Pierwsza kolejka PHL przed nami! Kto faworytem meczów?

plh pierwsza kolejka typy

Już w najbliższy piątek, 10 września, rozegrana zostanie pierwsza kolejka Polskiej Hokej Ligi sezonu 2021/22! Kibice i gracze długo, bo od kwietnia br. roku, czekali na powrót hokeistów na ligowe tafle. W pierwszej serii gier dojdzie do kilku ciekawych starć. Sprawdź nasze typy!

1. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Typy bukmacherskie

Czy największy przegrany poprzedniego sezonu, GKS Tychy, udanie rozpocznie nową kampanię w Sanoku? Jak poradzi sobie wicemistrz Polski, czyli Cracovia, która znajduje się w fazie budowy zespołu? Czy GKS Katowice poradzi sobie, z Johnem Murrayem w bramce, w konfrontacji z zawsze groźnym Podhalem? Jak zaprezentuje się mierząca bardzo wysoko Unia Oświęcim w Toruniu? Przygotowaliśmy dla Ciebie analizę nadchodzących spotkań w PHL.

Podhale Nowy Targ vs. GKS Katowice (godz. 18.00)

Kto jest faworytem meczu?       GKS Katowice (1,55)       Zespół ze stolicy Górnego Śląska mierzy w tym sezonie wysoko, a w pierwszej kolejce wydaje się faworytem starcia w Nowym Targu.     

Zespół z Katowic przed sezonem dokonał kilku ciekawych transferów. Zespół wzmocnili m.in. reprezentanci Polski, czyli John Murray i Patryk Wronka, a drużynę poprowadzi nowy trener, Jacek Płachta. Zespół ze stolicy Górnego Śląska mierzy w tym sezonie wysoko, a w pierwszej kolejce wydaje się faworytem starcia w Nowym Targu. „Górale” nie raz już jednak pokazali, że potrafią być bardzo groźni. Szczególnie u siebie. Kibice „Szarotek” liczą szczególnie na udany powrót do zespołu zaliczy Marcin Kolusz, który ostatni sezon spędził na Słowacji.       

STS Sanok – GKS Tychy (godz. 18.00)

Kto jest faworytem meczu?       GKS Tychy (1,27)       W ubiegłym sezonie obie ekipy rozegrały aż 8 spotkań i zdecydowanie częściej, bo 7 razy, wygrywał GKS.

Różnica w potencjale obu zespołów jest ogromna. Tyszanie, po nieudanym zeszłym sezonie, kiedy to zdobyli zaledwie brązowy medal mistrzostw Polski, będą chcieli się zrehabilitować i już od pierwszego meczu zamierzają wygrywać. W ubiegłym sezonie obie ekipy rozegrały aż 8 spotkań i zdecydowanie częściej, bo 7 razy, wygrywał GKS. Ale raz, w dodatku w meczu u siebie, sanoczanie byli w stanie sprawić niespodziankę i pokonać wyżej notowanego rywala.      

COMARCH Cracovia – Zagłębie Sosnowiec (godz. 18.30)

Kto jest faworytem meczu?       COMARCH Cracovia (1,75)Cracovia jest faworytem tego spotkania, ale często do meczów sezonu zasadniczego nie podchodzą z pełną powagą i głównie koncentrują się na fazie play off    

Cracovia jest faworytem tego spotkania, ale też warto pamiętać, że w stawce PHL jest to jeden z najbardziej chimerycznych zespołów. „Pasy” często do meczów sezonu zasadniczego nie podchodzą z pełną powagą i głównie koncentrują się na fazie play off. Dlatego też niespodzianka nie jest wykluczona. Tym bardziej, że drużyna Rudolfa Rohaczka – jak zawsze na początku sezonu – znajduje się w fazie budowy. Z kolei Zagłębie, przed sezonem, pozyskało kilku doświadczonych zawodników. Byłych i obecnych reprezentantów Polski.       

Energa Toruń – Unia Oświęcim (godz. 18.30)

Kto jest faworytem meczu?       Unia Oświęcim (1,85)       Energa, choć odmieniona mocno względem ubiegłych rozgrywek, zawsze jest bardzo groźna u siebie. Faworyta tego spotkania wskazać jest bardzo ciężko.       

W ubiegłym sezonie kibice w Oświęcimiu liczyli na medal, ale się przeliczyli. Unia odpadła na poziomie ćwierćfinału, co przyjęto z ogromnym rozczarowaniem. Dlatego też drużynę postanowiono znacznie wzmocnić, a hitem transferowym okazało się pozyskanie Zackary’ego Phillipsa, lidera mistrza Polski, czyli JKH GKS-u Jastrzębie. Kanadyjczyk ma poprowadzić oświęcimian do sukcesu, choć w Toruniu na pewno łatwo nie będzie. Energa, choć odmieniona mocno względem ubiegłych rozgrywek, zawsze jest bardzo groźna u siebie, dlatego faworyta tego spotkania wskazać jest bardzo ciężko.  

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kiedy i gdzie odbędzie się 1. kolejka PHL?

piątek, 10 września
Nowy Targ, Sanok, Kraków, Toruń

Kto faworytem meczów 1. kolejki PHL?

Większe szanse na zwycięstwo bukmacher STS daje drużynom z Katowic, Tychów i Krakowa. W parze Energa Toruń – Unia Oświęcim najtrudniej wskazać faworyta.

Czy JKH GKS Jastrzębie zagra w 1. kolejce PHL?

Mistrz Polski, czyli JKH GKS Jastrzębie, ze względu na mecz w hokejowej Lidze Mistrzów, nie zagra w 1. kolejce PHL.