Polscy hokeiści na turnieju Baltic Challenge Cup. Sprawdź typy bukmacherskie

polska-baltic-challenge-cup

W pierwszym spotkaniu podczas turnieju Baltic Challenge Cup reprezentacja Polski w hokeju na lodzie zmierzy się Litwą. Kto jest faworytem tego spotkania, jak i całego turnieju? Zobacz analizę i typy bukmacherskie.

Polska vs. Litwa. Typy bukmacherskie

Polska faworytem meczu1.10Podczas kwietniowego turnieju o Puchar Trójmorza, reprezentacja Polski wysoko pokonała Litwinów – 8:1.

Choć w rankingu światowym oba zespoły dzieli zaledwie jedno miejsce – Polska zajmuje 22, a Litwa 23 pozycję w klasyfikacji IIHF, to zdecydowanym faworytem starcia są „biało-czerwoni”. W ostatnich dwóch latach oba zespoły nie miały okazji ku temu, by zmierzyć się w mistrzostwach świata. Przypomnijmy, że w 2019 roku Polska nie zdołała awansować do dywizji IB, a Litwini do niej spadły, a więc oba zespoły mogły rywalizować w turnieju światowego czempionatu, co jednak uniemożliwiła pandemia koronawirusa. Jedyne tegoroczne starcie pomiędzy obiema drużynami zakończyło się bardzo wyraźnym zwycięstwem Polaków.

Generalnie w historii rywalizacji „biało-czerwonych” w hokeju na lodzie z Litwinami, to nasz zespół ma dużo lepszy bilans. Pierwsze takie spotkanie rozegrano już w 1938 roku, ale na kolejne trzeba było czekać aż do XXI wieku, bo Litwa była częścią Związku Radzieckiego. Łącznie obie ekipy skrzyżowały kije 18 razy. 14 zwycięstw odniosła Polska, a 4 spotkania kończyły się zwycięstwem Litwinów.

Nasz zespół strzelił najbliższemu rywalowi 97 bramek, a stracił 31 goli. Najwyższe zwycięstwo z Litwą reprezentacja Polski odniosła w 2001 roku, kiedy to podczas mistrzostw świata grupy B wygrała 13:2. Najwyższa wygrana Litwinów, to z kolei mecz towarzyski rozegrany przed dwoma laty w Elektrenach. Nasi najbliżsi rywale triumfowali wówczas 3:0.

Baltic Challenge Cup. Kto zagra w turnieju?

Oprócz reprezentacji Polski i Litwy w turnieju Baltic Challenge Cup wystąpią dwa inne zespoły. Estonia, czyli zespół występujący na tym samym poziomie rozgrywek o MŚ, co „biało-czerwoni”, czyli w dywizji IB, a także Łotwa. Drugi z wymienionych zespołów, to etatowy uczestnik mistrzostw świata elity. W tym roku gospodarze byli gospodarzami hokejowego mundialu na najwyższym poziomie rozgrywkowym, który odbywał się w Rydze. Nie udało się im jednak awansować do ćwierćfinału i zostali sklasyfikowani na 11. miejscu.

W związku z tym, to właśnie reprezentacja Łotwy powinna być uznawana za faworyta całego turnieju Baltic Challenge Cup, ale wcale tak nie jest. Dlaczego? Bo w zbliżających się zmaganiach nie wezmą udziału najlepsi łotewscy hokeiści. Ci, którzy na co dzień występują za oceanem, a także gracze występującego w lidze KHL Dynama Ryga.

Kto zatem będzie rywalem m.in. Polaków? Otóż będzie to reprezentacja Łotwy złożona ze… studentów, która przygotowuje się do Zimowej Uniwersjady. Ta w grudniu odbędzie się w Szwajcarii. Co ciekawe bardzo podobna reprezentacja Łotwy wystąpiła we wspomnianym Turnieju o Puchar Trójmorza, który odbył się w kwietniu. Polacy pokonali wówczas tego rywala 4:1, wygrywając zresztą cały turniej. Który odbył się dokładnie z takimi samymi uczestnikami, jak Baltic Challenge Cup.

Baltic Challenge Cup. Program Turnieju

Czwartek, 11 listopada

  • Polska – Litwa (14:00)
  • Estonia – Łotwa (18:00)

Piątek, 12 listopada

  • Polska – Łotwa (14:30)
  • Litwa – Estonia (18:30)

Sobota, 13 listopada

  • Łotwa – Litwa (14:00)
  • Estonia – Polska (18:00)
Kiedy i gdzie odbędzie się     turniej Baltic Challenge Cup z udziałem reprezentacji Polski?

11-13 listopada 2021 roku, Tallinn, Estonia.

Kto faworytem meczu Polska – Litwa?

Faworytem spotkania jest reprezentacja Polski. Kurs w zakładach bukmacherskich na zwycięstwo „biało-czerwonych” wynosi 1.10. Stawka na wygraną Litwinów, to 12.50.

Gdzie oglądać mecze Polski na Baltic Challenge Cup?

Wszystkie spotkania „biało-czerwonych” na turnieju w Estonii będzie można obejrzeć za darmo na polskihokej.tv.

Tags: