Takiej gwiazdy w Ekstraklasie nie było! Podolski zagra w Górniku!

Lukas Podolski w Górniku

To świetna wiadomość dla fanów Górnika Zabrze i całej Ekstraklasy. Były mistrz świata w końcu zdecydował się spełnić złożoną dawno temu obietnicę i zagra w bliskiemu swemu sercu klubowi z Górnego Śląska. Jak pójdzie „Poldiemu” w polskiej lidze?

Obietnica mistrza świata w końcu się spełni

O grze Lukasa Podolskiego w Górniku mówiło się od dawna. Miało to się stać pod koniec piłkarskiej przygody świetnego napastnika, który urodził się w Gliwicach, kilka kilometrów od stadionu w Zabrzu, a jego ojciec Waldemar kibicował Górnikowi. Piłkarz w każdym wywiadzie podtrzymywał swoją obietnicę, ale wybierał różne, inne oferty. Była Japonia, była Turcja. Wreszcie jednak wszystkie sprawy potoczyły się po myśli fanów Górnika. Jako pierwszym o transferowej bombie w Ekstraklasie poformował znany włoski dziennikarz.

Górnik we wtorek potwierdził te informacje i fani mogą już kupować koszulki z nazwiskiem byłego reprezentanta Niemiec i mistrza świata. Były piłkarz 1.FC Koeln, Bayernu Monachium, Arsenalu, czy Interu w tym tygodniu przyleci do Zabrza i zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik Górnika. W czwartek o godzinie 19:00 wszyscy kibice będą mogli przywitać Podolskiego na stadionie w Zabrzu.

Poldi w Ekstraklasie. Jak mu pójdzie?

Wartość marketingowa piłkarza nadal jest ogromna. A sportowa? To trudniej określić, a odpowiedź da najbliższy sezon 2021/22. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalne zakłady na to, jak pójdzie Podolskiemu w barwach Górnika w polskiej lidze piłki nożnej. Będzie błyszczał?

Znani piłkarze, z bogatą przeszłością i ciekawym CV, którzy grali w Ekstraklasie

  • Daniel Ljuboja (Legia Warszawa)
  • Jakub Błszczykowski (Wisła Kraków)
  • Eduardo (Legia Warszawa)
  • Olivier Kapo (Korona Kielce)
  • Milos Krasić (Lechia Gdańsk)
  • Daisuke Matsui (Lechia Gdańsk)
  • Oleg Salenko (Pogoń Szczecin)
  • Ulrich Borowka (Widzew Łódź)

W przeszłości do polskiej ligi zawitali piłkarze, którzy wcześniej w znacznie lepszych ligach osiągali naprawdę sporo. Wielu z nich jednak mocno rozczarowało, odcinając kupony w Ekstraklasie. Podolski na ich tyle wygląda jednak najlepiej. Czy tak samo będzie na boisku?

🎾 Sprawdź kursy na występy Lukasa Podolskiego w Ekstraklasie!

Tags: