10. etap Vuelta a Espana. Różne scenariusze po dniu przerwy

10. etap Vuelta a Espana 2021

Za kolarzami pierwszy poważny górski etap i pierwszy… dzień odpoczynku. Nie tylko z tego powodu 10. etap Vuelty zapowiada się ciekawie. Trasa tego odcinka sprawia, że każdy rodzaj finiszu jest możliwy.

Kto faworytem 10. etapu Vuelta a Espana? Typy bukmacherskie

Pierwszy tydzień Vuelty za nami, a ostatnie etapy, w tym zwłaszcza 9. etap sprawiły, że sytuacja w klasyfikacji generalnej jest już niemal jasna. Podczas pierwszego górskiego etapu z czołówki Vuelty najlepiej finiszowali Primoz Roglić z teamu Jumbo Visma oraz Enric Mas z Movistaru. I to oni mają zdecydowanie najmniejsze kursy i największe szanse na wygranie całej Vuelty. Słoweniec Roglić jest zdecydowanym faworytem, a kurs na niego systematycznie spada, obecnie osiągając pułap 1.30. Tacy kolarze, jak Bernal, Yates, czy Lopez mają już kursy zdecydowanie powyżej 10.00.

Czy ktoś z wyżej wymienionych kolarzy może wygrać 10. etap? Tak, ale z powodu profilu trasy każdy scenariusz jest możliwy, od ucieczki począwszy, poprzez finisz grupy lub na samotnym zakończeniu skończywszy.

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

10. etap Vuelta a Espana: Roquetas de Mar – Rincón de la Victoria (189 km)

Kolarze znów pojadą wzdłuż wybrzeża Hiszpanii. Przez ponad 150 kilometrów trasa będzie płaska, ale pod koniec etapu zawodników czeka spory wysiłek. Spowoduje go niemal 11-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 4,9%. To sprawia, że są duże szanse na skuteczną ucieczkę – zarówno grupy kolarzy, jak i samotnego śmiałka. Należy spodziewać się wielu ataków i prób kontrolowania finiszu przez liderów wyścigu.

Kiedy odbędzie się 10. etap Vuelta a Espana?

Wtorek, 24 sierpnia

Gdzie oglądać 8. etap Vuelta a Espana?

Eurosport