Specjalne pożegnanie i specjalne typy na Łukasza Fabiańskiego

pozegnanie-fabianskiego-z-reprezentacja-polski

Mecz eliminacji mistrzostw świata 2022 Polska – San Marino, będzie też ostatnią okazją, aby zobaczyć w narodowych barwach Łukasza Fabiańskiego. W sobotę 36-letni bramkarz pożegna się z kibicami i reprezentacją Polski. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalne zakłady na to wydarzenie.

W skrócie:

  • Łukasz Fabiański w reprezentacji Polski rozegrał 56 spotkań
  • „Fabian” debiutował w reprezentacji w 2006 roku, gdy selekcjonerem był Paweł Janas
  • W reprezentacji Fabiański 26 razy zachowywał czyste konto
  • 36-latek uczestniczył w mistrzostwach świata w 2006 i 2018 roku oraz na Euro 2008, Euro 2016 i Euro 2020

Polska – San Marino, czyli specjalne typy i kursy na „Fabiana”

Łukasz Fabiański ma zagrać w meczu el. MŚ 2022 Polska – San Marino na Stadionie Narodowym. Bramkarz powinien rozegrać co najmniej 45 minut. Wszystko wskazuje na to, że owacja na stojąco i zejście z boiska nastąpi w 57 minucie, bo w sobotę „Fabian” rozegra 57 meczów w biało-czerwonych barwach. Ale jaki to będzie występ?

Oto pytamy również w STS i niejako honorując świetnego golkipera do oferty trafiły zakłady dotyczące ostatniego meczu Fabiańskiego. Co gracze mogą obstawiać?

  • Czy zachowa czyste konto, czy nie?
  • Przy jakim wyniku zejdzie z boiska?
  • Ile obroni strzałów San Marino?
  • Czy obroni rzut karny?

Największe zainteresowanie wśród naszych graczy budzą zdarzenia dotyczące liczby strzałów piłkarzy San Marino, bo to jedna z najsłabszych drużyn w Europie i każde uderzeni, każda okazja strzelecka jest wyczynem. Poza tym gracze STS przewidują, że Fabiański zejdzie przy wysokim prowadzeniu. Jakim? Najczęściej pada odpowiedź 3:0 lub 4:0. Czy tak będzie przekonamy się w sobotę.

⚽ Sprawdź specjalne zakłady na ostatni występ Łukasza Fabiańskiego w Reprezentacji Polski!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 07.10.2021

„Fabian” klasą samą w sobie

O tym, że Fabiański zakończy przygodę z reprezentacją Polski opinia publiczna dowiedziała się po nieudanym Euro 2020. Dla wielu kibiców było to zaskoczenie, bo golkiper choć ma 36 lat, to wciąż w Premier League w barwach West Ham United prezentuje wysoką formę. W reprezentacji od lat rywalizował z Wojciechem Szczęsnym. Na konferencji prasowej przed meczem Polska vs San Marino kapitan biało-czerwonych przynał:

Wszyscy będziemy wspominali Łukasza w bardzo pozytywny sposób i mówili o nim w samych superlatywach. Na boisku zawsze pokazywał to, co ma najlepsze. Doświadczenie, spokój, opanowanie. Pomagał osiągać dobre i jeszcze lepsze rezultaty. Był ważną częścią reprezentacji zarówno na boisku, jak i poza nim. Przez wiele lat siedział obok mnie w autokarze. Na pewno będzie nam go brakowało. Fabiański podjął decyzję, która nigdy nie jest łatwa. Myślę, że Łukaszowi chodziło to po głowie od dawna, na pewno wszystko dokładnie przemyślał. Pewnie czekał na odpowiedni moment, na poczucie i świadomość, że to już odpowiedni czas. W sobotę zrobimy wszystko, aby wspólnie z kibicami pożegnać Łukasza w jak najlepszy sposób. Zasłużył na to!


Robert Lewandowski.

Łukasz Fabiański jest lubiany i szanowany nie tylko przez kolegów z boiska, ale i trenerów, rywali, czy kibiców reprezentacji Polski. Dlatego można się spodziewać, że w sobotę podczas pożegnania sympatyczny bramkarz uroni łzę ze wzruszenia, a 3 punkty będą idealnym prezentem z tej okazji.

Rozmawialiśmy z Łukaszem na ten temat, że chcielibyśmy, aby miał swój pożegnalny mecz w reprezentacji Polski. Poruszaliśmy ten temat z poprzednim i obecnym prezesem PZPN. Oczywiście się na to zgodziłem. Uważam, że Łukasz to zawodnik, któremu takie spotkanie się należy. W drużynie narodowej przeżył wiele pięknych chwil, był częścią tej ekipy i za jego postawę pragniemy mu uroczyście podziękować.


Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski

Łukasz Fabiański w reprezentacji Polski

Debiut w reprezentacji Polski28.03.2006, Polska – Arabia Saudyjska 2:1
Najwięcej meczów rep. w jednym roku10 w 2016 roku
Uczestnik mistrzostw Świata2006 i 2018
Uczestnik mistrzostw Europy2008, 2016 i 2020
Mecze bez straconego gola26, najwięcej w meczach towarzyskich (14)
Przepuszczone gole w reprezentacji45, najwięcej w meczach towarzyskich (13)
Tags: