Typy bukmacherskie na mecze 12. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Najciekawiej w Rzeszowie!

12 kolejka plusligi

Spośród siedmiu meczów 12. kolejki PlusLigi siatkarzy, najciekawiej zapowiada się sobotnie spotkanie Resovii Rzeszów z Wartą Zawiercie, czyli dwóch drużyn mających aspiracje przebicia się do ligowej czołówki. Sprawdź nasze typy bukmacherskie na ten i wszystkie pozostałe mecze najbliższej serii ligowych spotkań!

Skra Bełchatów vs GKS Katowice

Skra wygra mecz1.10Bełchatowianie mają zdecydowanie lepszy bilans meczów z katowiczanami i lepiej radzą sobie od nich w obecnym sezonie PlusLigi.

Bełchatowianie w poniedziałek stoczyli niezwykle dramatyczny bój w Zawierciu z miejscową Wartą, ale po pięciu setach musieli uznać wyższość rywali. Była to czwarta ligowa porażka Skry w obecnym sezonie, po której zajmują piąte miejsce w tabeli PlusLigi. GKS też ma na swoim koncie cztery, ale zwycięstwa, a w ostatniej kolejce doznał siódmej porażki, również po pięciosetowej walce z Projektem Warszawa we własnej hali.

Z dziesięciu bezpośrednich spotkań ligowych pomiędzy Skrą i GKS-em, dziewięć wygrali bełchatowianie, w tym pięć ostatnich z rzędu.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Piątek 17.12.2021, godz. 20:30
 • Polsat Sport

Resovia Rzeszów vs Warta Zawiercie

Warta wygra mecz1.90Resovia ma wprawdzie lepszy od Warty bilans bezpośrednich spotkań, ale w obecnym sezonie to „Jurajscy Rycerze” póki co prezentują się lepiej.

Rzeszowianie w ostatnią niedzielę przełamali fatalną serię trzech porażek z rzędu, wygrywając w Suwałkach 3:0, ale i tak było to dopiero ich piąte zwycięstwo w obecnym sezonie PlusLigi. Siatkarze z Zawiercia mają tych zwycięstw nieco więcej, bo osiem, a w poprzedniej kolejce stoczyli zwycięski pięciosetowy bój ze Skrą Bełchatów.

Obie drużyny rozegrały pomiędzy sobą osiem meczów, a ich bilans jest korzystniejszy dla Resovii, która wygrała pięć z nich, w tym cztery ostatnie z rzędu.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Sobota 18.12.2021, godz. 14:45
 • Polsat Sport

Jastrzębski Węgiel vs Czarni Radom

Jastrzębski Węgiel wygra mecz1.03Gospodarze są ostatnio w bardzo dobrej formie, o czym świadczy seria pięciu meczów z rzędu wygranych bez straty seta.

„Pomarańczowi” ostatniej porażki doznali 20 listopada (2:3 z Wartą Zawiercie we własnej hali). Od tego czasu zespół z Jastrzębia Zdroju wygrał pięć meczów pod rząd bez straty seta, trzy w PlusLidze i dwa w Lidze Mistrzów. Radomianie nie mogą pochwalić się tak dobrą passą. Wprawdzie w sobotę Czarni pokonali u siebie Stal Nysę, ale było to dopiero ich czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie PlusLigi (przy siedmiu porażkach).

Z dziewiętnastu ligowych konfrontacji Jastrzębskiego Węgla z Czarnymi Radom, piętnaście wygrała drużyna ze Śląska.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Sobota 18.12.2021, godz. 20:30
 • Polsat Sport

Projekt Warszawa vs AZS Olsztyn

Projekt wygra mecz1.18Olsztynianie mają wprawdzie lepszy ogólny bilans bezpośrednich spotkań, ale w trzech ostatnich sezonach to warszawianie częściej byli górą.   

Stołeczna ekipa z sześciu ostatnio rozegranych meczów dwa przegrała, ale oba odbyły się w ramach Ligi Mistrzów. Natomiast na krajowym podwórku Projekt od czterech spotkań jest niepokonany i z bilansem dziewięciu zwycięstw do trzech porażek zajmuje wysokie trzecie miejsce w tabeli PlusLigi. Olsztynianie także mają niezły bilans: siedem zwycięstw do czterech porażek, ale został on osiągnięty przede wszystkim w meczach z niżej notowanymi drużynami. W dwóch ostatnich kolejkach AZS przegrał do zera z ligowymi potentatami: Jastrzębskim Węglem i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Obie drużyny rozegrały już pomiędzy sobą 46 meczów w PlusLidze, a ogólny bilans jest korzystniejszy dla olsztynian, którzy wygrali 26 z nich. Gdyby wziąć jednak pod lupę tylko trzy ostatnie sezony, to górą są warszawianie, którzy wygrali pięć z sześciu rozegranych spotkań.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Niedziela 19.12.2021, godz. 14:45
 • Polsat Sport

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Cuprum Lubin

ZAKSA wygra mecz1.02Wprawdzie lubinianie wygrali ostatni mecz w Kędzierzynie-Koźlu, ale ogólny bilans z będącymi aktualnie w znakomitej formie siatkarzami ZAKSY mają zdecydowanie gorszy.

Kędzierzynianie pokonując w drugiej kolejce siatkarskiej Ligi Mistrzów w Nowosybirsku miejscowy Lokomotiw, wygrali już jedenasty mecz z rzędu. W PlusLidze są niepokonani od początku obecnego sezonu i z dwunastoma zwycięstwami zdecydowanie liderują w ligowej tabeli. Lubinianie wygrali tylko trzy z jedenastu ligowych spotkań, ostatnio doznali porażki z Jastrzębskim Węglem i znajdują się w dolnych rejonach tabeli.

ZAKSA wygrała aż 13 z szesnastu wzajemnych spotkań z Cuprum Lubin, ale co ciekawe, przegrała ostatnie z nich i to na własnym terenie (27 lutego tego roku 2:3).

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Niedziela 19.12.2021, godz. 17:30
 • Polsat Sport

Trefl Gdańsk vs Ślepsk Malow Suwałki

Trefl wygra mecz1.18Goście mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań, ale w obecnym sezonie notują kiepskie wyniki, a gospodarze chyba powoli wydostają się z marazmu.

Po czterech porażkach z rzędu, siatkarze Trefla odnieśli w PlusLidze dwa zwycięstwa bez straty seta, co z pewnością podniosło ich morale. Ogólny bilans obecnego sezonu ligowego nadal jest jednak dla gdańszczan mizerny: cztery zwycięstwa do siedmiu porażek. Ale zespół z Suwałk ma bilans jeszcze gorszy: tylko dwa zwycięstwa do dziewięciu przegranych meczów. Niedzielna porażka Ślepska z Resovią była już piątą z rzędu.

Obie drużyny grały ze sobą w PlusLidze tylko cztery razy, a Trefl Gdańsk wygrał tylko jedno z tych spotkań.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Niedziela 19.12.2021, godz. 20:30
 • Polsat Sport

LUK Lublin vs Stal Nysa

LUK wygra mecz1.30Lublinianie bardzo przyzwoicie radzą sobie w debiutanckim sezonie w PlusLidze, a siatkarze Stali nie wygrali jeszcze w obecnym sezonie ani jednego meczu.

Beniaminek z Lublina, mimo ostatniej porażki z Treflem w Gdańsku, radzi sobie w debiutanckim sezonie w PlusLidze nadzwyczaj dobrze. LUK wygrał pięć z jedenastu meczów i zajmuje dość bezpieczne miejsce w środku ligowej tabeli. O bezpieczeństwie w żadnym wypadku nie mogą mówić siatkarze z Nysy, którzy jako jedyny zespół obecnego sezonu nie wygrali jeszcze ani jednego meczu i pełnią mało zaszczytną funkcję ligowej „czerwonej latarni”.

Będzie to pierwsze spotkanie obu drużyn.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Poniedziałek 20.12.2021, godz. 20:30
 • Polsat Sport

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 16.12.2021