11. etap Tour de France, czyli legendarne Mont Ventoux razy dwa!

W środę kolarze uczestniczący w 108. edycji Tour de France dwukrotnie będą musieli pokonać słynne Mont Ventoux na wysokości prawie 2 000 m n.p.m. Kto jako pierwszy minie linię mety tego trudnego etapu? Oto nasza zapowiedź i typy bukmacherskie!

Kto faworytem 11. etapu Tour de France? Typy bukmacherskie

Na środowym etapie „Wielkiej Pętli” możemy się spodziewać dwóch scenariuszy. O zwycięstwo na linii mety mogą powalczyć kolarze z czołówki klasyfikacji generalnej albo będziemy mieli tak zwane „dwa wyścigi”, czyli przodem zostaną wypuszczeni uciekinierzy z dalszych miejsc, a liderzy będą się wzajemnie pilnować w peletonie.

W tym pierwszym scenariuszu bardzo możliwe jest, że na trudnej trasie posiadacz żółtej koszulki lidera Tadej Pogacar zechce powiększyć swoją i tak już dużą przewagę nad konkurentami. W zakładach bukmacherskich STS ewentualne etapowe zwycięstwo Słoweńca oznaczone jest najniższą stawką kursową – 4.50.

Największym rywalem Pogacara w walce o zwycięstwo w całym wyścigu wydaje się być Ekwadorczyk Richard Carapaz, obecnie zajmujący piątą pozycję z ponad pięcioma minutami straty do lidera. Bukmacher, ustalając wysoki kurs (22.00), daje mu chyba jednak małe szanse na etapowe zwycięstwo i odrobienie choć części tych strat.

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

11. etap Tour de France: Sorgues – Malaucene (198,9 km)

Trasa

Profil trasy 11. etapu Tour de France ma typowo górski charakter. Na prawie 200-kilometrowym dystansie z Sorgues do Malaucene wyznaczono pięć premii górskich, ale zdecydowanym „gwoździem programu” jest słynące z księżycowego krajobrazu Mont Ventoux, na które kolarze będą się wspinali dwukrotnie. Pierwszy podjazd jest dłuższy (22 km), ale mniej stromy (średnie nachylenie 5,1%). Z kolei drugi jest krótszy (15,7 km), ale za to bardziej wymagający (8,8%). Po nim uczestników wyścigu czeka już tylko stromy zjazd do mety.

Kiedy i gdzie oglądać?

  • Środa 7 lipca
  • Eurosport 1 (11:55 – 17:50)
Tags: