Turniej ATP 1000 w Rzymie: „Hubi” w pierwszej rundzie gra z młodym Włochem

hurkacz musetti atp rzym typy

19-letni włoski tenisista Lorenzo Musetti będzie pierwszym rywalem Huberta Hurkacza podczas turnieju ATP 1000 w Rzymie. Mecz rozpocznie się w poniedziałek nie wcześniej niż o godzinie 19:00. Przedstawiamy nasze porównanie obu zawodników oraz typy bukmacherskie na to spotkanie.

ATP 1000 Rzym, 1. runda: Hubert Hurkacz – Lorenzo Musetti

Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

  • Poniedziałek 10 maja, nie wcześniej niż o 19:00
  • Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News

Hubert Hurkacz (19. w rankingu ATP)

Polak w ostatnim notowaniu rankingu ATP spadł na 19. pozycję. W poprzedni poniedziałek był trzy miejsca wyżej. Spadek notowań Huberta Hurkacza wiąże się z jego wyraźnym spadkiem formy po przejściu z kortów twardych na korty ziemne. Przypomnijmy, 4 kwietnia tenisista z Wrocławia odniósł największy sukces w karierze, wygrywając turniej z serii ATP 1000 w Miami. Po tym triumfie został sklasyfikowany na 16. miejscu wśród najlepszych singlistów świata i przeniósł się do Europy, aby rozpocząć sezon na ceglanej mączce. W Monte Carlo Hurkacz wygrał tylko mecz pierwszej rundy, odpadając w drugiej po porażce z Danielem Evansem. W Madrycie było jeszcze gorzej, bo polski tenisista pożegnał się z turniejem już po porażce w pierwszej rundzie z Johnem Millmanem. W Rzymie „Hubi” jest rozstawiony z numerem 15. Liczymy, że tym razem rozegra więcej niż dwa pojedynki.

Ogólnie jednak Hubert Hurkacz może się pochwalić korzystnym bilansem meczów w 2021 roku. Wygrał ich 15, przy siedmiu porażkach. Oprócz wygranej w Miami, Polak ma też na koncie zwycięstwo w tegorocznym turnieju ATP w Delray Beach oraz przed dwoma laty w Winston-Salem. Z turniejów wielkoszlemowych najlepiej wrocławianinowi wyszedł Wimbledon 2019, gdzie dotarł do trzeciej rundy, w której przegrał z samym Novakiem Djokoviciem. Z pozostałych szybko odpadał, w tym z tegorocznego Australian Open, z którym pożegnał się już po pierwszej rundzie.

Lorenzo Musetti (82. w rankingu ATP)

19-letni Włoch zajmuje obecnie najwyższą pozycję rankingową w swojej krótkiej karierze zawodowego tenisisty. Nie zdążył w niej jeszcze wygrać żadnego turnieju rangi ATP Tour. W tym roku Lorenzo Musetti najbliżej celu był w Acapulco, gdzie dotarł do przegranego ze Stefanosem Tsitsipasem półfinału. W wielkoszlemowym Australian Open przepadł już w pierwszej rundzie kwalifikacji. W Miami dotarł do trzeciej rundy, a w Cagliari do ćwierćfinału i na tym w zasadzie kończą się tegoroczne osiągnięcia Lorenzo Musettiego. Zamykają się one bilansem pojedynków: 8 wygranych do 5 przegranych (licząc tylko mecze w turniejach głównych ATP).

Hubert Hurkacz vs Lorenzo Musetti. Dotychczasowe spotkania.

To będzie pierwsze spotkanie obu tenisistów w turnieju rangi ATP Tour.

Hubert Hurkacz vs Lorenzo Musetti. Typy bukmacherskie.

Czy w poniedziałkowy wieczór włoski tenisista dopisze do swojego tegorocznego dorobku kolejne zwycięstwo? Zdaniem analityków w zakładach bukmacherskich STS ma na to duże szanse. Tak w każdym razie pokazują ustalone stawki kursowe. Na zwycięstwo Lorenzo Musettiego kurs wynosi 1.75, a na triumf Huberta Hurkacza 2.10. W przypadku obstawiania dokładnego wyniku też więcej można zarobić stawiając na Polaka – kurs 3.40 przy wyniku 2:0 i 4.85 przy wyniku 2:1 w setach. Dla Włocha kursy te wynoszą odpowiednio: 2.80 i 4.25.

Za Hurkaczem na pewno przemawiają: dotychczasowy dorobek i doświadczenie, ale wpływ na takie notowania przed poniedziałkowym pojedynkiem z Musettim na pewno mają ostatnie poczynania wrocławianina na kortach ziemnych. Atutem Włocha z pewnością jest to, że nie ma nic do stracenia i gra – jakby nie było – u siebie.

🎾 Sprawdź kursy na tenisa w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Adam Pisula

Tags: