Górnicze derby w PHL. Czy GKS Tychy znajdzie sposób na lidera z Katowic? Typy bukmacherskie

tychy katowice hokej phl

Czy znajdzie się wreszcie ktoś, kto zatrzyma zwycięski marsz hokeistów GKS-u Katowice? Podopieczni trenera Jacka Płachty od początku tego sezonu idą jak burza. Drużyna ze stolicy Górnego Śląska rozegrała pięć spotkań i wszystkie wygrała za trzy punkty. Z kompletem „oczek” zespół „GieKSy” zajmuje fotel lidera rozgrywek i w takiej roli przyjeżdża do Tychów. Na teren drużyny, która – jak dotąd – nie zachwyca w ligowych rozgrywkach. Kto jest faworytem tego spotkania? Zobacz naszą analizę i typy bukmacherskie!

GKS Tychy vs. GKS Katowice. Typy bukmacherskie

Kto faworytem meczu?       Tychy (2,15)       Za drużyną z Tychów przemawia atut własnego lodowiska.       
Ile bramek padnie w meczu?       Mniej niż 5,5 (1,70)       Zmierzą się dwa wyrównane zespoły, a zatem nie łatwo spodziewać się, że w meczu padnie dużo bramek.       
Czy Anthon Eriksson strzeli bramkę?                    Tak (3,00)       Szwedzki napastnik jest najskuteczniejszym graczem Katowic. Zdobył w tym sezonie już cztery gole.       

Mimo iż tyszanie nie zaczęli ligowych rozgrywek najlepiej, to wg bukmachera STS są nieznacznym faworytem tego spotkania. Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego na pewno mają coś do udowodnienia swoim kibicom. Po nieudanych występach przeciwko JKH GKS Jastrzębie i COMARCH Cracovii. Szczególnie fani mają im za złe porażkę w pierwszym spotkaniu, bo GKS przegrał na własnym lodzie. A zazwyczaj, jeżeli chodzi o poprzednie sezony, na Stadionie Zimowym wygrywał.

GKS Katowice to drużyna, która nie tylko w tym sezonie zdobyła najwięcej punktów. Hokeiści Jacka Płachty, to również najskuteczniejszy zespół Polskiej Hokej Ligi. Katowiczanie strzelili w bieżących rozgrywkach już 22 bramki, co daje średnią 4,4 gola na spotkanie. Warto jednak zaznaczyć, że większość, bo 16 goli, strzelili w starciach z teoretycznie słabszymi rywalami. W ostatnich dwóch meczach – z Jastrzębiem i Cracovią – katowiczanie trafili do siatki w sumie sześciokrotnie, po trzy razy w każdym z wymienionych spotkań.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na 23.09.

Tychy vs. Katowice. Jak grali w poprzednim sezonie?

  • 22.09.2020 Tychy – Katowice 5:2
  • 23.10. 2020 Katowice – Tychy 4:1    
  • 4.12.2020 Tychy – Katowice 3:4 po dogrywce    
  • 24.01.2021 Katowice – Tychy 1:3
  • 26.03. 2021 Tychy – Katowice 5:1
  • 27.03.2021 Tychy – Katowice 3:1
  • 30.03.2021 Katowice – Tychy 3:4 po karnych

W ubiegłym sezonie drużyny z Tychów i Katowic mierzyły się aż siedem razy. Najpierw, czterokrotnie, w sezonie zasadniczym i nie brakowało zaciętych spotkań, a bilans był wyrównany, bo oba zespoły wygrały po dwa spotkania. Następnie los sprawił, że obie górnośląskie zespoły zagrały o brązowy medal mistrzostw Polski w fazie play off.

Tym razem rywalizacja była już raczej jednostronna. W systemie do trzech zwycięstw GKS Tychy rozstrzygnął batalię w najkrótszym możliwym terminie, czyli po trzecim spotkaniu, które było zresztą najbardziej wyrównane, bo skończyło się po rzutach karnych. Łącznie pięć zwycięstw w ubiegłym sezonie w rywalizacji z Katowicami odnieśli tyszanie. Przegrali dwa spotkania.

Grają utytułowani rywale

Oba zespoły należą do grona najbardziej utytułowanych zespołów w historii polskiego hokeja. GKS Katowice, jeszcze pod nazwą Górnik, na podium mistrzostw Polski stanął już w 1955 roku, a pierwszy tytuł mistrza Polski zdobył trzy lata później. W sumie katowiczanie zdobyli aż 26 medali krajowego czempionatu: 6 złotych, 10 srebrnych i 10 brązowych.

Tyszanie pierwszy raz na podium mistrzostw Polski stanęli zdecydowanie później, bo w 1981 roku, a pierwszy raz wygrali rywalizację w 2005 roku. W sumie mają na swoim koncie 21 medali: 5 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych.

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz GKS Tychy vs. GKS Katowice?

Piątek, 24 września, godz. 18.00. Stadion Zimowy, Tychy.

Kto faworytem meczu?

Faworytem spotkania jest GKS Tychy. Kurs na zwycięstwo tego zespołu w regulaminowym czasie gry w zakładach bukmacherskich STS wynosi 2,15. Stawka na triumf Katowic, to 2,60 (na dzień 23.09)