Wygrana albo szczęście. Polska U20 zagra o wyjście z grupy na mundialu

Preprezentacja Polski w Mistrzostwach Świata U20

W środę odbędą się decydujące mecze na mundialu do lat 20 w grupie A. Polska, która walczy o awans musi pokonać Senegal lub liczyć na korzystny układ wyników i bilans innych drużyn, które zajmą trzecie miejsca w swoich grupach. Ale po kolei…

Senegal z kompletem zwycięstw na mundialu

W środę w Łodzi biało-czerwoni zagrają z afrykańską drużyną, która świetnie sobie radzi na polskich mistrzostwach i jak na razie jest niepokonana, w dodatku nie straciła jeszcze ani jednego gola na tym turnieju. Dzięki temu Senegal jest już pewny awansu do kolejnej rundy. Jako, że Kolumbia zagra z najsłabszą ekipą w grupie A, czyli z Tahiti i ich zwycięstwo jest niemal pewne, polska reprezentacja musi rozegrać bardzo dobry mecz.

Kolejny mecz wyzwaniem dla reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata U20

Każda bramka się liczy

Jeśli Polska U20 marzy o utrzymaniu drugiej lokaty musi ograć Senegal. Inaczej biało-czerwoni zajmą trzecie miejsce w grupie i będą musieli liczyć na korzystne rozstrzygnięcia. Ostatnią nadzieją będzie miejsce w gronie jednej z czterech drużyn (na sześć możliwych), które znajdą się na najniższym stopniu podium, lecz wywalczą promocję dzięki bilansowi bramkowemu. Na razie bilans Polski jest dodatni i wynosi 5:3.

Mistrzostwa Świata U20 - tabela grupy A

W opinii bukmacherów STS ostatnie spotkanie grupy A zakończy się wynikiem 1:1. Gracze STS mają jednak odmienne zdanie i w 80% typują zwycięstwo reprezentacji Senegalu. Jedynie 3% uważa, że mecz zakończy się wynikiem remisowym, a 17% typuje zwycięstwo podopiecznych Jacka Magiery. 100 zł postawione na zawodników z Afryki Zachodniej, w przypadku ich zwycięstwa do graczom 242 zł (kurs 2.75). Taką sama wygraną można zdobyć stawiając na remis (kurs 2.75). W przypadku zwycięstwa Polski, za każde wpłacone 100 zł na ten wynik, bukmacher wypłaci 252,56 zł (kurs 2.87)

Kontuzja polskiego bramkarza

Wciąż nie wiadomo czy w najważniejszym meczu grupowym między słupkami polskiej bramki stanie Radosław Majecki. Golkiper Legii Warszawa w meczu Polski Tahiti doznał urazu kolana. 19-latek po spotkaniu udał się na kompleksowe badania, ale wciąż nie wiadomo jak poważny jest to uraz. Na chwilę obecną wiele wskazuje na to, że bramkarz będzie jednak gotowy. Jeżeli Majecki nie będzie mógł zagrać z Senegalem, to trener Jacek Magiera będzie musiał sięgnąć po Miłosza Mleczko z Puszczy Niepołomice lub Karola Niemczyckiego z holenderskiego NAC Breda. 

Tags: