Piąty mecz wyłoni zwycięzcę NHL? Tampa Bay Lightning vs. Montreal Canadiens o Puchar Stanleya

ppuchar-stanleya-lightning-vs-canadiens-piaty-mecz

A jednak piąty mecz! W czwartek Tampa Bay Lightning zagrają z Montreal Canadiens w kolejnym spotkaniu finału Pucharu Stanleya. Czy to spotkanie wyłoni zwycięzcę NHL? Sprawdź kursy i typy bukmacherskie!

Tampa Bay Lightning vs. Montreal Canadiens. Piąty mecz. Typy bukmacherskie

W czwartym spotkaniu finału Pucharu Stanleya zespół z Montrealu urwał się ze stryczka. Porażka Canadiens oznaczałaby, że mistrzem NHL zostałby zespół Tampa Bay Lightning. Kanadyjczycy stanęli jednak na wysokości zadania. Wygrali po dogrywce 3:2 i przedłużyli rywalizację, która odbywa się w systemie do czterech zwycięstw.

Fakt, że Kanadyjczycy wygrali w czwartym spotkaniu praktycznie niczego nie zmienia. Lightning nadal pozostają zdecydowanym kandydatem do triumfie w finale Pucharu Stanleya. Kurs na to, że sięgną po trofeum wynosi 1,02, a na to, że Montreal wygra trzy kolejne spotkania i odwróci losy rywalizacji – 15.00

Jeżeli chodzi o piąte spotkania, to Błyskawice również są jego zdecydowanym faworytem. Stawka na to, że Tampa wygra u siebie w regulaminowym czasie gry kształtuje się na poziomie 1,80. Remis wyceniany jest na 4,15, a zwycięstwo Montrealu na 3,65. Jeżeli Canadiens sprawią niespodziankę, ale będą do tego potrzebowali dogrywki wynosi 2,55. Wygrana Tampa Bay w dodatkowym czasie gry, to z kolei stawka 1,47.

Cały czas w tej rywalizacji utrzymuje się niezła średnia strzelonych bramek na jedno spotkanie. Wynosi 4,8 gola. Jeżeli w najbliższym meczu padnie więcej niż 4,5 gola, czyli właśnie w okolicach wymienionej średniej, to stawka na takie zdarzenie wynosi 1,62. Jeśli padnie mniej niż 4,5 bramki, to bukmacher STS wypłaci po kursie 2,20.

Pierwszy mecz w tej rywalizacji na własnym lodzie zespół z Tampy wygrał różnicą aż czterech goli, a drugi z zapasem dwóch bramek. Jakie kursy z handicapem obowiązują na podobne zdarzenia? Stawki na wygraną Lightning czterema golami w piątym spotkaniu bukmacher nie przygotował. A triumf różnicą dwóch goli wyceniany jest na 2,35.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na 6.07

Tampa Bay Lightning vs. Montreal Canadiens. Analiza, forma, wyniki

Tampa Bay Lightning

Choć widać było, że hokeiści Tampa Bay Lightning nie odpuszczali w spotkaniu numer cztery, to w hokejowym światku zawsze to lepiej, kiedy największe rzeczy wygrywa się przed własną publicznością. Tym bardziej, że na Florydzie nie obowiązują obostrzenia, jeżeli chodzi o frekwencję na arenach sportowych i piąty mecz w Amalie Arena będzie mogło zobaczyć ponad 17 tysięcy kibiców.

Jasne, że nie można stwierdzić, że Błyskawice przegrały w Montrealu specjalnie, ale na pewno po tej porażce nikt nie był załamany. We wcześniejszych meczach tej rywalizacji było widać, że Lightning mają znaczną przewagę nad rywalem w każdym elemencie hokejowego rzemiosła i – prędzej czy później – rozstrzygną rywalizację na swoją korzyść. Wiele wskazuje na to, że dokonają tego już w najbliższym spotkaniu.

Montreal Canadiens

Przedłużenie rywalizacji może tylko bardzo pozytywnie wpłynąć na drużynę Montrealu, która nadal jest pod ścianą. Ale Kanadyjczycy pokazali już w tegorocznym play offie, że potrafią wychodzić z ogromnych opresji. W pierwszej rundzie rywalizacji przegrywali z Toronto Maple Leafs właśnie 1:3 i piąty mecz, tak, jak teraz, grali na wyjeździe. Zdołali go jednak wygrać, a następnie odwrócić losy rywalizacji. Kibice Canadiens liczą na powtórkę, ale trzeba przyznać, że będzie niezwykle trudno. Być może talizmanem Montrealu okaże się napastnik Josh Anderson?

We wcześniejszych meczach play offu ten występujący w drugim ataku zawodnik nie strzelał zbyt wielu bramek. Ale w czwartym meczu trafił do siatki dwa razy, w tym w dogrywce, przesądzając o triumfie swojego zespołu. Jeżeli dokona tego raz jeszcze, to zostanie bohaterem, bo w przypadku zwycięstwa Kanadyjczycy na spotkanie numer sześć powrócą do siebie.

Gdzie i kiedy odbędzie się mecz Tampa Bay Lightning vs. Montreal Canadiens?

  • Czwartek, 8 lipca, godz. 2.00
  • Amalie Arena, Tampa, Floryda

Transmisja telewizyjna

  • TVP Sport, godz. 2.00