Kategoria: Tenis

Ashleigh Barty rywalką Polki w drugiej rundzie tenisowego French Open+

Ashleigh Barty rywalką Polki w drugiej rundzie tenisowego French Open

Tenis na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Czy będzie pierwszy medal dla Polski?+

Tenis na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Czy będzie pierwszy medal dla Polski?

Iga vs Svitolina o awans do półfinału turnieju WTA w Rzymie!+

Iga vs Svitolina o awans do półfinału turnieju WTA w Rzymie!

Tenis stawia czoło sportom drużynowym

Tenis

Tenis live najlepszą opcją, by być na bieżąco

W XXI wieku sport, w tym także tenis, to już nie tylko zwykła rywalizacja czy podtrzymanie aktywności. To już poważna branża, produkt marketingowy, który łączy kibiców na całym świecie. Najważniejsze turnieje i mecze tenisa na świecie gromadzą tysiące kibiców na trybunach, miliony przed telewizorami i w internecie oraz wielu graczy zakładów bukmacherskich. Transmisje tenisa live to najlepsza opcja, wtedy możesz być ze wszystkim na bieżąco. Nic więc dziwnego, że ATP (federacja męskiego tenisa) i WTA (żeński odpowiednik) robią wszystko, by turniejów, meczów, a tym samym transmisji i pieniędzy było coraz więcej. W ciągu roku na całym świecie zaplanowanych jest kilkaset, a może nawet i kilka tysięcy turniejów tenisa ziemnego. Dlatego kibice, którzy uwielbiają tę dyscyplinę sportu na różne sposoby starają się być na bieżąco z wynikami na żywo w tenisie.

Tenis - sprawdź zakłady w STS!

Tenis na żywo w STS TV!

Kanały telewizyjne mają ograniczone możliwości w transmitowaniu tenisa, bowiem imprez sportowych jest tak dużo, że tylko niewielka część ma szanse być transmitowana jako mecze tenisa na żywo. Internet i aplikacje mobilne mają dużo większe możliwości w tym zakresie. Idealnym przykładem jest STS TV. Posiadając konto w zakładach bukmacherskich i regularnie obstawiając, możemy do woli korzystać z transmisji tenisa live. A wybór jest kolosalny. STS TV ma prawa do pokazywania turniejów ITF, czyli organizacji zrzeszającej wszystkie profesjonalne turnieje tenisa ziemnego. Składają się na to imprezy na całym świecie, zarówno w wykonaniu mężczyzn, jak i kobiet. Dostępne są turnieje mniej popularne z nagrodami od 15-25 tysięcy dolarów, do tych najważniejszych. Szacuje się, że ITF Tournament odbywają się w 70 krajach na kilku kontynentach, a w sumie cyklicznie rozgrywanych jest ponad 1100 zawodów. Jak widać, prawdziwi pasjonaci tenisa mają w czym wybierać. Taka liczba turniejów sprawia, że niemal przez cały rok i niemal każdego dnia, gdzieś na świecie rozgrywane są tenisowe zawody.

Tenis ziemny to nie jedyny wybór

Gdy mówimy o tenisie, najczęściej myślimy o tenisie ziemnym. Często jednak zapomina się o innej odmianie tenisa – o tenisie stołowym. Co ciekawe czas powstania obu wersji gry jest bardzo podobny, sięga końcówki XIX wieku. To jeszcze nic, bo tenis ziemny, jak i tenis stołowy poważnych kształtów nabrał w Wielkiej Brytanii. Różnice w obu sportach są spore, tenis stołowy przede wszystkim odbywa się w zamkniętych pomieszczeniach. Tenis ziemny już niekoniecznie. Oba sporty są dynamiczne, atrakcyjne i potrzebna jest odpowiednia technika, by odnosić sukcesy w zawodowym graniu. Zdecydowanie łatwiej uprawiać tenis stołowy, który jest bardziej dostępny i nie wymaga poważnych nakładów finansowych.

Sprawdzaj wyniki. Tenis lubi statystyki i analizy

Tenis jest sportem indywidualnym. Na najwyższym poziomie o zwycięstwie lub porażce decydują detale, dyspozycja dnia i wykorzystanie swoich atutów lub błędów rywala. Nic więc dziwnego, że wpływ na wyniki w tenisie mają statystyki. Sport ten słynie z niezwykle bogatych analiz, porównań, wyliczeń i statystyk. Na rezultat meczu wpływ ma wiele czynników, np. rodzaj nawierzchni, styl gry przeciwnika, serwis, rodzaj zagrań. Finały Wielkiego Szlema, czyli czterech najważniejszych turniejów w sezonie (Australian Open, French Open, Wimbledon i US Open) poprzedzają wielogodzinne analizy, nieprzebrane ilości zestawień statystycznych. Taki sport jak tenis ziemny jest policzalny i przeliczalny, ale i tak najważniejszy jest aspekt ludzki. Stąd ludzie kochają sport.

Polski tenis w cieniu najlepszych

W naszym kraju tenis jest bardzo ceniony pomimo tego, że wielu sukcesów przez ostatnie dziesięciolecie nie mieliśmy. Przez lata pojawiali się tenisiści i tenisistki, którzy wygrywali pojedyncze turnieje i plasowali się w najlepszej setce czy pięćdziesiątce rankingu ATP i WTA. Pocieszające może być to, że coraz więcej dzieci i młodzieży garnie się do tego sportu, gdyż jest on ciekawą formą aktywności fizycznej. I tak naprawdę na początku przygody z tenisem nie potrzeba ani jednego rywala, gdyż można nauczyć się grać w tenisa odbijając piłkę od ściany lub tylko przez siatkę. W zawodowym tenisie ziemnym coraz większą rolę odgrywają warunki fizyczne i technika. Ta pierwsza cecha jest nam dana, a drugą można wyćwiczyć. Polski tenis może być silny tylko dzięki szkoleniu i licznym klubom tenisowym, które będą zachęcały ludzi do uprawiania tego ciekawego sportu.

Postaw swoje typy bukmacherskie. Tenis w czołówce popularności

Kort tenisowy

W tenisa można grać, ale można też się nim pasjonować. Posiadając sporą wiedzę na temat zawodników i zawodniczek, turniejów i statystyk można obstawiać wyniki tenisa. Typy bukmacherskie w pewnym sensie uzależnione są nie od szczęścia, ale od posiadanej wiedzy i umiejętności przewidywania. Ogólnie uznaje się, że tenis ziemny jest wdzięczną dyscypliną sportową, jeśli chodzi o typowanie wyników w zakładach bukmacherskich. Dlaczego? Otóż dlatego, że jest to sport indywidualny i istnieje mniej czynników mających wpływ na wynik. Albo inaczej: czynniki te są łatwiejsze do przewidzenia. Poza tym w tenisie nie ma remisów, więc podstawowym zakładem jest obstawianie, kto wygra. Każdy tenisista ma swoje mocne i słabe strony, swoją ulubioną nawierzchnię i rodzaj turnieju. Dzięki temu wyniki tenisa są statystycznie łatwiejsze do przewidzenia niż wiele innych sportów, w tym drużynowych.

Obstawianie tenisa. Typy poprzedza analiza

Jeśli ktoś chce z powodzeniem obstawiać mecze tenisa powinien wziąć sobie do serca kilka porad i uwag. O jednej, podstawowej rzeczy już pisaliśmy – koniecznie trzeba interesować się tym sportem. Im większa wiedza na temat turniejów, zawodników, światowego rankingu i formy poszczególnych graczy, tym lepiej. Bogata oferta turniejowa, a także sama forma turniejów pozwala nam poznać dyspozycję graczy w poszczególnych etapach danego turnieju. Warto zaznajomić się z opcją obstawiania tenisa live, gdyż jest to możliwość typowania w trakcie trwania meczu. Oglądając tenis na żywo można dostrzec przewagi jednego z graczy i przewidzieć, w którą stronę mecz się rozwinie. Na pewno nie warto w jednym kuponie kumulować zbyt wielu meczów, a tym bardziej turniejów. Szczegółowy poradnik jak obstawiać tenis ziemny znajdziesz na naszym blogu!