Piąty mecz półfinału NHL. Tampa Bay Lightning vs. New York Islanders idą łeb w łeb! Sprawdź typy bukmacherskie!

Chyba nikt nie spodziewał się, że rywalizacja o finał Pucharu Stanleya pomiędzy Tampa Bay Lightning i New York Islanders będzie taka zacięta! W nocy z wtorku na środę zagrają piąty mecz półfinałowy NHL. Poniżej przedstawiamy analizy przedmeczowe i typy bukmacherskie!

Od samego początku zdecydowanym faworytem tej konfrontacji był zespół z Florydy. Tymczasem ekipa z Nowego Jorku dzielnie Błyskawicom, które – przypomnijmy – bronią mistrzowskiego tytułu – stawia czoła. Islanders wygrali pierwsze spotkanie 2:1. Później dwukrotnie górą byli Lightning, którzy zwyciężali rywala 4:2 i 2:1. Po takich dwóch spotkaniach wiele wskazywało na to, że Tampa wyjdzie na prowadzenie 3:1 w serii do czterech zwycięstw. Nic bardziej mylnego. W nocy z soboty na niedzielę Wyspiarze wygrali 3:2 i w walce o decydujące starcie NHL mamy w tej rywalizacji remis 2:2!

Piąty mecz Tampa Bay Lightning vs. New York Islanders. Typy bukmacherskie!

Po dwóch meczach NHL w Nassau Veterans Memorial Coliseum na Long Island w Nowym Jorku batalia, tym razem na jedno spotkanie, przenosi się na Florydę. Zdaniem bukmachera STS faworytem tej konfrontacji jest Tampa Bay. Kurs na zwycięstwo „Błyskawic” w regulaminowym czasie wynosi 1,85. Remis wart jest 4,00, a triumf ekipy z Nowego Jorku, która już raz wygrała na Florydzie, 3,35. Za wskazanie zwycięzcy z dodatkowym czasie gry bukmacher STS zapłaci – w przypadku gospodarzy – 1,52, a w przypadku gości – 2,45. Warto podkreślić, że w czterech dotychczasowych meczach tej rywalizacji nie było dogrywki, choć w znakomitej większości spotkania są bardzo wyrównane.

Tampa Bay, mimo porażki w czwartym spotkaniu, nadal pozostaje faworytem całej rywalizacji, choć kursy znacznie się zmieniły. Stawka na to, że Błyskawice awansują do finału wynosi 1,45. Jeżeli jednak w decydującym starciu o Puchar Stanleya znajdą się Islanders, to kurs wynosi obecnie 2,75.

Ciekawą opcją przed piątym spotkaniem w tej parze wydaje się gra na liczbę strzelonych bramek. W żadnym z dotychczasowych meczów nie padło więcej jak sześć goli. Jeżeli w piątym spotkaniu padnie więcej niż 5,5 gola, to kurs na takie zdarzenie wynosi 2,20. Jeżeli zawodnicy zdobędą mniej niż 5,5 bramki – 1,62.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na 20.06

Tampa Bay Lightning vs. New York Islanders. 5. mecz. Analiza, forma, wyniki

Tampa Bay Lightning

W meczu numer cztery zespół z Florydy wyraźnie przespał drugą tercję spotkania. Dał sobie w niej wbić aż trzy gole i to zadecydowało o losach spotkania. W trzeciej odsłonie Błyskawice wściekle goniły wynik. Kolejną bramkę w fazie play off, już dwunastą, strzelił niezawodny Bryden Point, ale to nie wystarczyło, bo wyrównać i doprowadzić do dogrywki. Warto zaznaczyć, że na przestrzeni całego spotkania, a w drugiej tercji szczególnie, Lightning popełnili zbyt dużo fauli. I choć rywal nie wykorzystał ani jednej z gier w przewadze, to Błyskawice straciły zbyt dużo sił. Po czwartym spotkaniu nie brakowało również uwag pod adresem Andrieja Wasiljewskiego. Rosyjski bramkarz, który w dwóch wcześniejszych spotkaniach bronił znakomicie, tym razem się nie popisał i mógł zapobiec utracie przynajmniej jednego gola.

New York Islanders

Wyspiarze, wspierani w czwartym spotkaniu przez niemal 13 tysięcy widzów, zagrali koncertową drugą tercję. Można wręcz powiedzieć, że zmiażdżyli w niej rywala. Oddali w tej odsłonie aż 17 strzałów, czyli ponad połowę z 30 na przestrzeni całego meczu! Nic zatem w tym dziwnego, że strzelili trzy bramki. A jeszcze bardziej kibiców Wyspiarzy ucieszyło to, że do formy strzeleckiej wrócili Josh Bailey i Matt Barzal, którzy zdobyli po golu. Później Islanders grali odpowiedzialnie w obronie, a – co niezwykle istotne – nie popełniali fauli. Zespół z Nowego Jorku, bez kwestii, imponuje w tej serii walecznością i zaangażowaniem. Cechy wolicjonalne wydają się po stronie Wyspiarzy, choć momentami nie ustępują rywalowi również pod względem sportowym.

Gdzie i kiedy odbędzie się piąty mecz Lightning vs. Islanders?

  • wtorek, 22 czerwca, godz. 2.00
  • Amalie Arena, Tampa (Floryda)

Transmisja telewizyjna

  • TVP Sport (2.00)