12. etap Vuelta a Espana. Za trudny dla sprinterów, za łatwy dla górali

12 etap vuelta

W czwartek uczestników kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana czeka kolejny odcinek, w którym trudno wskazać zdecydowanych faworytów do zwycięstwa. Ale właśnie dzięki temu 12. etap zapowiada się bardzo ciekawie. Na których kolarzy warto zwrócić uwagę i jak wygląda trasa? Sprawdź w naszej analizie!

Kto faworytem 12. etapu Vuelta a Espana? Typy bukmacherskie

Charakterystyka czwartkowego etapu Vuelta a Espana przypomina tę z odcinka środowego pod tym względem, że jest ona za trudna dla sprinterów, ale za łatwa dla górali. To zaś karze przypuszczać, że najsilniejsi kolarze walczący o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu znów mogą odpuścić sobie rywalizację o zwycięstwo etapowe, dając kolejną szansę „puncherom”.

Grono ewentualnych kandydatów do zwycięstwa na 12. etapie Vuelta a Espana jest więc szerokie. Może to być któryś z kolarzy, którzy już zdążyli błysnąć skutecznymi atakami, jak na przykład zwycięzca dwóch etapów Australijczyk Michael Storer, czy Włoch Damiano Caruso, który w znakomitym stylu wygrał 9. etap. Może to być też ktoś, komu ta sztuka podczas tegorocznej Vuelty jeszcze się nie udała i w tym gronie niezmiennie liczymy na Rafała Majkę.

W zakładach bukmacherskich STS kurs na etapowe zwycięstwo Rafała Majki wynosi 4.50 (stan na 25 sierpnia). Można też obstawić na jakiej pozycji w klasyfikacji generalnej polski kolarz zakończy tegoroczną Vueltę. Jeśli będzie to miejsce od 1. do 25. bukmacher zapłaci po kursie 1.84. Głównym faworytem do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej pozostaje Słoweniec Primoż Roglić – kurs 1.35.

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Kursy aktualne na 25.08

12. etap Vuelta a Espana: Jaen – Cordoba (175 km)

Trasa czwartkowego etapu Vuelta a Espana swój początek będzie miała w położonej na wysokości 590 m n.p.m. miejscowości Jaen, a metę w Cordobie na wysokości 110 m n.p.m. Zdecydowaną większość pierwszej części dystansu (około 110 ze 175 kilometrów) kolarze pokonają jadąc „z górki”.

W drugiej części 12. etapu będą mieli do zdobycia dwie premie górskie, ale obie niezbyt wymagające. Do pierwszej oznaczonej trzecią kategorią prowadzi 13 kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 3,3%. Następny podjazd pod premię górską drugiej kategorii będzie bardziej stromy, bowiem uczestnicy Vuelty na dystansie 7,2 kilometra pokonają 5,6% przewyższenia. Po osiągnięciu punktu szczytowego czeka ich już tylko niespełna 20 kilometrowy zjazd do mety.

Kiedy odbędzie się 12. etap Vuelta a Espana?

Czwartek, 26 sierpnia

Gdzie oglądać 12. etap Vuelta a Espana?

Eurosport

Tags: