Hit 3. kolejki PHL przed nami. Tychy vs. Jastrzębie. Kto faworytem? Sprawdź typy bukmacherskie!

tychy jastrzebie phl typy

To będzie najciekawsze spotkanie trzeciej serii gier Polskiej Hokej Ligi. Mistrz Polski, czyli JKH GKS Jastrzębie, który tym spotkaniem zainauguruje ligowy sezon, zmierzy się z GKS-em Tychy. Górnicze derby zawsze przynoszą za sobą masę emocji i nie inaczej powinno być w nadchodzący piątek. Wszakże najlepsza drużyna w Polsce poprzedniego sezonu zmierzy się z ekipą, która w latach 2018-20 zdominowała rozgrywki, bo po tytuł mistrza kraju sięgnęła trzy razy z rzędu.

GKS Tychy vs. JKH GKS Jastrzębie. Typy bukmacherskie

Kto faworytem meczu?GKS Tychy (2,15)Według bukmachera STS nieznacznym faworytem tego spotkania jest zespół z Tychów.
Zakład bez remisu1 2 (1,22)Mimo iż zagrają dwa bardzo wyrównane zespoły, to remis w tym spotkaniu po 60. minutach raczej nie jest spodziewany.

O ile dla JKH GKS-u Jastrzębie będzie to dopiero pierwsze spotkanie w ligowym sezonie – jastrzębianie grają w Hokejowej Lidze Mistrzów i dlatego nie rozgrywali meczów PHL w ubiegły piątek i w niedzielę – o tyle za GKS-em Tychy już dwa spotkania.

Najpierw hokeiści trenera Krzysztofa Majkowskiego pokonali 2:0 Ciarko STS Sanok, a następnie, po rzutach karnych, uporali się z Zagłębiem Sosnowiec 5:4. Na pewno strata punktu w drugiej z wymienionych rywalizacji, to niemałe zaskoczenie. Warto jednak zaznaczyć, że GKS w tym spotkaniu był bliski porażki, bo gola na wagę remisu i dogrywki strzelił dopiero na 110 sekund przed syreną oznaczającą koniec III tercji.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Tychy vs. Jastrzębie w PHL. Jak było w zeszłym sezonie?

Zespoły GKS-u Tychy i JKH GKS-u Jastrzębie znają się, jak łyse konie. W rozgrywkach PHL rywalizują nieprzerwanie od sezonu 2008/09, czyli od rozgrywek, w których zespół z Jastrzębia-Zdroju występował w lidze w roli beniaminka Łączny lepszy bilans mają tyszanie, ale w poprzednim sezonie nieco lepiej w bezpośredniej konfrontacji prezentowali się jastrzębianie.

Pierwsze spotkanie rozgrywane było na Jastorze i gospodarze wygrali wysoko, aż 7:3. W kolejnym meczu było, również w Jastrzębiu-Zdroju, 1:0 dla tyszan. W Tychach, z kolei, również oba zespoły podzieliły się zwycięstwami. JKH GKS najpierw wygrał 7:2, a następnie przegrał 3:7. Nie były to jednak ostatnie starcia pomiędzy obiema drużynami w sezonie. W meczu o Superpuchar Polski, rozgrywanym na Stadionie Zimowym, Jastrzębie wygrało 3:2. A zatem z trzech meczów rozgrywanych w Tychach, w dwóch górą byli goście.

Bramkarze. Mocne strony obu zespołów.

Zarówno w drużynie z Tychów, jak i w zespole z Jastrzębia, mogą liczyć na dobrą postawę bramkarzy. W starciu z Sanokiem golkiper tyszan, Ondrzej Raszka, zachował czyste konto. W następnym meczu nie bronił, zastąpił go Kamil Lewartowski, ale raczej nie ma wątpliwości, że w starciu z Jastrzębiem między słupki powróci Czech z polskim paszportem.

Jeżeli chodzi o JKH GKS, to niekwestionowanym numerem jeden jest Patrik Nechvatal. Czeski bramkarz walnie przyczynił się przez jastrzębski zespół do zdobycia mistrzostwa Polski, a w tym sezonie, konkretnie w Lidze Mistrzów, spisuje się bez zarzutu i na pewno jest jednym z filarów zespołu Roberta Kalabera.

JKH GKS Jastrzębie. Między Ligą Mistrzów, a PHL

Kibice zespołu z Jastrzębia-Zdroju są na pewno bardzo ciekawi, jak po występach w Lidze Mistrzów ich ulubieńcy prezentować się będą na krajowych taflach. Przypomnijmy, że za występy na międzynarodowej arenie zespół Roberta Kalabera, który mierzył się ze zdecydowanie wyżej notowanymi rywalami, był bardzo chwalony.

Tylko jeden mecz, wyjazdowy z Red Bullem Salzburg, przegrali mistrzowie Polski wyraźnie, bo 1:6. W drugim meczu z Austriakami ulegli 2:3. W takim samym stosunku przegrali u siebie, po karnych, z HC Bolzano, a na wyjeździe przegrali z włoskim przeciwnikiem 1:3. Teraz czas na rozgrywki PHL, bo kolejne mecze w Lidze Mistrzów zespół z Jastrzębia-Zdroju rozegra dopiero w październiku.

Kto faworytem meczu Tychy vs. Jastrzębie?

Nieznacznym faworytem tego starcia według bukmachera STS jest GKS Tychy. Kurs na zwycięstwo tego zespołu po 60. minutach wynosi 2,15 (kursy aktualne na dzień 14.09)

Kiedy i gdzie rozegrany zostanie mecz Tychy vs. Jastrzębie?

Piątek, 17 września, godz. 18.00, Stadion Zimowy w Tychach.

Tags: