5. etap Vuelta a Espana. Trasa prosta jak stół

piaty etap vuelta

Otwarty teren, trasa bez żadnych pagórków czy wzniesień. Czy może być coś lepszego dla sprinterów. W kolejnym etapie wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana wszystko wskazuje na finisz z dużej grupy. Kto będzie pierwszy na mecze w Albacete?

Góry dopiero przed kolarzami podczas tegorocznej Vuelty, na razie więc szansę na pokazanie się i wykazanie mają typowi uciekinierzy oraz sprinterzy. Czy podczas najbliższego etapu kibice oglądać będą walkę na ostatniej prostej, czy może jakaś grupka zainicjuje skuteczną ucieczkę, jak to miało miejsce na 4. etapie?

Kto faworytem 5. etapu Vuelta a Espana? Typy bukmacherskie

Analitycy bukmacherscy nie mają wątpliwości, że tym razem dojdzie do typowego finiszu sprinterskiego. Skłania ku temu meta, która zlokalizowana jest na długiej i szerokiej ulicy. Nic więc dziwnego, że w zakładach na zwycięstwo etapowe i H2H najmocniej stoją akcję sprinterów. Faworytem jest Jasper Philipsen z grupy Alpecin-Fenix, który ma już na koncie zwycięstwo etapowe w tej Vuelcie. Duże szanse na zwycięstwo mają również: Holender Fabio Jakobsen, Francuz Arnaud Demare, Australijczyk Michael Matthews oraz Hiszpan Alex Aranburu,

Oferta zakładów na Vuelta a Espana jest znacznie szersza. Oprócz obstawiania poszczególnych etapów, gracze mogą obstawiać również:

  • klasyfikację końcową
  • narodowość zwycięzcy
  • przewagę pierwszego nad drugim
  • miejsce Rafała Majki w klasyfikacji końcowej
  • klasyfikację górską
  • klasyfikację młodzieżową
  • klasyfikację drużynową

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

5. etap Vuelta a Espana: Tarancón – Albacete (184,4 km)

Autostrada i stół. Tak w skrócie można by opisać środowy etap hiszpańskiej Vuelty. Idealne warunki do finiszu sprinterów z peletonu. Jedyną kwestią i zadaniem dla zainteresowanych sprinterów jest to, żeby nie dopuścić do żadnej, poważniejszej ucieczki. Można więc się spodziewać, że niektóre grupy będą niwelować ucieczki już w zarodku. Cała trasa to jeden, wielki otwarty teren.

Kiedy odbędzie się 5. etap Vuelta a Espana?

Środa, 18 sierpnia

Gdzie oglądać 5. etap Vuelta a Espana?

Eurosport 1