Pogoń Szczecin i Fundacja STS licytują koszulki Portowców z europejskich pucharów!

licytacja koszulek pogoni szczecin

Pogoń Szczecin razem z Fundacją Sport Twoją Szansą rozpoczęli licytację koszulek, w których piłkarze zagrali w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na wsparcie drużyny Goalball Szczecin. Ambasadorem akcji został kapitan „Portowców” – Damian Dąbrowski.

W lipcowym wyjazdowym meczu eliminacji Ligi Konferencji UEFA, z chorwackim zespołem NK Osijek, piłkarze Pogoni Szczecin wystąpili w koszulkach z logo Fundacji Sport Twoją Szansą na rękawku, zamiast z logo STS, sponsora klubu. Teraz 17 z nich można licytować we wspólnej akcji klubu oraz fundacji. 

Wsparcie dla drużyny Goalball Szczecin

Goalball to sport dla osób niedowidzących i niewidomych, który w tym roku obchodzi swoje 75. urodziny. Początkowo miał służyć jako forma rehabilitacji inwalidów wojennych, obecnie jest to jedna z najpopularniejszych zespołowych dyscyplin sportu dla osób niepełnosprawnych (na paraolimpiadzie od 1976 roku), uprawiana w ponad stu krajach świata, zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Goalball to swoiste połączenie piłki ręcznej i gry bramkarza w piłce nożnej, z domieszką rzutów rodem z kręgli. Ponadto właśnie dziś, 25 sierpnia, rozpoczyna się rywalizacja w goalballu na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.

Fundacja Sport Twoją Szansą od lat pomaga polskim sportowcom reprezentującym różne dyscypliny. Tym razem chcemy pomóc reprezentantom Goalball Szczecin. Wierzę, że nasze wsparcie pozwoli na realizację kolejnych sportowych celów podopiecznych szczecińskiej drużyny, a także zwiększy świadomość na temat tej dyscypliny sportu.


Mateusz Juroszek, prezes Fundacji Sport Twoją Szansą

Goalball Szczecin jest jedyną drużyna na północy Polski, biorąca udział w najwyższej klasie rozgrywek krajowych. Istnieje od 2013 roku i reprezentuje obecnie Klub Sportowy Inwalidów „START” Szczecin. Zespół poszerza w ostatnim czasie swój dorobek medalowy (brązowy medal Pucharu Polski 2020, złoty medal w Pucharze Polski 2021, 3. miejsce w aktualnej tabeli I ligi w Mistrzostwach Polski 2021), a także posiada w swoim składzie reprezentantów Polski. 

Pogoń od lat stanowią ważną część lokalnej społeczności. Angażujemy się w wiele projektów, nie jest to zresztą nasz pierwszy kontakt ze szczecińską drużyną goalballową. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć świetną inicjatywę pasjonatów. Razem z Fundacją Sport Twoją Szansą angażujemy się w kolejny ciekawy projekt i wierzymy, że efekty tego działania przyniosą realną korzyść.


Łukasz Biwan, dyrektor marketingu Pogoni Szczecin.

Jak licytować koszulki Pogoni? 

Licytacja ruszyła w środę, 25 sierpnia i potrwa do 4 września. Wystarczy wejść na stronę zbiórki, wyszukać interesującą nas koszulkę i zaproponować swoją stawkę. Do każdej koszulki dołączony będzie oryginalny certyfikat z podpisami piłkarzy. Całość zostanie zapakowana w eleganckie pudełko.

Licytacja charytatywna koszulek meczowych Pogoni Szczecin to kolejna tego typu akcja zainicjowana przez Fundację Sport Twoją Szansą. Pod koniec ubiegłego sezonu piłkarskiej Ekstraklasy organizacja przeprowadziła trzy licytacje koszulek Lecha Poznań, w których piłkarze „Kolejorza” zagrali w eliminacjach Ligi Europy 2020/2021.  

Pogoń Szczecin i Fundacja Sport Twoją Szansą nie wykluczają przeprowadzenia niebawem następnych licytacji koszulek, z których dochód zostanie przeznaczony na kolejny szczytny cel. 

Tags: