Przed nami Grand Slam of Darts. Na co stać Krzysztofa Ratajskiego?

grand-slam-dart

To jeden z najważniejszych turniejów w darterskim kalendarzu. W nadchodzącą sobotę startuje Grand Slam of Darts, czyli rywalizacja, w której weźmie udział 32 zawodników. Co wyróżnia ten turniej na tle innych? Otóż pierwsza jego część odbywa się na zasadzie rywalizacji w grupach, a faza pucharowa rozgrywana jest, gdy w grze pozostanie 16 graczy. W turnieju weźmie udział Krzysztof Ratajski. Kto jest faworytem zawodów? Sprawdź typy bukmacherskie.

Grand Slam of Darts. Typy bukmacherskie

Zwycięzca turnieju?Gerwyn Price (4,25)Mistrz świata niezmiennie pozostaje liderem światowego rankingu PDC.

Charyzmatyczny Walijczyk, po wywalczeniu na początku tego roku – po raz pierwszy w karierze – tytułu mistrza świata spuścił nieco z tonu, ale ostatnio wraca na właściwe tory. Na początku września wygrał Hungarian Darts Trophy, silnie obsadzony turniej w Budapeszcie, a kilka dni później, wraz z Jonnym Claytonem, sięgnął po trzecie miejsce na mistrzostwach świata par. Następnie, pod koniec września, okazał się najlepszy podczas turnieju rozgrywanym na Gibraltarze. Już na początku października pokazał znakomitą dyspozycję podczas World Grand Prix docierając aż do finału, w którym przegrał z Claytonem.

Ponadto ważne jest przed nadchodzącym turniejem to, że Price’owi odpowiada rywalizacja w Grand Slam of Darts. Okazał się bowiem najlepszy w tych rozgrywkach w 2018 i 2019 roku. Ze znakomitej strony pokazał się w Wolverhampton przed dwoma laty. W finale zniszczył wręcz Petera Wrighta, wygrywając 16:6 w legach. W ubiegłym roku poszło Walijczykowi GSoD słabiej. Wprawdzie Walijczyk, z kompletem trzech zwycięstw, wygrał swoją grupę, ale następnie – dość nieoczekiwanie – uległ 8:10 Nathanowi Aspinallowi.

🎯 Sprawdź kursy na darts w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na 10.11.

Grand Slam of Darts. Kto zagrozi Gerwynowi Price’owi?

Najpoważniejszym konkurentem Gerwyna Price’a w zbliżającym się turnieju powinien być Michael van Gerwen. Stawka na zwycięstwo Holendra jest tylko nieznacznie niższa od kursu na głównego faworyta turnieju i wynosi 4,50. „Potężny Mike” ostatnio wydaje się wracać do dobrej dyspozycji. We wrześniu wygrał Nordic Darts Masters, a już w listopadzie triumfował w jednym z turniejów Players Championships. Ponadto trzy razy w karierze, w latach 2015, 16 i 17 wygrywał Grand Slam of Darts.

Trzecim, jeżeli chodzi o typy bukmacherskie w hierarchii, jeżeli chodzi o Grand Slam of Darts jest wspomniany już Jonny Clayton, który od wielu miesięcy pokazuje i udowadnia bardzo wysoką dyspozycję. Walijczyk apetytu swoim kibicom narobił na początku października, kiedy to w bardzo dobrym stylu wygrał World Grand Prix. Kurs na jego wygraną wynosi 6,00, a szanse kolejnych zawodników na zwycięstwo są zdecydowanie mniejsze, bo kursy wynoszą już 11,00 i więcej.

Krzysztof Ratajski na Grand Slam of Darts. Jakie kursy na Polaka?

Stawka 30,00, to kurs na zwycięstwo w całym turnieju Krzysztofa Ratajskiego. Najlepszy nasz darter i jedyny Polak w stawce Grand Slam of Darts trafił w losowaniu umiarkowanie dobrze. Wprawdzie jednym z jego rywali jest Gerwyn Price, to dwaj pozostali – Martin Schindler z Niemiec i Nathan Rafferty z Irlandii Północnej, to zawodnicy zdecydowanie w zasięgu Polaka. Nasz zawodnik zajmuje obecnie 13. miejsce w rankingu PDC Order of Merit. Schindler jest 78, a Rafferty w ogóle nie jest w nim sklasyfikowany. Planem minimum dla Ratajskiego powinno być zatem wyjście z grupy.

Krzysztof Ratajski w turnieju Grand Slam of Darts zagra po raz trzeci w karierze. W 2018 udało mu się awansować do fazy pucharowej, ale już w pierwszym jej meczu musiał uznać wyższość Jonny’ego Claytona. W 2020 roku wydawało się, że nasz reprezentant również powinien wyjść z grupy. Ale w pierwszym meczu uległ Jose de Sousie, który w turnieju grał znakomicie i całe zawody następnie wygrał. Naszego dartera z rywalizacji wyeliminowała ostatecznie porażka z Michaelem Smithem.

Kiedy i gdzie odbędzie się Grand Slam of Darts?

Turniej zostanie rozegrany w dniach 13-21 listopada 2021 roku. W Aldersley Leisure Village, Wolverhampton, Anglia.

Kto faworytem Grand Slam of Darts?

Faworytem turnieju w zakładach bukmacherskich jest Gerwyn Price. Stawka na lidera światowego rankingu wynosi 4,25.

Gdzie oglądać turniej Grand Slam of Darts?

Transmisje z meczów turnieju dostępne będą na sport.tvp.pl. Niektóre spotkania zostaną również pokazane na antenie TVP Sport.

Czy w turnieju zagra Krzysztof Ratajski?

Tak. Najlepszy polski darter wystąpi w rywalizacji. W fazie grupowej zmierzy się z Gerwynem Price’m, Martinem Schindlerem i Nathanem Rafferty’m.