W środę o godzinie 9:25 reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn rozegra swój trzeci mecz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Rywalem „Biało-Czerwonych” będzie potencjalnie najsłabszy zespół grupy A – Wenezuela. Sprawdź nasze typy bukmacherskie na to spotkanie i porównanie obu drużyn!
Polska vs Wenezuela. Kto faworytem meczu? Typy bukmacherskie
Oczywiście w sporcie nigdy nie ma stuprocentowych faworytów, ale jeśli mielibyśmy szukać 99-procentowego, to na pewno jest nim siatkarska reprezentacja Polski w starciu z ekipą Wenezueli, co wystarczająco wynika z zamieszczonej poniżej analizy porównawczej obu drużyn. Tak po prawdzie, nawet zespół złożony z siatkarzy, których trener „Biało-Czerwonych” Vital Heynen musiał skreślić na etapie przedolimpijskiej selekcji, powinien sobie bez problemu poradzić z drużyną z Ameryki Południowej.
Te 99% widać też w stawkach kursowych ustalonych na środowe spotkanie w zakładach bukmacherskich STS. Za zwycięstwo Polski bukmacher zapłaci po kursie… 1.01. A za ewentualny triumf Wenezueli według stawki 50.00. Nawet typowanie dokładnego wyniku nie przyniesie raczej dużych wygranych. Zwycięstwo naszej reprezentacji 3:0 zostało oznaczone kursem 1.07. Gdyby ktoś trafił rezultat 3:0 dla Wenezueli, bukmacher będzie musiał bardzo głęboko sięgnąć do kieszeni – kurs 200.00.
?Sprawdź kursy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj siatkówkę w STS!
Polska vs Wenezuela. Ostatnie wyniki drużyn
Reprezentacja Polski
Od falstartu rozpoczęli polscy siatkarze swój udział w turnieju olimpijskim w Tokio. Wprawdzie drużyna Iranu zazwyczaj była dla „Biało-Czerwonych” trudnym rywalem, ale pomimo wszystko to Polacy byli faworytami. Niestety w sobotę w naszej drużynie nic nie funkcjonowało na poziomie do którego mistrzowie świata nas przyzwyczaili: ani przyjęcie, ani rozegranie, ani atak, ani obrona, ani zagrywka. Trudno też było znaleźć choćby jeden jasny punkt w zespole, a brak kontuzjowanego kapitana Michała Kubiaka też nie pomógł. W efekcie ekipa trenera Vitala Heynena przegrała 2:3.
Na szczęście w poniedziałek w meczu z Włochami widzieliśmy już zupełnie odmieniony zespół. Przede wszystkim zdecydowanie poprawione zostały przyjęcie i zagrywka, a swoją skuteczność znacznie podwyższyły nasze „armaty”: Bartosz Kurek i Wilfredo Leon. 3:0 w spotkaniu z teoretycznie najsilniejszym rywalem w grupie A daje nadzieję na zwycięstwa w kolejnych meczach.
Reprezentacja Polski siatkarzy to druga drużyna w światowym rankingu FIVB. „Biało-Czerwoni” to także mistrzowie świata w siatkówce z 2014 i 2018 roku. W 2019 roku podopieczni trenera Vitala Heynena przywieźli brązowe medale z mistrzostw Europy i srebrne z Pucharu Świata. W Lidze Narodów Polacy robią postęp z roku na rok: edycję 2018 zakończyli na piątym miejscu, 2019 na trzecim, a tegoroczną na drugim.
Reprezentacja Wenezueli
Zespół z Wenezueli nie ugrał jeszcze na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio nawet seta. W sobotę przegrał 0:3 z Japonią, a w poniedziałek 0:3 z Iranem i z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje po dwóch kolejkach ostatnie miejsce w grupie A.
Nie jest to żadną niespodzianką, bo też Wenezuela jest najniżej sklasyfikowaną w rankingu FIVB reprezentacją w grupie A – na 41. pozycji. Po raz ostatni na igrzyskach olimpijskich Wenezuelczycy zagrali w 2008 roku i nie wyszli z grupy. Tak samo było podczas ostatnich mistrzostw świata z udziałem tej reprezentacji w 2014 roku. W siatkarskiej Lidze Narodów druzyna ta nie uczestniczyła w żadnej z rozegranych edycji.
IO 2020: Polska vs Wenezuela. Składy drużyn
Reprezentacja Polski
- Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
- Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek
- Środkowi: Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek
- Przyjmujący: Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk
- Libero: Paweł Zatorski
- Trener: Vital Heynen
Reprezentacja Wenezueli
- Rozgrywający: Fernando Velasquez, Jose Carrasco
- Atakujący: Alexander Rodriguez, Antonio Arias
- Środkowi: Manuel Oramas, Alberto Valencia, Jose Verdi
- Przyjmujący: Fernando Gonzalez, Alfonso Canelo, Daniel Fayola, Enrique Rivas
- Libero: Hector Mata
- Trener: Ronald Sarti
Polska vs Wenezuela. Ostatnie spotkania
Licząc od 2009 roku, obie reprezentacje grały ze sobą siedmiokrotnie i wszystkie te spotkania wygrali „Biało-Czerwoni”, z czego cztery bez straty seta. Najbliżej porażki polscy siatkarze byli w meczu Ligi Światowej 2009, gdy przegrywali 1:2, by ostatecznie zwyciężyć 3:2. Po raz ostatni siatkarska reprezentacja Polski zmierzyła się z reprezentacją Wenezueli w eliminacjach do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.
IO 2020: Polska – Wenezuela. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?
- Środa 28 lipca, godz. 9:25
- TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1