16. etap Tour de France. Gratka dla uciekinierów?

Po dniu przerwy, przed uczestnikami Tour de France kolejny etap w Pirenejach. Czy znów dojdzie do udanej ucieczki z peletonu? Kto jako pierwszy dojedzie do mety? Sprawdź nasze typy bukmacherskie i analizę trasy!

Kto faworytem 16. etapu Tour de France? Typy bukmacherskie

Jak pokazały ostatnie etapy Tour de France, tegoroczna „Wielka Pętla” jest stworzona dla uciekinierów. Ponieważ lider wyścigu Tadej Pogacar ma dużą przewagę nad najgroźniejszymi konkurentami, a ci z kolei nie są w stanie ani podyktować odpowiednio szybkiego tempa w peletonie, ani „urwać się” Słoweńcowi, ze swojej szansy korzystają kolarze z niższych pozycji w klasyfikacji generalnej, a potrafiący wygrywać etapy po samodzielnej bądź grupowej ucieczce z peletonu.

Profil wtorkowego, 16. etapu Tour de France idealnie nadaje się na kolejną skuteczną ucieczkę i pewnie dlatego w zakładach bukmacherskich STS głównymi faworytami do zwycięstwa są specjaliści od klasycznych wyścigów jednodniowych: Belg Wout Van Aert (kurs 6.50) i Francuz Julian Alaphilippe (kurs 10.00).

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

16. etap Tour de France: Pas de la Case – Saint-Gaudens (169 km)

Trasa

Kolarze uczestniczący w 108. edycji Tour de France we wtorek zjadą z wysokości 1 134 m n.p.m., gdzie umiejscowiony jest start w Pas de la Case, na wysokość 407 m n.p.m., do mety w Saint-Gaudens. Nie oznacza to jednak bynajmniej, że przez całe 169 kilometrów 16. etapu będą mieli „z górki”. Na trasie wyznaczono bowiem cztery premie górskie, w tym jedną pierwszej i dwie drugiej kategorii. Największą wysokością (1 395 m n.p.m.) i najdłuższym podjazdem (13,1 km) charakteryzuje się premia pierwszej kategorii na Col de la Core. Za to największe średnie nachylenie (8,4%) kolarze pokonają na krótkim (800 m) podjeździe pod premię czwartej kategorii w Cote d’Aspret-Sarrat, na siedem kilometrów przed metą.

Kiedy i gdzie oglądać?

  • Wtorek 13 lipca
  • Eurosport 1 (13:00 – 17:50)
Tags: