11. etap Vuelta a Espana. Odcinek dla uciekinierów?

11 etap vuelta

Kto wygra środowy etap wyścigu dookoła Hiszpanii? Krótki dystans i mało wymagająca trasa wskazują, że raczej nie dojdzie do walki pomiędzy liderami Vuelta a Espana. Z drugiej strony, nie jest to płaski odcinek dla sprinterów. Sprawdź nasze typy i analizę 11. etapu!

Kto faworytem 11. etapu Vuelta a Espana? Typy bukmacherskie

Profil trasy najbliższego etapu wyścigu dookoła Hiszpanii wydaje się skrojony idealnie pod tak zwanych „puncherów”, czyli kolarzy czyhających na etapowe zwycięstwa, ale nie mających szans na czołowe miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak pofałdowany, górzysty teren sprawia, że grono potencjalnych faworytów należałoby zawęzić do tych, którzy dobrze radzą sobie na licznych podjazdach i zjazdach. Na środowym etapie nie będą one zbyt wymagające, ale ich duża ilość na dość krótkim (zaledwie 133,6 km) dystansie powoduje, że wymagają one odpowiednich umiejętności technicznych i przygotowania.

Przed typowaniem zwycięzcy 11. etapu Vuelta a Espana warto będzie zatem spojrzeć na klasyfikację najlepszych górali. Liderem jest w niej zwycięzca 9. etapu Damiano Caruso, który uzbierał 28 punktów. Nie wiadomo jednak, czy grupy liderów pozwolą Włochowi ponownie na ucieczkę, bowiem po niedzielnym etapie awansował on na 15. miejsce w klasyfikacji generalnej i tracił do liderującego Primoża Roglicia już tylko 5 minut i 35 sekund.

Mniej groźny dla liderów jest nasz Rafał Majka, który zajmował 25. pozycję z ponad dwudziestominutową stratą do lidera. Być może więc właśnie w środę Polakowi uda się wypełnić zadanie, jakie przed sobą postawił, czyli wygrać etap tegorocznej Vuelty? Już w niedzielę Majka pokazał się z dobrej strony, biorąc udział w ucieczce, ale niestety zabrakło mu sił na ostatnich kilometrach. A w środę tych kilometrów będzie do przejechania mniej…

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

11. etap Vuelta a Espana: Antequera – Valdepenas de Jaen (133,6 km)

Środowy etap Vuelta a Espana poprowadzony został po górzystym terenie. Kolarze wzniosą się z wysokości 420 m n.p.m. w Antequera na wysokość 1 009 m n.p.m. na mecie w Valdepenas de Jaen. Najwyższy punkt (1 095 m n.p.m.) osiągną 8 kilometrów przed metą, w Puerto de Locubin, gdzie wyznaczono premię górską drugiej kategorii. Podjazd pod nią wynosi 8,8 kilometra o średnim nachyleniu 5%. Będzie to jedyna górska premia na 11. etapie tegorocznej Vuelty, co świadczy o tym, że nie będzie to bardzo trudny odcinek dla uczestników wyścigu.

Kiedy odbędzie się 11. etap Vuelta a Espana?

Środa, 25 sierpnia

Gdzie oglądać 11. etap Vuelta a Espana?

Eurosport