Czwarte starcie finału Pucharu Stanleya: Canadiens vs. Lightning. Czy Błyskawice dopełnią formalności?

Już tylko jeden krok dzieli Tampa Bay Lightning od zdobycia Pucharu Stanleya, a co za tym idzie od wygrania rozgrywek ligi NHL. W serii do czterech zwycięstw Błyskawice prowadzą 3:0 po tym, jak w trzecim spotkaniu – a w pierwszym rozegranym w Montrealu – wygrały 6:3. Czy Błyskawice dopełnią formalności? Sprawdź naszą analizę i typy bukmacherskie!

Montreal Canadiens vs. Tampa Bay Lightning. Typy bukmacherskie!

Drużyna z Florydy od początku tej rywalizacji pozostaje faworytem. Kurs na wygraną Błyskawic w regulaminowym czasie czwartego spotkania wynosi 2,05. Remis wyceniany jest na 4,10, a stawka na wygraną Montrrealu, który ma nóż na gardle, to 3,15. Jeżeli zespół z Tampy do zwycięstwa będzie potrzebował dogrywki, to wówczas stawka wynosi 1,62. Jeżeli w takich okolicznościach nastąpi wygrana Kanadyjczyków – kurs kształtuje się na poziomie 2,30.

W tej chwili kurs na to, że Tampa Bay Lightning wygra całą rywalizację jest zupełnie nieopłacalny. Wynosi bowiem… 1,00! Ale jeżeli ktoś jest rządny emocji i wierzy w to, że Montreal wygra cztery następne mecze, to wówczas stawka jest szalenie wręcz atrakcyjna. Kształtuje się na poziomie 40,00.

Jak dotychczas w trzech spotkaniach tej rywalizacji padło aż 19 bramek, co oznacza, że zawodnicy obu drużyn strzelają średnio nieco ponad 6 goli na spotkanie. Jeżeli w czwartym spotkaniu hokeiści obydwóch zespołów utrzymają skuteczność, czyli zdobędą powyżej 5,5 gola w meczu, to kurs na takie zdarzenie prezentuje się ciekawie. Wynosi bowiem 2,20. A jeżeli zawodnicy zarówno drużyny z Montrealu, jak i Tampa Bay pójdą jeszcze dalej i zdobędą więcej niż 6,5 gola, to wówczas stawka wynosi aż 3,30.

Skoro w pierwszym spotkaniu Tampa Bay wygrała różnicą pięciu, w drugim dwóch, w trzecim trzech bramek, to warto zastanowić się, czy nie zagrać na kolejną wygraną tej drużyny, ale z handicapem. Kurs na wygraną Błyskawic jednym golem wynosi 1,75. Stawka na trium dwiema bramkami, to już 4,00, a za to, że Lightning wygrają różnicą trzech goli bukmacher STS wypłaci po bardzo atrakcyjnym kursie – 10,25.

Montreal Canadiens vs. Tampa Bay Lightning. Analiza, forma, wyniki

Montreal Canadiens

Trzeba przyznać uczciwie, że już chyba nawet najbardziej zagorzali fani drużyny z Kanady nie wierzą w to, że ich ulubieńcom może udać się odwrócić losy tej rywalizacji, a – co za tym idzie – wygrać Puchar Stanleya po raz pierwszy od 28 lat. W każdym elemencie hokejowego rzemiosła zespół z Montrealu jest bowiem wyraźnie słabszy od rywala. A najbardziej zawodzi skuteczność. W trzecim spotkaniu Canadiens oddali o pięć strzałów więcej od rywala. 35 wobec 30 prób Lightning, a i tak strzelili zaledwie 3 gole, podczas gdy rywal trafiał do ich siatki dwukrotnie częściej.

Od początku rywalizacji w finale Pucharu Stanleya zawodzą, przede wszystkim, ofensywni liderzy zespołu kanadyjskiego, który nie trafiają do siatki. Szczególne pretensje fani Canadiens mogą mieć do Tylera Toffoliego, który ani raz w tej rywalizacji nie był w stanie wpisać się na listę strzelców. Słabiej również, aniżeli się spodziewano, radzi sobie w bramce doświadczony golkiper, Carey Price.

Tampa Bay Lightning

Od samego początku tej rywalizacji gracze Błyskawic emanują pewnością siebie. Potrafią ze sporą łatwością punktować rywala. W znacznej mierze dlatego, że bardzo porządnie grają od tyłu i nie popełniają zbyt wielu błędów w obronie. Dzięki temu łatwiej zdobywa im się przestrzeń na tafli, a w następnej kolejności – strzela bramki. Co było ważne w trzecim spotkaniu tej serii? Nawet pomimo tego, że najskuteczniejszy gracz NHL, Brayden Point, tym razem nie wpisał się na listę strzelców, to jego koledzy byli w stanie wbić rywalowi aż sześć bramek. Cały czas pięć pierwszych miejsc w klasyfikacji kanadyjskiej play offu NHL zajmują gracze z Florydy.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na 5.07

Kiedy i gdzie odbędzie się czwarty mecz finału NHL?

  • wtorek, 6 lipca, godz. 2.00
  • Bell Centre, Montreal

Transmisja telewizyjna

  • TVP Sport (2.00)