Przekaż 1% podatku Fundacji Sport Twoją Szansą i wesprzyj polski sport

1% podatku dla Fundacji Sport Twoją Szansą i wesprzyj polski sport

Kochasz polski sport i kibicujesz polskim reprezentantom? Wypełniając PIT, możesz przekazać swój 1% podatku dochodowego dla podopiecznych Fundacji Sport Twoją Szansą. W ten sposób pomagasz utalentowanym sportowcom, którzy z różnych przyczyn losowych albo finansowych nie są w stanie kontynuować swojej kariery. Fundacja patronuje zawodnikom wielu dyscyplin, lokalnym klubom i organizacjom sportowym z całego kraju.

Aby pomóc, wystarczy zalogować się do usługi Twój e-PIT za pośrednictwem portalu www.podatki.gov.pl i w odpowiedniej rubryce rocznego zeznania podatkowego wpisać nasz KRS – 0000500784. Przekazane w ten sposób środki zasilą konto Fundacji i dadzą nam możliwość wsparcia kolejnych sportowców. W poprzednim roku wpływy z 1% podatku umożliwiły nam m.in. sfinansowanie udziału podopiecznych w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach oraz zakup niezbędnego do dalszego rozwoju ich kariery sprzętu sportowego.

Fundacja Sport Twoją Szansą w ostatnim czasie wsparła m.in. Klub Sportowy Akademia Piłkarskie Perełki, Akademię Leszka Blanika, Fundację na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej czy lekkoatletkę Ewę Ochocką. Dotychczas podopiecznymi fundacji było wiele organizacji sportowych oraz zawodników, osiągających duże sukcesy zarówno na arenie polskiej, jak i międzynarodowej. Joanna Mazur i Michał Stawicki, czyli biegaczka i jej przewodnik to multimedaliści mistrzostw świata i Europy, m.in. mistrzowie świata na 1500 m z 2017 roku.  Karolina Pęk jest medalistką igrzysk paraolimpijskich w tenisie stołowym z Rio de Janeiro oraz z Londynu. Janusz Rokicki jest trzykrotnym wicemistrzem paraolimpijskim w pchnięciu kulą.  

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku. Organizacja powstała z inicjatywy firmy STS, która jest także jej sponsorem głównym. Za cel stawia sobie wsparcie inicjatyw związanych z rozwojem polskiego sportu przez pomoc utalentowanym sportowcom, którzy z przyczyn losowych lub finansowych nie są w stanie kontynuować kariery. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego i nieprzerwanie przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl. W Radzie Honorowej Fundacji zasiadają sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Zimoch, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.