8. etap Vuelta a Espana. Uwaga na wiatr i zakręty przed metą!

vuelta 8 etap

Po pierwszym górskim etapie kolarze otrzymają trochę wytchnienia. Ma nim być 173-kilometrowy, płaski etap. Słoweniec Primo Roglic, który odzyskał koszulkę lidera, tak jak inni musi jednak uważać na trasie 8. etapu Vuelty.

Kto faworytem 8. etapu Vuelta a Espana? Typy bukmacherskie

Tak, jak przewidywaliśmy 6. i 7. etap wyścigu dookoła Hiszpanii przyniósł ciekawe ucieczki, emocje i zmiany w klasyfikacji generalnej. Ponownie liderem wyścigu został Słoweniec Primoz Roglic, który od początku jest faworytem do wygrania klasyfikacji generalnej. Analitycy bukmacherscy od dawna jemu przypisywali najniższy kurs i największe szanse na trzecie zwycięstwo z rzędu w Vuelcie. Obecnie to już ponad 64% szans na triumf!

Po tym, jak po 6. etapie awansował w klasyfikacji generalnej i znów założył koszulkę lidera, jego szanse na przed górskimi etapami jeszcze wzrosły. Podczas 8. etapu Roglic i jego ekipa będą pilnowali ucieczek i tego, żeby nikomu nie stała się krzywda. Trasa etapu wskazuje, że finisz należeć będzie do uciekinierów, a jeszcze bardziej prawdopodobne, że do sprinterów. Nic więc dziwnego, że nazwiska Fabio Jakobsena czy Jaspera Philipsena należy podkreślić grubą kreską.

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

8. etap Vuelta a Espana: Santa Pola – La Manga del Mar Menor (173,7 km)

Powrót do płaskiego etapu, ale to „cisza przed burzą”, czyli górskimi etapami. Trasa tego etapu zaplanowana została wzdłuż wybrzeża, co ma swoje walory estetyczne, ale też konkretne utrudnienia dla kolarzy. Jest nim przede wszystkim wiatr, który spotęguje wysiłek i zmęczenie, jakiego doznają zawodnicy. Z kolei technicznym wyzwaniem będzie sam finisz, bo na ostatnich kilkuset metrach kolarze będą musieli pokonać łuki. Trzeba będzie uważać, bo w tegorocznej Vuelcie wyjątkowo często dochodzi do kraks, które z kolei przekładają się na sytuację w klasyfikacji generalnej.

Kiedy odbędzie się 8. etap Vuelta a Espana?

Sobota, 21 sierpnia

Gdzie oglądać 8. etap Vuelta a Espana

Eurosport