COMARCH Cracovia vs. GKS Tychy w PHL. Kto faworytem tej konfrontacji?

cracovia tychy hokej typy

We wtorek na tafli lodowiska przy ul. Siedleckiego w Krakowie gospodarze, czyli zespół COMARCH Cracovia, w meczu Polskiej Hokej Ligi rozgrywanym awansem z 22. kolejki, podejmie GKS Tychy. Ta rywalizacja zawsze budzi spore emocje, bo w ostatnich latach oba zespoły bardzo często biły się o najwyższe cele. Kto tym razem jest faworytem konfrontacji drużyn, które należą do wąskiego grona faworytów sezonu? Zobacz analizę i typy bukmacherskie na mecz Cracovia – GKS Tychy!

Cracovia vs. GKS Tychy. Typy bukmacherskie

Kto faworytem meczu?       Cracovia (2,25)       Cracovia wygrała 4 z 5 ostatnich spotkań.                    
Ile bramek padnie w spotkaniu?       Mniej niż 5,5 (1,75)       Szczególnie tyszanie nie są w tym sezonie zbyt  bramkostrzelni. W 7 meczach zdobyli tylko 16 goli.       

Cracovia nadspodziewanie dobrze rozpoczęła sezon i obecnie zasiada na fotelu wicelidera rozgrywek. W przeszłości zespół ten nie przywiązywał większej wagi do początkowych spotkań w sezonie, ale teraz jest inaczej. Do prowadzącego w tabeli GKS-u Katowice podopieczni Rudolfa Rohaczka tracą tylko jeden punkt. Poprzednie dwa spotkania były dla „Pasów” udane.

Zespół dwukrotnie wywiązał się z roli faworyta, pokonując pewnie niżej notowane zespoły, czyli Sanok i Podhale. Bardzo dobrze zaprezentował się w tych meczach golkiper zespołu spod Wawelu, Denis Pierewozczikow, który przesz 120 minut wpuścił zaledwie jednego gola. Rosjanin jest bardzo pewnym punktem swojej drużyny.

Dla tyskich kibiców początek sezonu PHL jest wybitnie rozczarowujący. Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego przegrali już trzy spotkania, a jedno wygrali dopiero po karnych. Trudno przypomnieć sobie, kiedy GKS wystartował tak słabo. Po wygranej z Katowicami sympatycy liczyli, że drużyna wskoczy na właściwe tory, ale w miniony piątek spotkał tyszan zimny prysznic. Bo nie inaczej można nazwać porażkę, aż 1:5, z odwiecznym rywalem, czyli Unią Oświęcim. W dodatku poniesioną na Stadionie Zimowym.

GKS przegrał z tym przeciwnikiem u siebie w meczu ligowym po raz pierwszy od siedmiu lat! Bolączką brązowych medalistów mistrzostwo Polski poprzedniego sezonu jest skuteczność. Średnia 2,28 strzelonych goli na jedno spotkanie jest – po prostu – fatalna.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

*Kursy aktualne na dzień 04.10

Cracovia vs. Tychy. Jak grali w zeszłym sezonie?

W bieżących rozgrywkach oba zespoły już raz stanęły naprzeciw siebie. W Krakowie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:0, a oba gole zdobył pozostający ostatnio w świetnej formie Damian Kapica. W zeszłym sezonie krakowianie i tyszanie zmierzyli się aż dziesięciokrotnie. W sezonie zasadniczym zdecydowanie lepsi byli tyszanie, którzy wygrali wszystkie cztery spotkania. Ale play off rządzi się swoimi prawami.

Cracovia i GKS trafiły na siebie w półfinale rywalizacji o mistrzostwo Polski i choć tyszanie prowadzili w serii już 2:1, to „Pasy” wygrały trzy kolejne mecze i tym samym awansowały do finału. Tychom pozostała rywalizacja o brązowe medale mistrzostw Polski.

27.09.2020 rTychy – Cracovia 4:3
30.10.2020 r.Cracovia – Tychy 2:4
11.12.2020 r.Cracovia – Tychy 4:5 po karnych
31.01.2021 r.Tychy – Cracovia 5:1
11.03.2021 rTychy – Cracovia 2:4
12.03.2021 r.Tychy – Cracovia 4:2
15.03.2021 r.Cracovia – Tychy 2:3
16.03.2021 r.Cracovia – Tychy 3:1
19.03.2021 r.Tychy – Cracovia 0:3
21.03.2021 r.Cracovia – Tychy 4:1
Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Cracovia – Tychy?

Wtorek, 5 października, godz. godz. 18.30, Kraków, Lodowisko Cracovii przy. ul. Siedleckiego.

Kto faworytem meczu?

Faworytem spotkania, według bukmachera STS, jest Cracovia. Kurs na zwycięstwo „Pasów” po 60. minutach wynosi 2,25. Stawka na wygraną tyszan, to 2,60.