Montreal Canadiens vs Tampa Bay Lightning. Trzeci mecz Pucharu Stanleya. Sprawdź typy bukmacherskie!

finał o puchar stanleya

Jak do tej pory rywalizacja w finale Pucharu Stanleya odbywa się zgodnie z przypuszczeniami. Tampa Bay Lightning, czyli zespół z Florydy, wygrał dwa pierwsze spotkania. Najpierw pokonał rywala z Kanady 5:1, a w drugim meczu wygrał 3:1. I w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzi w serii 2:0.

Montreal Canadiens vs. Tampa Bay Lightning. Typy bukmacherskie

W związku z powyższym Błyskawice są faworytem trzeciego spotkania, które odbędzie się w nocy z piątku na sobotę naszego czasu. Kurs na wygraną zespołu z Florydy wynosi 2,25. Remis, w regulaminowym czasie gry, wart jest 3,95, a wygrana gospodarzy – 2,90. Lightning, cały czas, pozostają faworytem całej rywalizacji, a stawka na to, że zdobędą Puchar Stanleya jest coraz mniejsza. Obecnie kurs na to, że obrońcy trofeum drugi raz z rzędu wygrają NHL wynosi zaledwie 1,05. Stawka na to, że zespół z Montrealu odwróci losy rywalizacji i sięgnie po najbardziej prestiżowe trofeum w hokejowym świecie wynosi 10,00.

Warto zastanowić się również, przed obstawianiem, czy w spotkaniu trzecim rywalizacji o mistrzostwo NHL może nastąpić dogrywka? Jeżeli Tampa Bay będzie potrzebowała dodatkowego czasu gry na to, by rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, to kurs wynosi 1,72. Ale jeżeli uda się – za pomocą dogrywki – wygrać gospodarzom, to wówczas bukmacher STS wypłaci po kursie 2,10.

W pierwszym spotkaniu zespół z Florydy wygrał różnicą czterech bramek. W drugim meczu okazał się lepszy o dwa gole, dlatego ciekawą opcją wydaje się zagranie z handicapem. Jeżeli tym razem Tampa Bay wygra różnicą trzech goli, to stawka jest wręcz potężna. Wynosi bowiem 13,00!

Ciekawie prezentują się również kursy na liczbę strzelonych goli w meczu przez oba zespoły. Skoro w pierwszym spotkaniu padło sześć, a w drugim cztery gole, to wychodzi na to, że średnio hokeiści obu zespołów zdobywają pięć bramek na mecz. Jeżeli tak stanie się również w trzecim spotkaniu, to kurs wynosi 1,67. Odważniejszy jest kurs na to, że w nadchodzącym meczu strzelonych zostanie więcej niż sześć goli. Bukmacher STS wypłaci wówczas po kursie 2,35.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na 2.07

Montreal Canadiens vs. Tampa Bay Lightning. Trzeci mecz finału Pucharu Stanleya. Analiza, forma, wyniki

Montreal Canadiens

Kibice kanadyjskiego klubu, bez kwestii, marzą o tym, by zespół – po 28 latach przerwy – wygrał w końcu Puchar Stanleya. Trzeba jednak powiedzieć sobie szczerze, że będzie to niezwykle trudne. W obu spotkaniach rozegranych na Florydzie, Kanadyjczycy mieli znaczne problemy. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o organizację gry w defensywie. Montreal, jak dotąd, nie potrafi przeciwstawić się ogromnej sile ofensywnej Błyskawic.

Jeżeli zaś chodzi o atak, to zawodzi, przede wszystkim, skuteczność. W drugim spotkaniu gracze Canadiens oddali aż 43 strzały na bramkę rywala. O 20 więcej od przeciwnika! A mimo to nie potrafili przełamać dobrze zorganizowanej drużyny z Florydy. Liderzy drużyny z Kanady, czyli Tyler Toffoli i Nick Suzuki, nie potrafią poradzić sobie pod bramką rywala. U siebie Kanadyjczycy muszą zacząć strzelać bramki, bo w przeciwnym wypadku ta rywalizacja zakończy się dla nich bardzo szybko.

Tampa Bay Lightning

Wspominaliśmy już, że siła ofensywna Błyskawic wygląda imponująco. A niezwykle istotna w grze Tampy jest uniwersalność. W drugim spotkaniu na listę strzelców i asystentów nie wpisał się żaden z zawodników, którzy zajmują cztery czołowe miejsca w klasyfikacji kanadyjskiej NHL. Bramki zdobywali inni. A na dodatek fenomenalny mecz w bramce Lightning rozegrał Andriej Wasiljewskij.

Rosjanin obronił 42 z 43 strzałów rywala i zanotował skuteczność interwencji na wręcz niespotykanym poziomie – 97,7 procenta! To znakomita statystyka. I jeżeli do końca fazy play off 27-letni golkiper będzie spisywał się tak samo, to Tampa Bay – drugi raz z rzędu – sięgnie po Puchar Stanleya.

Kiedy i gdzie odbędzie się trzeci mecz Montreal Canadiens vs. Tampa Bay Lightning?

  • Sobota, 3 lipca, godz. 2.00
  • Bell Centre, Montreal

Transmisja telewizyjna