Hurkacz i Kubot kontra Struff i Zverev w turnieju deblowym w Tokio 2020

Hurkacz i Kubot w Tokio 2020

Do polsko-niemieckiego spotkania tenisowego dojdzie w sobotni poranek (czwarty mecz od godziny 4:00) na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot zmierzą się w pierwszej rundzie gry podwójnej z Janem-Lennardem Struffem i Alexandrem Zverevem. Oto nasze typy bukmacherskie oraz porównanie obu tenisowych duetów!

Hubert Hurkacz / Łukasz Kubot vs Jan-Lennard Struff / Alexander Zverev. Typy bukmacherskie

Polska i niemiecka para są do siebie bardzo podobne. Po jednej i po drugiej stronie siatki będziemy mieli tenisistę wyspecjalizowanego w grach singlowych i takiego, który lepiej radzi sobie w deblu. Po obu stronach specjaliści od singla są o wiele młodsi od swoich partnerów i na igrzyskach olimpijskich dopiero zadebiutują. I wreszcie – obie pary nie grają ze sobą na co dzień w turniejach ATP, choć pod tym względem lepiej zgrany powinien być duet Hurkacz – Kubot, który w tym roku w jednym turnieju już razem zagrał.

A jakie są różnice? Polski specjalista od debla jest wyżej notowany i bardziej utytułowany w tej konkurencji od niemieckiego. Z kolei niemiecki singlista jest pod tym względem lepszy od polskiego. Znów wychodzi więc na remis, co zapowiada nam niezwykle ciekawe i wyrównane spotkanie.

A skoro tak, wyrównane muszą być też stawki kursowe w zakładach bukmacherskich STS. Kurs na zwycięstwo niemieckiego duetu wynosi 1.85, podczas gdy na ewentualny triumf tandemu Hurkacz – Kubot to 1.90.

🎾Kursy na tenisa znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Hurkacz / Kubot vs Struff / Zverev. Porównanie tenisistów

Hubert Hurkacz (61. w rankingu ATP – debel)

24-letni wrocławianin zadebiutuje w sobotę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Hubert Hurkacz specjalizuje się w grze pojedynczej, ale w deblu też ma już na swoim koncie pewne sukcesy. Największym jest zwycięstwo w ubiegłorocznym turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Paryżu. Partnerem Polaka był wtedy Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime. Ogólnie w całej seniorskiej karierze Hurkacz wygrał 20 i przegrał 30 spotkań deblowych. W sezonie 2021 jego bilans to: 10-11.

Łukasz Kubot (17. w rankingu ATP – debel)

Dla 39-letniego Polaka Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą już trzecimi w karierze. W 2012 roku w Londynie Łukasz Kubot w turnieju singlowym odpadł już po pierwszej rundzie. W 2016 roku w Rio de Janeiro w grze podwójnej w parze z Marcinem Matkowskim dotarł do drugiej rundy. Urodzony w Bolesławcu tenisista ma jednak w swoim dorobku wiele sukcesów w rozgrywkach deblowych. Wygrał 27 turniejów, w tym dwa wielkoszlemowe: Australian Open 2014 i Wimbledon 2017. Był też sklasyfikowany na pierwszym miejscu w deblowym rankingu ATP – 8 stycznia 2018 roku. Łącznie w całej seniorskiej karierze Kubot wygrał 428 spotkań gry podwójnej, przy 282 porażkach. Tegoroczny bilans Polaka nie jest już jednak tak korzystny. To 13 zwycięstw na 13 porażek.

Jan-Lennard Struff (62. w rankingu ATP – debel)

31-letni niemiecki tenisista ma już zaliczony olimpijski debiut podczas Igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku. Występował wtedy tylko w turnieju singlowym i odpadł już po pierwszej rundzie. Struff, choć obecnie wyżej jest sklasyfikowany w rankingu singlowym ATP (na 48. pozycji), to jednak więcej sukcesów odnosił w grze podwójnej. Przede wszystkim to w deblu wygrał już trzy turnieje: w 2018 roku w Tokio i w 2019 roku w Auckland i w Metz. W 2018 roku był też najwyżej notowany w deblowym rankingu – na 21. miejscu. Jego bilans spotkań w grze podwójnej jest jednak ujemny, zarówno w całej karierze (85-92), jak i w obecnym sezonie (7-8).

Alexander Zverev (117. w rankingu ATP – debel)

Dla 24-letniego reprezentanta Niemiec występ w Tokio będzie olimpijskim debiutem. Alexander Zverev jest znacznie wyżej notowany (na piątym miejscu) w singlowym rankingu ATP i w grze pojedynczej ma też więcej sukcesów na koncie. W deblu jego najwyższa pozycja rankingowa w karierze to 68. z 18 marca 2019 roku. Zverev wygrał jak dotąd dwa turnieje deblowe: w 2017 roku w Montpellier i 2019 roku w Acapulco. Ogólny bilans niemieckiego tenisisty w spotkaniach gry podwójnej to: 48-53, a tegoroczny: 5:3.

Hurkacz / Kubot vs Struff / Zverev. Dotychczasowe spotkania

Obie pary deblowe nie miały jeszcze okazji ze sobą rywalizować.

Kiedy i gdzie obejrzeć mecz Hurkacz / Kubot – Struff / Zverev?

  • Sobota 24 lipca, (4. mecz dnia od godz. 04:00)
  • TVP 1, TVP Sport
Tags: