Brazylia vs USA w meczu siatkarzy na IO 2020 w Tokio! Typy bukmacherskie

brazylia usa typy siatkowka

W piątek nad ranem (początek o godzinie 4:05) dojdzie do bardzo ważnego spotkania w grupie B olimpijskiego turnieju siatkarzy. Reprezentacja Brazylii zmierzy się z drużyną USA. Jaka jest sytuacja obu drużyn? Kto jest faworytem do zwycięstwa? Oto nasza analiza i typy bukmacherskie!

IO 2020: Brazylia vs USA. Kto faworytem meczu? Typy bukmacherskie

Piątkowe starcie siatkarzy z Brazylii i USA może mieć niebagatelne znaczenie dla układu tabeli grupy B turnieju olimpijskiego w Tokio. Obie drużyny przegrały już po jednym meczu i druga porażka każdą z nich może wpędzić w kłopoty. Tym bardziej, że w ostatniej kolejce zarówno Brazylia, jak i USA będą mieli za rywali drużyny także walczące o awans do ćwierćfinału. Stawka tego meczu jest więc bardzo wysoka, bo w ostatecznym rozrachunku może się okazać, że przegrany pożegna się z Igrzyskami Olimpijskimi już po fazie grupowej albo awansuje do fazy play-off z najgorszego czwartego miejsca.

Większe szanse na zwycięstwo według zakładów bukmacherskich STS mają Brazylijczycy. Na ich korzyść przemawiają: dotychczasowe dokonania, ostatnie wyniki na mistrzowskich imprezach oraz bilans ostatnich spotkań z reprezentacją USA. Dlatego też za piątkowy triumf „Canarinhos” bukmacher zdecydował się zapłacić po kursie 1.62, a za ewentualne zwycięstwo Amerykanów według stawki 2.30. W zakładach na dokładny wynik najniżej wyceniono 3:1 dla Brazylii – kurs 4.00. Najwięcej można zarobić trafnie typując rezultat 3:0 dla reprezentacji USA – stawka wynosi 6.75.

🥇 Sprawdź kursy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj siatkówkę w STS!

Brazylia vs USA. Ostatnie wyniki drużyn

Reprezentacja Brazylii

Po pierwszych trzech kolejkach fazy grupowej turnieju olimpijskiego siatkarzy, można już mówić o rozczarowujących wynikach głównych faworytów do zdobycia złotego medalu, jakimi są Brazylijczycy. O ile jeszcze w pierwszym meczu z Tunezją nie mieli problemów, bo z takim przeciwnikiem zwyczajnie mieć ich nie mogli (3:0), to gdy po drugiej stronie siatki pojawiły się drużyny z wyższej półki, pojawiły się też kłopoty. Z Argentyną „Canarinhos” przegrali dwa pierwsze sety, ale ostatecznie udało im się jeszcze odwrócić losy spotkania i wygrać 3:2. Z jeszcze silniejszą Rosją ta sztuka już się nie powiodła i reprezentacja Brazylii uległa 0:3, będąc przez długie fragmenty meczu całkowicie bezradna.

Jest to o tyle zaskakujące, że brazylijscy siatkarze przyjechali na Igrzyska Olimpijskie w Tokio jako obrońcy mistrzowskiego tytułu, liderzy światowego rankingu FIVB i zwycięzcy jedynego rozegranego w tym roku turnieju międzynarodowego – siatkarskiej Ligi Narodów 2021. A to przecież nie jest jeszcze pełna lista sukcesów siatkarskiej reprezentacji Brazylii w ostatnich latach. Dorzucić do niej należy jeszcze wicemistrzostwo świata z 2018 roku i triumf w Pucharze Świata 2019.

Reprezentacja USA

Amerykanie zainaugurowali olimpijski turniej siatkarzy w Tokio meczem z Francją, który dość niespodziewanie łatwo wygrali 3:0. W drugim spotkaniu z Rosją, pomimo zażartej walki, ulegli 1:3. Po trzecim meczu z Tunezją zaksięgowali kolejne trzy punkty, choć strata seta z outsiderem grupy B chluby amerykańskim siatkarzom nie przynosi. Dorobek sześciu punktów po trzech kolejkach daje reprezentacji USA drugie miejsce w tabeli, o jedno „oczko” wyżej od Brazylii.

W rankingu FIVB pozycja amerykańskiej reprezentacji jest trochę niższa, zajmuje ona w nim aktualnie czwartą pozycję. Ale w ostatnich latach siatkarze z USA specjalizują się w zajmowaniu trzecich miejsc na najważniejszych imprezach międzynarodowych. Tak było podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016, mistrzostw świata 2018 i Pucharze Świata 2019. Tak samo było też w pierwszej edycji Ligi Narodów w 2018 roku. Rok później w tych rozgrywkach Amerykanie zdobyli srebrne medale, ale ostatnia tegoroczna edycja w Rimini zupełnie im nie wyszła i zakończyli ją siódmym miejscu w końcowej klasyfikacji.

IO 2020: Brazylia vs USA. Składy drużyn

Reprezentacja Brazylii

 • Rozgrywający: Bruno Mossa Rezende, Fernando Gil Kreling
 • Atakujący: Wallace De Souza, Alan Souza
 • Środkowi: Isac Santos, Mauricio Luiz De Souza, Lucas Saatkamp
 • Przyjmujący: Ricardo Lucarelli Souza, Yoandy Leal Hidalgo, Mauricio Borges Almeida Silva, Douglas Correia De Souza
 • Libero: Thales Hoss
 • Trener: Renan Dal Zotto

Reprezentacja USA

 • Rozgrywający: Micah Christenson, Kawika Shoji
 • Atakujący: Matthew Anderson, Kyle Ensing
 • Środkowi: Dawid Smith, Mitchell Stahl, Maxwell Holt
 • Przyjmujący: Taylor Sander, Torey Defalco, Thomas Jaeschke, Garrett Muagututia
 • Libero: Erik Shoji
 • Trener: John Speraw

Brazylia vs USA. Ostatnie spotkania

Siatkarze brazylijscy i amerykańscy są bardzo częstymi rywalami na imprezach mistrzowskich. Dość powiedzieć, że od 2017 roku do teraz obie reprezentacje grały ze sobą dziesięciokrotnie. Osiem razy zwyciężali Brazylijczycy, dwukrotnie górą byli Amerykanie. Oba zwycięstwa USA miały miejsce w Lidze Narodów – w 2018 i 2019 roku. Trzy ostatnie brazylijsko-amerykańskie starcia wygrali „Canarinhos”, po raz ostatni 29 maja tego roku we włoskim Rimini podczas Ligi Narodów 2021 (3:0).

IO 2020: Brazylia vs USA. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

 • Piątek 30 lipca, godz. 4:05
 • TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1