Polskie hokeistki walczą o igrzyska olimpijskie. Jakie mają szanse na awans?

hokej-na-lodzie-kobiet-kwalifikacje-olimpisjkie-pekin-2022

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie kobiet rozpoczyna decydującą batalię o wyjazd na igrzyska olimpijskie do Pekinu. Turniej kwalifikacyjny, którego jedynie zwycięzca wywalczy upragniony awans, rozegrany zostanie w czeskim Chomutovie. Pierwszego dnia „biało-czerwone” zmierzą się z Węgierkami. Kto faworytem spotkania? Zobacz typy bukmacherskie.

Polska vs. Węgry. Typy bukmacherskie

Kto faworytem spotkania?Węgry (1,07)Węgierki w światowym rankingu IIHF zajmują 10. miejsce. Polski plasują się na 19. pozycji.

Zdecydowanym faworytem pierwszego spotkania turnieju w czeskim Chomutovie są Węgierki. W sierpniu tego roku drużyna ta wystąpiła – po raz pierwszy w historii – w mistrzostwach świata elity kobiet, podczas gdy reprezentacja Polski, to zespół dywizji IB, czyli trzeciego poziomu w światowej hierarchii. Madziarkom nie udało się wprawdzie zawojować kanadyjskich tafli, ale nie ulega wątpliwości, że zespół ten zrobił w ostatnich latach ogromne postępy. Jeszcze niedawno drużyna ta zajmowała miejsce w okolicach 20. w światowym rankingu, a teraz znajduje się na pograniczu elity i dywizji I A.

Reprezentacja Polski w 2020 i 2021 roku nie mogła skonfrontować swoich umiejętności w rywalizacji mistrzostw świata dywizji IB. Wszystko przez pandemię koronawirusa, bo dwa z rzędu turnieje rangi MŚ niższych dywizji zostały odwołane. Ostatnim wyznacznikiem umiejętności Polek jest zatem turniej prekwalifikacyjny do IO.

„Biało-czerwone”, podczas rywalizacji, która odbyła się na lodowisku w Bytomiu wysoko rozprawiły z Turczynkami (12:0) i Meksykankami (8:1), by w decydującym spotkaniu zmierzyć się z Holenderkami. Rywalki są wyżej notowane o jedno miejsce w światowym rankingu od naszego zespołu, ale „biało-czerwonym”, w dramatycznych okolicznościach, udało się to spotkanie wygrać 3:2.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Turniej kwalifikacyjny do IO w hokeju na lodzie kobiet? Z kim zagra reprezentacja Polski?

Węgierki będą pierwszymi, ale nie jedynymi rywalkami reprezentacji Polski na turnieju w Chomutovie. „Biało-czerwone” zmierzą się ponadto z Czeszkami i Norweżkami, a oba zespoły również są wyżej sklasyfikowane w rankingu IIHF. Gospodynie turnieju zajmują bardzo wysokie, siódme miejsce, a na ostatnich MŚ elity dotarły do ćwierćfinału, w którym nieznacznie, 0:1, uległy Finkom, późniejszym brązowym medalistkom imprezy. Reprezentacja Czech jest faworytem całego turnieju. Norwegia, z kolei, to zespół, który obecnie zajmuje trzynaste miejsce w rankingu IIHF. W 2019 roku ekipa ta była o krok od awansu do elity. Przegrała decydujące spotkanie z Danią, a na tym samym turnieju uległa nieznacznie, 1:2, ekipie Węgier.

Program turnieju kwalifikacyjnego do IO w Pekinie.

    Czwartek, 11 listopada

  • Polska – Węgry (12:00)    
  • Czechy – Norwegia (16:00)

Sobota, 13 listopada

  • Polska – Czechy (16:00)
  • Węgry – Norwegia (20:00)

Niedziela, 14 listopada

  • Czechy – Węgry (16:00)   
  • Polska – Norwegia (20:00)
Kiedy i gdzie odbędzie się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Pekinie, w hokeju na lodzie kobiet?

11-14 listopada 2021 r, Chomutov, Czechy.

Kto faworytem turnieju?

Faworytkami turnieju jest reprezentacja gospodyń, czyli Czeszek. Polska – jako zespół najniżej sklasyfikowany w światowym rankingu – ma najmniejsze szanse na awans. W meczu z Węgrami kurs w zakładach bukmacherskich na wygraną jest bardzo wysoki, wynosi 15.00!

Gdzie oglądać mecze reprezentacji Polski w hokeju na lodzie kobiet?

Bezpośrednie transmisje z meczów „biało-czerwonych” przeprowadzi TVP Sport.