6. etap Vuelta a Espana. Idealna okazja do ucieczki

To może być bardzo ciekawy etap, bo można go podzielić na trzy różne części. Możliwy jest finisz całej grupy, dużej lub małej ucieczki. A dodatkowo na kolarzy i kibiców czekają piękne widoki wybrzeża Morza Śródziemnego. Vuelta w pełnej krasie!

Jak na razie wielkich gór i wielkich problemów nie było, a jedyną przeszkodą są kraksy, słońce i silny wiatr. 6. etap Vuelty na pierwszy rzut oka nie budzi emocji, ale topografia trasy sprawia, że możliwe są różne scenariusze. To dobra wiadomość dla kibiców i gorsza dla graczy zakładów bukmacherskich, bo wachlarz tego, jak zakończy się ten etap jest większy niż zwykle.

Kto faworytem 6. etapu Vuelta a Espana? Typy bukmacherskie

Teoretycznie największe szanse powinni mieć tak jak w ostatnich dniach sprinterzy. Podstawce pytanie jednak brzmi, jak dużo grupa dojedzie na czele do mety? Wiele bowiem wskazuje na to, że spore szanse będą miały sensowne ucieczki złożone z naprawdę dobrych kolarzy. Przemyślany atak może się powieść. Rozerwanie peletonu może jednak sprawić, że do mety jako pierwszy dojedzie… ktoś niespodziewany. Tak naprawdę wiele jest możliwe.

W STS tuż po każdym kolejnym etapie dokonywana jest aktualizacja kursów. Dotyczy do zarówno typów na dany etap, jak i zakładów długookresowych dotyczących m.in. klasyfikacji końcowej, narodowości zwycięzcy, przewagi triumfatora nad drugim kolarzem, klasyfikacji punktowej, górskiej i młodzieżowej.

Na 6. etapie Vuelty wysoko stoją akcje sprinterów, ale i tzw. puncherów. Paleta kolarzy, któzy mogą mierzyć w zwycięstwo etapowe jest szeroka: Alejandro Valverde, Michael Matthews, czy Primoz Roglic, to tylko jedne z wielu nazwisk, które należy wziąć pod uwagę.

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

6. etap Vuelta a Espana: Requena – Alto de la Montaña de Cullera (158,3 km)

Tak, jak wspomnieliśmy trasę tego odcinka wyścigu dookoła Hiszpanii można podzielić na trzy części. Najpierw kolarzy czeka długi, bo niemalże 70-kilometrowy zjazd, który idealnie nadawać się będzie do ucieczki. Potem kolarzy czeka wypłaszczenie terenu i jazda m.in. wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego, gdzie doskwierać może silny wiatr. Ostatnie niemal dwa kilometry to podjazd o nachyleniu 9%, który może sprawić trochę problemów i odsiać wielu kolarzy.

Kiedy odbędzie się 6. etap Vuelta a Espana?

Czwartek, 19 sierpnia

Gdzie oglądać 6. etap Vuelta a Espana?

Eurosport