Siatkówka IO 2020 Tokio: Francja vs Argentyna. Dla kogo finał?

francja argentyna typy siatkowka tokio

W czwartek o godzinie 14:00 walkę o awans do olimpijskiego finału w Tokio rozpoczną dwie rewelacje turnieju siatkarzy: reprezentacje Francji i Argentyny. Która z nich okaże się lepsza? Sprawdź nasze porównanie tych drużyn oraz typy bukmacherskie!

IO 2020: Francja vs Argentyna. Kto faworytem meczu? Typy bukmacherskie

Próbując trafnie wytypować wynik potyczki pomiędzy reprezentacją Francji i Argentyny, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ta druga wyczerpała już limit sprawionych podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio niespodzianek, czy zamierza nadal zadziwiać siatkarski świat? Z drugiej strony, dla Francuzów awans do olimpijskiego półfinału także jest najlepszym osiągnięciem w historii (dotychczas było nim ósme miejsce w 1988 roku w Seulu), więc mamy do czynienia z niespodziewanym składem obu półfinalistów, co na pewno typowania nie ułatwia.

Nie ułatwiają typowania także wyniki tegorocznych bezpośrednich spotkań tych drużyn, bo obie wygrały po jednym. To reprezentacja Francji jest jednak trochę wyżej notowana od Argentyny w światowej siatkówce i pewnie dlatego też w zakładach bukmacherskich STS kurs na jej zwycięstwo jest niższy – 1.35, przy 3.25 na ewentualny triumf argentyńskiego zespołu.

W typowaniu dokładnego wyniku najniżej bukmacher wycenił 3:0 dla „Trójkolorowych” – stawka 3.25, a najwyżej 3:0 dla Argentyny – kurs 11.00.

🥇 Sprawdź kursy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj siatkówkę w STS!

Francja vs Argentyna. Ostatnie spotkania

Siatkarskie reprezentacje Francji i Argentyny stanęły w tym roku po przeciwnych stronach siatki dwukrotnie. 22 czerwca w Rimini w Lidze Narodów lepsi byli Francuzi, wygrywając 3:0. 28 lipca w Tokio w fazie grupowej turnieju olimpijskiego górą byli Argentyńczycy, którzy wygrali 3:2.

Francja vs Argentyna. Ostatnie wyniki drużyn

Reprezentacja Francji

Francuska drużyna musiała walczyć o awans do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich w Tokio do ostatniego meczu. Wszystko przez porażki: z USA (0:3 w pierwszej kolejce) i… z Argentyną (2:3 w trzeciej kolejce). Ponieważ zwycięstwo 3:0 z Tunezją w drugiej kolejce nie mogło wystarczyć do awansu, „Trójkolorowi” przed dwoma ostatnimi kolejkami w grupie B stali pod ścianą, bowiem potrzebowali punktów w starciach z potentatami: Rosją i Brazylią.

Z tą presją poradzili sobie jednak znakomicie, pokonując Rosjan 3:1, a z „Canarinhos” zdobywając jeden punkt po porażce 2:3. Dało im to ostatecznie czwarte miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału, w którym – niestety dla nas – wyeliminowali reprezentację Polski po pięciosetowym boju.

Reprezentacja francuskich siatkarzy jest aktualnie sklasyfikowana na czwartej pozycji w ranking FIVB. Jedyny tegoroczny oficjalny turniej, czyli siatkarską Ligę Narodów 2021, „Trójkolorowi” zakończyli na czwartym miejscu. Na tej samej pozycji francuscy siatkarze ukończyli mistrzostwa Europy w 2019 roku, a w Lidze Narodów 2019 zajęli szóstą lokatę. Na ostatnich mistrzostwach świata w 2018 roku Francuzi zostali sklasyfikowani ostatecznie na siódmej pozycji, po tym jak odpadli w drugiej części fazy grupowej.

Reprezentacja Argentyny

Siatkarze z Argentyny są największą rewelacją turnieju olimpijskiego w Tokio. To za ich sprawą wyeliminowani z Igrzysk Olimpijskich zostali Amerykanie, po porażce w ostatniej kolejce 0:3 z Argentyną właśnie. Wcześniej Argentyńczycy niespodziewanie pokonali Francję 3:2, a w starciu z Brazylią też byli blisko sprawienia niespodzianki, bowiem prowadzili w setach 2:0 i mieli kilkupunktową przewagę w secie trzecim, ale ostatecznie przegrali 2:3. Komplet wyników argentyńskiej drużyny w grupie B uzupełniają: porażka z Rosją 1:3 i zwycięstwo z Tunezją 3:2. W sumie dało to jej osiem punktów i awans z trzeciego miejsca do ćwierćfinału, w którym sprawiła kolejną niespodziankę, pokonując 3:2 reprezentację Włoch.

Argentyna to aktualnie szósta drużyna światowego rankingu FIVB, ale jeszcze trzy lata temu była daleko poza światową czołówką. Na mistrzostwach świata 2018 zajęła dopiero 15. miejsce, a Ligę Narodów w tym samym roku zakończyła na pozycji 14. Rok później w wynikach Argentyńczyków był już widoczny postęp. W Lidze Narodów zajęli siódme miejsce, a w Pucharze Świata piąte. Dopiero ostatnia tegoroczna edycja Ligi Narodów we włoskim Rimini poszła argentyńskim siatkarzom gorzej, bo zakończyli ją na dziewiątej pozycji.

IO 2020: Francja vs Argentyna. Składy drużyn

Reprezentacja Francji

 • Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard
 • Atakujący: Stephen Boyer, Jean Patry
 • Środkowi: Barthelemy Chinenyeze, Nicolas Le Goff, Daryl Bultor
 • Przyjmujący: Kevin Tillie, Earvin Ngapeth, Trevor Clevenot, Yacine Louati
 • Libero: Jenia Grebennikov
 • Trener: Laurent Tillie

Reprezentacja Argentyny

 • Rozgrywający: Luciano De Cecco, Matias Sanchez
 • Atakujący: Bruno Lima, Federico Pereyra
 • Środkowi: Agustin Loser, Sebastian Sole, Martin Ramos
 • Przyjmujący: Facundo Conte, Ezequiel Palacios, Nicolas Mendez, Cristian Poglajen
 • Libero: Santiago Danani
 • Trener: Marcelo Rodolfo Mendez
Francja vs Argentyna. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

Czwartek 5 sierpnia, godz. 14:00
TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1

Kto faworytem półfinałowego meczu Francja – Argentyna?

Oba zespoły znalazły się w półfinale Igrzysk Olimpijskich dość niespodziewanie. Jednak to reprezentacja Francji jest jednak trochę wyżej notowana od Argentyny w światowej siatkówce i kurs na jej zwycięstwo jest niższy.