Kto faworytem w 21. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Typy i analizy przedmeczowe

21 kolejka phl typy

Po niespełna dwóch tygodniach przerwy na potrzeby reprezentacji Polski, która wygrała turniej Baltic Challenge Cup w Estonii, ligowcy wracają do rywalizacji na krajowych taflach. Które ze spotkań najbliższej kolejki zapowiada się najciekawiej, a w którym najłatwiej wskazać faworyta. Zobacz naszą analizę i typy bukmacherskie.

GKS Tychy vs. JKH GKS Jastrzębie (czwartek, godz. 18.00)

Kto faworytem spotkania?GKS Tychy (2,35)Kursy są niezwykle wyrównane, bo stawka na triumf zespołu z Jastrzębia-Zdroju wynosi 2,40.

W Tychach zmierzą się dwa bardzo wyrównane zespoły, choć warto zaznaczyć, że Jastrzębie dwukrotnie w tym sezonie z tyszanami wygrało. Pokonało ich zarówno na wyjeździe 3:1, jak i u siebie 3:2. Ale to zespół z piwnego miasta zajmuje obecnie wyższe miejsce w tabeli PHL. GKS jest trzeci, a JKH GKS zajmuje piąte miejsce.

Oba zespoły dzieli różnica trzech punktów, choć warto zaznaczyć, że tyszanie rozegrali w tym sezonie o dwa mecze więcej od swojego najbliższego przeciwnika. Wydaje się, że będzie to – tak można sądzić po wysokości kursów na poszczególne zespoły – najbardziej wyrównane starcie 21. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Tyszanie przed kadrową przerwą wygrali trzy mecze z rzędu. Jastrzębianie lepsze występy przeplatają gorszymi.

Czytaj także: Tychy vs. Jastrzębie w 21. kolejce PHL. Sprawdź typy bukmacherskie!

Re-Plast Unia Oświęcim vs. Tauron Podhale Nowy Targ (piątek, godz. 18.00)

Kto faworytem meczu?Unia Oświęcim (1,18)Ekipa z Oświęcimia może pochwalić się kapitalną serią ośmiu kolejnych ligowych zwycięstw.

To mecz, w którym teoretycznie najłatwiej wskazać faworyta. Oświęcimianie ostatni mecz w PHL przegrali – uwaga – 8 października, kiedy to ulegli Enerdze Toruń. Następnie zespół z ul. Chemików 4 zaczął rozstawiać po kątach poszczególnych przeciwników. W ośmiu ostatnich meczach Unia zdobyła 23 na 24 możliwe do zdobycia punkty i w ligowej klasyfikacji zasiada na fotelu wicelidera. Warto zaznaczyć, że Podhale przed kadrową przerwą zaczęło grać nieco lepiej i dość niespodziewanie pokonało drużynę z Torunia. Na Unię, tak się wydaje, forma może jednak okazać się jeszcze zbyt niska.

Energa Toruń vs. Ciarko STS Sanok (piątek, godz. 18.30)

Kto faworytem spotkania?Energa (1,67)W tym sezonie zespół z Torunia już dwukrotnie okazał się lepszy od drużyny z Sanoka.   

Torunianie zdobyli w tym sezonie o osiem punktów więcej od najbliższego przeciwnika i o jedno miejsce wyprzedzają Sanok w ligowej klasyfikacji. Niemniej jednak przed reprezentacyjną pauzą zespół Jussiego Tupamakiego nie imponował formą. Przegrał cztery z pięciu spotkań. Ale sanoczanie ponieśli trzy porażki z rzędu. Ponadto w Toruniu po raz ostatni wygrali bardzo dawno, bo przeszło sześć lat temu. Co ciekawe zespół z grodu Kopernika będzie musiał radzić sobie bez trenera. Tupamaki przebywa w kwarantannie w Estonii, gdzie miał prowadzić reprezentację tego kraju w Baltic Challenge Cup.

GKS Katowice vs. Zagłębie Sosnowiec (piątek, godz. 19.00)

Kto faworytem meczu?GKS Katowice (1,30)Gdy lider gra z przedostatnią drużyną w tabeli,w dodatku przed własną publicznością, to faworyt tego spotkania nie może być inny.

Oba zespoły rozegrały w tym sezonie po 18 meczów. Katowiczanie wygrali aż 13 z nich, a Zagłębie odniosło jedynie 5 zwycięstw i różnica w tabeli pomiędzy drużynami jest ogromna. Ale na pewno lider rozgrywek nie może rywala zlekceważyć, bo już raz tak w tym sezonie zrobił i sensacyjnie uległ Zagłębiu 0:2 na własnym lodzie. Sosnowiczanie przed kadrową przerwą nie mieli zbyt dobrej passy. Przegrali cztery spotkania z rzędu.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na 16.11.

Kiedy i gdzie rozegrane zostaną mecze 21. kolejki Polskiej Hokej Ligi?

Mecze zostaną rozegrane w czwartek (18 listopada) i w piątek (19 listopada) na lodowiskach w Tychach, Oświęcimiu, Toruniu i Katowicach.

Kto faworytem meczów 21. kolejki PHL?

Faworytami spotkań są gospodarze, czyli zespoły GKS-u, Unii, Energii i drugiego z GKS-ów. Aktualne kursy dostępne na stronie zakładów bukmacherskich STS.

Gdzie oglądać mecze PHL?

Bezpośrednie transmisje z meczów PHL można oglądać – w systemie pay-per-view – na polskihokej,tv. Mecz czwartkowy Tychy – Jastrzębie można obejrzeć za darmo.