16. etap Vuelta a Espana. Ostatnia okazja dla sprinterów?

16. etap vuelta a espana 2021

Po dniu przerwy, w którym mogliśmy się jeszcze delektować wspaniałym niedzielnym zwycięstwem etapowym Rafała Majki, we wtorek uczestników Vuelta a Espana czeka kolejny 16. już etap wyścigu. Jaki jest jego profil i kto jest głównym faworytem do zwycięstwa? Sprawdź naszą zapowiedź i typy bukmacherskie!

Kto faworytem 16. etapu Vuelta a Espana? Typy bukmacherskie

Na wtorkowym etapie raczej możemy zapomnieć o tym, że dojdzie do bezpośredniej walki głównych kandydatów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Vuelta a Espana. Najbardziej prawdopodobne są dwa scenariusze: finisz całego peletonu i rywalizacja najlepszych sprinterów albo skuteczna ucieczka kolarzy z dalszych pozycji w „generalce”.

W tym drugim scenariuszu nie sposób odgadnąć, kto może tym razem okazać się szczęśliwym „puncherem”, ale raczej nie będzie to Rafał Majka, który wygrywając niedzielny etap pokazał, że jego środowisko naturalne to góry. We wtorek zaś kolarzy czeka dość łatwy odcinek, na którym każdy ma podobne szanse.

W tej sytuacji – szukając głównych faworytów 16. etapu Vuelta a Espana – wypada przyjrzeć się bliżej klasyfikacji punktowej. Jej liderem jest znakomity sprinter Fabio Jakobsen. Holender wygrał już na tegorocznym wyścigu dwa etapy i jeśli do finiszowych metrów we wtorek dojedzie cały peleton, z pewnością zechce powalczyć o trzeci triumf.

W zakładach bukmacherskich STS można zresztą obstawić zwycięzcę klasyfikacji punktowej Vuelta a Espana 2021. Jej faworytem jest właśnie Jakobsen z kursem 1.45. Za jego najgroźniejszych rywali bukmacher uznaje: Primoża Roglicia (6.75) oraz Magnusa Corta Nielsena i Matteo Trentina (obaj po 8.00).

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Kursy aktualne na dzień 30.08.2021

16. etap Vuelta a Espana: Laredo – Santa Cruz de Bezana (180 km)

Mniej więcej w połowie dystansu (dokładnie na 106. kilometrze) pomiędzy Laredo a Santa Cruz de Bezana organizatorzy tegorocznej Vuelty zlokalizowali premię górską trzeciej kategorii. Podjazd ten ma długość 4,2 kilometra o średnim nachyleniu 6,5%.

Nie oznacza to jednak, że wtorkowy etap wyścigu dookoła Hiszpanii można scharakteryzować jako górski, ani nawet pagórkowaty. Jest to bowiem jedyna znacząca trudność związana z ukształtowaniem terenu czekająca kolarzy na 16. odcinku Vuelta a Espana. Większość trasy ma płaski, ewentualnie lekko pofałdowany profil, z finiszowymi metrami skrojonymi idealnie pod sprinterów, dla których może to już być ostatnia albo jedna z ostatnich okazji na etapowe zwycięstwo w tegorocznej Vuelcie.

Kiedy odbędzie się 16. etap Vuelta a Espana?

Wtorek, 31 sierpnia

Gdzie oglądać 16. etap Vuelta a Espana?

Eurosport