4. etap Vuelta a Espana szansą dla sprinterów!

vuelta czwarty etap typy

Siłowy finisz będzie faworyzował mocniejszych sprinterów, nie wiadomo jednak z jak dużej grupy odbywać się będą ataki. Kto jako pierwszy dojedzie do mety w miejscowości Molina de Aragón? Sprawdź nasze typy bukmacherskie i analizę trasy!

76. wyścig Vuelta a Espana rozkręca się na dobre. Góry to jeszcze przyszłość, dlatego używanie mają uciekinierzy i sprinterzy. Niemniej 4. etap Vuelty zapowiada się bardzo ciekawie, przede wszystkim z uwagi na samą końcówkę trasy.

Kto faworytem 4. etapu Vuleta a Espana? Typy bukmacherskie

Faworyci do czołowych miejsc w klasyfikacji generalnej będą oszczędzali siły na trudniejsze etapy. Głównym ich zadaniem będzie więc trzymanie się głównej grupy i rywali oraz oszczędzanie w miarę możliwości sił. Jak pokazał jednak drugie etap, wszystko się może zdarzyć i kraksa na kilka kilometrów przed metą może spowodować niespodziewane kłopoty. Dlatego faworytów tego etapu należy szukać wśród najlepszych sprinterów, którzy dzięki pomocy kolegów z grupy są w stanie wybić się na czoło z dużej grupy kolarzy.

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

4. etap Vuleta a Espana: El Burgo de Osma – Molina de Aragon (163,9 km)

Etap ten rozpocznie się w regionie Kastylia i Leon, a meta usytuowana jest w Kastylii-La Manchy. Trasa jest lekko pofałdowana, co będzie pewnym utrudnieniem. Ale największym będzie sam finisz. Podjazd na ostatnich 600 metrach przed metą wynosić będzie 5%. Z tego powodu nie każdy sprinter czy ewentualny uciekinier da radę. Potrzeba odpowiedniej mocy i siły. Grono kandydatów do zwycięstwa może się z tego powodu ograniczyć do pewnego stopnia. Swoje może dołożyć też pogoda. Bezchmurne niebo, 30 stopni w cieniu i słabiutki wiatr. Te wskaźniki kolarze będą musieli wziąć pod uwagę.

Kiedy odbędzie się 4. etap Vuelta a Espana?

Wtorek, 17 sierpnia

Gdzie oglądać 4. etap Vuelta a Espana?

Eurosport 1