7. etap Vuelta a Espana. Czas na pierwsze góry

Vuelta-siodmy-etap

Pierwszy tydzień ścigania kolarzy w Hiszpanii powoli dobiega końca i płaskie etapy będą zastępowane tymi pagórkowatymi i górskimi. W piątek pierwsze, prawdziwe wyzwanie dla „górali” i kandydatów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Vuelty.

Kto faworytem 7. etapu Vuelta a Espana? Typy bukmacherskie

Kursy na Vuelta a Espana są aktualizowane po każdym etapie wyścigu. Śledząc zmiany w ofercie można zauważyć, jak zmieniają się profile faworytów do zwycięstwa w danym dniu. Typowi sprinterzy powoli odchodzą do lamusa, a zastępują ich najlepsi puncherzy, górali i kandydaci do wygrania całego wyścigu kolarskiego. Wszystko z powodu profilu trasy i etapów, które są coraz bardziej wymagające. Odsiew kolarzy dopiero przed nami, ale analizując bukmacherskie kursy coraz więcej do powiedzenia mają mięć faworyci całej Vuelty: Primoz Roglić (Jumbo Visma), Adam Yates (Ineos), Egan Bernal (Ineos). Liczyć trzeba się też m.in. z Alejandro Valverde (Movistar) czy Enriciem Masem (Movistar).

Z pewnością po 7. etapie kursy długoterminowe, dotyczące m.in. klasyfikacji końcowej, różnic czasowych i najlepszego górala znacząco się zmienią. Warto śledzić aktualizację i sytuację na każdym z etapów Vuelty.

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

7. etap Vuelta a Espana: Gandia – Balcón de Alicante (152 km)

Etap ciut krótszy niż zazwyczaj, ale nie jest to przypadek. Pierwsze poważniejsze wzniesienia i góry, w tym sam finisz na końcu wspinaczki na pewno dadzą się we znaki kolarzom, którzy w nogach już mają tydzień ścigania. Podczas 7. etapu podjazdów nie brakuje, ale najważniejszy będzie ten ostatni. Podjazd pod Balcon de Alicante to ponad 8 kilometrów wspinaczki o średnim nachyleniu 6,2%. Ostatnie trzy kilometry trasy to od 10 do 14% nachylenia.

Jak więc może wyglądać 7. etap? Albo wygra ktoś z ucieczki, albo jeden z faworytów wyścigu zaznaczy swoją obecność. Wydaje się, że nawet w przypadku pierwszego scenariusza kandydaci do wygrania Vuelty będą musieli wykonać pewne ruchy, utrzymać się z przodu i ruszyć na podjazdach. A to z kolei zapowiada spore emocje!

Kiedy odbędzie się 7 etap Vuelta a Espana?

Piątek, 20 sierpnia

Gdzie oglądać 7. etap Vuelta a Espana?

Eurosport