Turniej ATP 1000 Monte Carlo. Polsko-włoski pojedynek w pierwszej rundzie.

hurkacz vs fabbiano atp monte carlo typy

Już w poniedziałek Hubert Hurkacz rozpoczyna udział w kolejnym turnieju rangi ATP 1000 – tym razem na kortach ziemnych w Monte Carlo. Pierwszym rywalem Polaka jest Włoch Thomas Fabbiano, który przed czterema laty pokonał go w kwalifikacjach w Montrealu. Teraz jednak zdecydowanym faworytem jest „Hubi”. Oto nasza analiza i typy bukmacherskie.

ATP 1000 Monte Carlo, 1. runda: Hubert Hurkacz vs Thomas Fabbiano

Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

  • Poniedziałek, 12 kwietnia
  • Polsat Sport, trzeci mecz od godz. 11:00

Hubert Hurkacz (16. w rankingu ATP)

Polski tenisista 4 kwietnia osiągnął największy sukces w karierze, wygrywając turniej ATP 1000 Miami Open. Dało mu to jednocześnie awans na najwyższą w karierze pozycję w rankingu singlowym ATP. Wcześniej Hubert Hurkacz wygrał dwa turnieje niższej rangi: w Winston-Salem w 2019 roku i Delray Beach w styczniu tego roku. W obecnym sezonie Polak wygrał już 14 pojedynków tenisowych, przy pięciu porażkach. Najboleśniejszą z tych porażek było odpadnięcie już w pierwszej rundzie Australian Open ze Szwedem Mikaelem Ymerem. Ogólnie rzecz biorąc turnieje wielkoszlemowe nie wychodzą jak dotąd najlepiej Hubertowi Hurkaczowi. Jego najlepszym osiągnięciem jest trzecia runda Wimbledonu 2019, w której przegrał z Novakiem Djokoviciem. W Monte Carlo Polak został rozstawiony z numerem 13.

Thomas Fabbiano (171. w rankingu ATP)

Włoski rywal Huberta Hurkacza do głównej drabinki turnieju ATP 1000 Monte Carlo musiał się przebijać przez kwalifikacje, bowiem jego pozycja w rankingu ATP jest bardzo niska. Ale była już znacznie wyższa – we wrześniu 2017 roku Thomas Fabbiano był notowany na 70. miejscu. Włoch nie ma na koncie jeszcze ani jednego wygranego turnieju. W imprezach rangi ATP 1000 przeważnie odpadał w kwalifikacjach albo w pierwszej rundzie. Tylko raz udało mu się pokonać przeciwnika w głównej drabince – w 2018 roku w Indian Wells. Lepiej Thomas Fabbiano radził sobie w turniejach wielkoszlemowych, gdzie czterokrotnie dochodził do trzeciej rundy (US Open 2017, Wimbledon 2018 i 2019, Australian Open 2019). Z tegorocznego Australian Open włoski tenisistka odpadł już jednak w pierwszej rundzie kwalifikacji, a z Miami Open pożegnał się po pierwszej rundzie turnieju głównego.

Hubert Hurkacz vs Thomas Fabbiano. Dotychczasowe spotkania.

Hubert Hurkacz spotkał się na korcie tenisowym z Thomasem Fabbiano tylko raz. Było to w 2017 roku podczas kwalifikacji do turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak przegrał w trzech setach.


Czytaj również: Jak obstawiać tenis ziemny? Ściągawka dla kibiców.


Hubert Hurkacz vs Thomas Fabbiano. Typy bukmacherskie.

Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek Hubert Hurkacz będzie miał okazję do udanego rewanżu za porażkę sprzed czterech lat. Tym bardziej, że doszło do niej w czasach, gdy był on w zupełnie innym miejscu tenisowej kariery, na jej początku. Podczas turnieju w Montrealu 20-letni wówczas Polak zajmował dopiero 363. miejsce w rankingu ATP, a 27-letni Włoch był na progu najlepszego okresu w swojej karierze. Teraz, po czterech latach, role się odwróciły. To forma Hurkacza idzie w górę i wydaje się, że największe sukcesy dopiero przed nim, a Thomas Fabbiano swój najlepszy czas ma już raczej za sobą.

Z tego samego założenia wychodzą prawdopodobnie analitycy w zakładach bukmacherskich STS. Na to w każdym razie wskazują kursy, jakie zostały ustalone na poniedziałkowy pojedynek. Za zwycięstwo Huberta Hurkacza płacą niewiele – kurs 1.22, przy 4.35 na Thomasa Fabbiano. Najniżej wyceniony jest także dokładny wynik 2:0 dla Polaka – kurs 1.67. Najwyżej – zwycięstwo Włocha 2:1 (kurs 9.20).  

🎾 Sprawdź kursy na tenisa w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów turnieju!

Adam Pisula

Tags: