Zdekompletowana 16. kolejka siatkarskiej PlusLigi. Kto faworytem spotkań?

16 kolejka plusliga siatkowka

Covid-19 wprowadza coraz większe zamieszanie w kalendarzu PlusLigi siatkarzy. Z powodu zakażeń koronawirusem nie odbędą się w terminie dwa spotkania 16. kolejki. Z 18. serii meczów przeniesiony został za to mecz Jastrzębskiego Węgla z Resovią Rzeszów i będzie to największy hit siatkarskiego weekendu w Polsce. Sprawdź typy na pozostałe spotkania 16. kolejki PlusLigi!

Cuprum Lubin vs Trefl Gdańsk

Cuprum wygra mecz1.75Gospodarze, podobnie jak goście, ostatnio przegrywają mecze, ale siatkarze Cuprum mieli trudniejszych rywali i będą mieli atut własnej hali.

Obie drużyny nie mają ostatnio dobrej passy. Cuprum przegrało cztery ostatnie mecze (Skra, Resovia, ZAKSA, Jastrzębie), Trefl musiał uznać wyższość trzech ostatnich rywali (Warta, GKS, Suwałki). Dla obu zespołów nie jest to udany sezon – Cuprum zajmuje dwunaste, a Trefl jedenaste miejsce w tabeli PlusLigi.

W pierwszej rundzie w Gdańsku wygrał Trefl (3:0). Gdańszczanie mają też lepszy bilans wzajemnych meczów: dwanaście zwycięstw do trzech porażek.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

  • Piątek 14.01.2022, godz. 20:30
  • Polsat Sport

AZS Olsztyn vs Ślepsk Malow Suwałki

AZS wygra mecz1.15Olsztynianie przegrali wprawdzie pięć ostatnich meczów, ale z rywalami z najwyższej półki, a z tymi niżej notowanymi w obecnym sezonie wygrywają.

Za olsztynianami chyba najgorszy okres w sezonie. W pięciu kolejnych meczach PlusLigi mierzyli się z ligowymi potentatami (Jastrzębie, ZAKSA, Projekt, Resovia i Skra) i wszystkie te spotkania przegrali, co spowodowało spadek na siódme miejsce w tabeli. Ekipa z Suwałk jest na pozycji trzynastej, z tylko trzema zwycięstwami na swoim koncie.

W ogólnym bilansie bezpośrednich spotkań lepszy jest Ślepsk Malow (trzy zwycięstwa i dwie porażki), ale w pierwszej rundzie obecnego sezonu PlusLigi to AZS był górą, wygrywając 3:0.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

  • Sobota 15.01.2022, godz. 14:45
  • Polsat Sport

Czytaj także:


LUK Lublin vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA wygra mecz1.05Wicemistrzowie Polski są niepokonani w PlusLidze, a porażka w Lidze Mistrzów może ich tylko dodatkowo zmotywować przed kolejnym spotkaniem ligowym.

Porażka w Lidze Mistrzów z Cucine Lube Civitanova zakończyła serię czternastu kolejnych zwycięstw (we wszystkich rozgrywkach) siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. W PlusLidze ZAKSA nadal jest jednak zdecydowanym liderem i jedyną niepokonaną drużyną. Lublinianie po czterech kolejnych porażkach wygrali w ostatniej kolejce ze Ślepskiem Malow Suwałki i plasują się na ósmym miejscu.

W pierwszej rundzie ZAKSA wygrała u siebie z lublinianami 3:0. Było to jedyne jak dotąd spotkanie obu drużyn.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

  • Sobota 15.01.2022, godz. 20:30
  • Polsat Sport

Jastrzębski Węgiel vs Resovia Rzeszów

Mecz przeniesiony awansem z 18. kolejki.

Jastrzębski Węgiel wygra mecz1.27Jastrzębianie mają dłuższą passę zwycięstw w obecnym sezonie i lepszy bilans ostatnich meczów z Resovią.

Jastrzębianie są niepokonani od dziesięciu meczów (we wszystkich rozgrywkach), a dodatkowo wszystkie te spotkania wygrali bez straty seta, co najlepiej świadczy o ich aktualnej formie. U rzeszowian póki co zadziałał chyba efekt „nowej miotły”, czyli nowego trenera Marcelo Mendeza, pod którego kierunkiem wygrali już trzy mecze.

Ogólny bilans spotkań obu drużyn jest bardzo wyrównany: 22 zwycięstwa Jastrzębskiego Węgla i 21 triumfów Resovii Rzeszów. Ale w ostatnich latach to „Pomarańczowi” są górą – wygrali pięć ostatnich meczów.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

  • Niedziela 16.01.2022, godz. 14:45
  • Polsat Sport

GKS Katowice vs Warta Zawiercie

Warta wygra mecz1.12„Jurajscy Rycerze” mają ostatnio dobrą passę i lepszy bilans meczów GKS-em.

Katowiczanie w ostatniej kolejce przegrali z Resovią w Rzeszowie i była to już ich dziewiąta porażka w obecnym sezonie PlusLigi. „Jurajscy Rycerze” z Zawiercia triumfowali w pięciu ostatnich meczach ligowych i z dwunastoma zwycięstwami na koncie (przy trzech porażkach) zajmują trzecią pozycję w ligowej tabeli.

W pierwszej rundzie w Zawierciu lepsza była Warta, która wygrała z katowiczanami 3:1. Zawiercianie są też lepsi w ogólnym bilansie wzajemnych spotkań – pięć zwycięstw do czterech porażek.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

  • Niedziela 16.01.2022, godz. 17:30
  • Polsat Sport

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 14.01.2022

Mecze Jastrzębskiego Węgla z Projektem Warszawa i Czarnych Radom z Resovią Rzeszów odwołane z powodu kwarantanny w zespołach Projektu i Czarnych.