ŁKS Commercecon Łódź i Chemik Police w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzyń?

łks chemik police siatkarska liga mistrzyń ćwierćfinał

Od wtorku do czwartku rozegrane zostaną decydujące turnieje fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Szykują się wielkie siatkarskie emocje, bowiem dwa z nich odbędą się w Polsce – w Łodzi i Policach, a zarówno drużyna ŁKS-u, jak i Chemika ma szanse na awans do ćwierćfinałów.

Druga runda turniejów siatkarskiej Ligi Mistrzyń

W obecnym sezonie Ligi Mistrzyń siatkarek faza grupowa rozgrywana jest w innej formule niż dotychczas. Zamiast sześciu kolejek, w których po cztery zespoły z każdej grupy grały ze sobą systemem mecz i rewanż, w każdej grupie zaplanowano po dwa turnieje, w których drużyny rozgrywają ze sobą po jednym meczu. W fazie grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzyń 20 drużyn zostało podzielonych na pięć czterozespołowych grup. Zwyciężczynie każdej grupy awansują do fazy pucharowej, a stawkę ćwierćfinalistek uzupełnią trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc.

We wszystkich grupach rozegrano pierwsze turnieje. W grupie B w dniach 26-28 stycznia odbył się już także drugi turniej. Do ćwierćfinału z kompletem sześciu zwycięstw z pierwszego miejsca w grupie zakwalifikowała się włoska drużyna Imoco Conegliano z Joanną Wołosz w składzie. Liczymy, że w najbliższych dniach do rozgrywającej reprezentacji Polski dołączą kolejne polskie siatkarki, bowiem dwie nasze drużyny nadal mają szanse na awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzyń, a ponadto w kadrach dwóch włoskich zespołów znajdują się kolejne Polki: Malwina Smarzek (Igor Gorgonzola Novara) i Magdalena Stysiak (Savino Del Bene Scandicci). Wszystko rozstrzygnie się w dniach 2-4 lutego, gdy swoje drugie turnieje rozegrają zespoły z grup A, C, D i E.

Siatkarki ŁKS-u i Chemika gospodyniami turniejów Ligi Mistrzyń

Szczególnie interesująco zapowiadają się turnieje grup C i E, bowiem w roli gospodyń wystąpią w nich siatkarki ŁKS Commercecon Łódź i Chemika Police. Trzecia polska drużyna – Developres SkyRes Rzeszów zagra w turnieju grupy A w niemieckim Schwerinie.

Program turnieju grupy C Ligi Mistrzyń w Łodzi

Wtorek, 02.02        

 • 18:00   ŁKS Commercecon Łódź – VakifBank Stambuł
 • 20:30   VC Maritza Płowdiw – Mulhouse VB

Środa, 03.02

 • 18:00   Mulhouse VB – VakifBank Stambuł
 • 20:30   VC Maritza Płowdiw – ŁKS Commercecon Łódź

Czwartek, 04.02

 • 18:00   VakifBank Stambuł – VC Maritza Płowdiw
 • 20:30   Mulhouse VB – ŁKS Commercecon Łódź

Program turnieju grupy E Ligi Mistrzyń w Policach

Wtorek, 02.02        

 • 17:30   Igor Gorgonzola Novara – Dinamo Kazań
 • 20:30   VK UP Ołomuniec – Chemik Police

Środa, 03.02

 • 17:30   VK UP Ołomuniec – Igor Gorgonzola Novara
 • 20:30   Chemik Police – Dinamo Kazań

Czwartek, 04.02

 • 17:30   Dinamo Kazań – VK UP Ołomuniec
 • 20:30   Chemik Police – Igor Gorgonzola Novara

Program turnieju grupy A Ligi Mistrzyń w Schwerinie

Wtorek, 02.02        

 • 17:00   Savino Del Bene Scandicci – Busto Arsizio
 • 20:00   SSC Palmberg Schwerin – Developres SkyRes Rzeszów

Środa, 03.02

 • 17:00   Developres SkyRes Rzeszów – Busto Arsizio
 • 20:00   SSC Palmberg Schwerin – Savino Del Bene Scandicci

Czwartek, 04.02

 • 17:00   Developres SkyRes Rzeszów – Savino Del Bene Scandicci
 • 20:00   Busto Arsizio – SSC Palmberg Schwerin

ŁKS i Chemik na dobrych pozycjach do ataku

Siatkarkom z Łodzi i Polic sprzyjać powinna nie tylko rola gospodyń decydujących turniejów Ligi Mistrzyń, ale też dobre wyniki z pierwszych turniejów, dzięki którym zajmują one dogodne pozycje do ataku na pierwsze miejsca w swoich grupach albo co najmniej na zachowanie drugich miejsc z dużymi szansami na awans do ćwierćfinałów.

Zespół ŁKS Commercecon Łódź w pierwszym turnieju w bułgarskim Płowdiw na początek zagrał z największymi faworytkami, czterokrotnymi triumfatorkami Ligi Mistrzyń – VakifBankiem i w pierwszym secie prowadził nawet 23:17. Niestety nie udało się podopiecznym trenera Giuseppe Cuccariniego utrzymać tej przewagi, faworytki odrobiły straty i wygrały seta do 23. Dwa kolejne turecki zespół wygrał już bez problemów. W drugim meczu „Wiewióry” pokonały Maritzę Płowdiw 3:2, a na koniec bez straty seta zwyciężyły z francuską Miluzą.

Drużyna Chemika Police podczas pierwszego turnieju w Novarze musiała grać bez swojego trenera, bo zakażony koronawirusem Turek Ferhat Akbas został w kraju (w roli pierwszego trenera zastąpił go asystent Przemysław Kawka). Pomimo tej niedogodności, aktualne mistrzynie Polski wygrały dwa mecze siatkówki bez straty seta. O ile jeszcze łatwe zwycięstwo 3:0 w pierwszym spotkaniu z Ołomuńcem było oczekiwane, to już triumf z Dinamem Kazań należy traktować jako miłą niespodziankę. Podobnie jak urwanie dwóch setów w przegranym meczu gospodyniom z Novary – zwyciężczyniom poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń, w której to ekipie prym wiodła reprezentantka Polski Malwina Smarzek.

Najgorzej z polskich zespołów w pierwszym turnieju Ligi Mistrzyń poszło siatkarkom z Rzeszowa. Podopieczne trenera Stephane’a Antigi przegrały wszystkie trzy mecze: pierwszy 1:3 z Palmbergiem Schwerin, drugi 2:3 z Busto Arsizio i trzeci 0:3 z Savino Del Bene Scandicci (z Magdaleną Stysiak w składzie). Rzeszowianki straciły więc praktycznie szanse na awans do ćwierćfinału.

Tabela grupy C Ligi Mistrzyń

1. VakifBank Stambuł33-099:1
2. ŁKS Commercecon Łódź32-156:5
3. Mulhouse VB31-233:6
4. Maritza Płowdiw30-313:9

Tabela grupy E Ligi Mistrzyń

1. Igor Gorgonzola Novara33-089:2
2. Chemik Police32-178:3
3. Dinamo Kazań31-233:6
4. VK UP Ołomuniec 30-300:9

Tabela grupy A Ligi Mistrzyń

1. Savino Del Bene Scandicci33-089:3
2. Palmberg Schwerin32-167:4
3. Busto Arsizio31-235:8
4. Developres SkyRes Rzeszów30-3 13:9

Adam Pisula

Typuj siatkówkę w STS! 🏐

Tags: