Montreal Canadiens vs. Detroit Red Wings czyli klasyk NHL. Kto faworytem?

Klasyk NHL przed nami! Kto jest faworytem spotkania Montreal Canadiens vs. Detroit Red Wings? Sprawdź naszą analizę i typy bukmacherskie.

W nadchodzącym spotkaniu staną naprzeciw siebie zespoły, które zalicza się do wąskiego grona tzw. „Original Six”. Chodzi o drużyny – jak sama nazwa wskazuje jest ich sześć – które występowały w rozgrywkach ligi NHL nieprzerwanie od sezonu 1942/43 przez kolejnych 25 lat, bo dopiero w 1966 roku ligę rozszerzono do 12 drużyn. „Kanadyjczycy” i „Czerwone skrzydła” nie miały w poprzednim sezonie okazji ku temu, by skrzyżować kije. Dlatego nadchodzące spotkanie dla wszystkich fanów National Hockey League jest tak ekscytujące.

Montreal Canadiens vs. Detroit Red Wings. Typy bukmacherskie

Kto faworytem spotkania?       Montreal (2,00)       Canadiens w ubiegłym sezonie dotarli do finału rozgrywek o Puchar Stanleya.   

Ubiegły sezon był w wykonaniu zespołu z Montrealu niezwykle udany. Nikt na Canadiens nie stawiał, tymczasem drużyna pokazała charakter. Po fazie zasadniczej przeszła trzy szczeble rywalizacji, by zameldować się w finale rozgrywek o Puchar Stanleya.

W starciu z Tampa Bay Lightning jednak nie miała zbyt wiele do powiedzenia, ale awans sam w sobie do decydującej rozgrywki, po 28 latach przerwy, zrobił wrażenie. Takiego sukcesu zazdrościli wszyscy, tylko, że w obecnym sezonie Canadiens grają zdecydowanie poniżej oczekiwań kibiców i swoich możliwości.

Zespół z Detroit to bez wątpienia legenda ligi NHL. A także drużyna, która posiada kibiców w każdym zakątku świata. Jednak w ostatnich latach zespół, który został założony niemal 100 lat temu – w 1926 roku – zdecydowanie rozczarowuje swoich sympatyków.

Nie inaczej jest również w bieżących rozgrywkach. „Czerwone skrzydła” potrafiły pokonać drużyny z Vancouver i Columbus, ale też doznały dotkliwej porażki z Calgary. Jak zatem widać forma Red Wings jest bardzo chwiejna i trudno jest się spodziewać, że w najbliższym czasie się ustabilizuje.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na 22.10.

Kiedy i gdzie zostanie rozegrane spotkanie Montreal vs, Detroit?

Niedziela, 24 października, godz. 1.00, Bell Centre, Montreal.

Kto faworytem meczu?

Zdaniem bukmachera STS faworytem spotkania są gospodarze. Kurs na zwycięstwo Montrealu wynosi 2,00. Stawka na wygraną Detroit, to 3,10 (wg. kursów na dzień 22.10).

Gdzie oglądać mecze NHL?

Bezpośrednie transmisje spotkań National Hockey League można oglądać za pośrednictwem platformy Viaplay.