7. kolejka siatkarskiej PlusLigi. Faworyci, typy bukmacherskie

7-kolejka-siatkarskiej-plusligi

Od piątku do poniedziałku rozegrana zostanie siódma kolejka PlusLigi siatkarzy. Kto będzie faworytem? Oto nasze typy na wszystkie siedem spotkań…

GKS Katowice vs Czarni Radom

Czarni wygrają meczkurs 1.80Goście są aktualnie w lepszej dyspozycji. Pokazali, że potrafią wygrywać na wyjeździe, także w Katowicach.

Zmagający się z kłopotami kadrowymi (kontuzje, choroby) katowiczanie przegrali cztery mecze z rzędu (ostatnio 1:3 w Lubinie) i wylądowali na 12. miejscu w tabeli. Radomianie są oczko wyżej, ale w ostatniej kolejce także ponieśli porażkę – 0:3 u siebie z Wartą Zawiercie. Jednak wcześniej wygrali w Suwałkach i u siebie z Treflem.

Na dziewięć wzajemnych spotkań, pięć wygrał GKS, a cztery Czarni. Ale ostatni mecz, rozegrany w Katowicach 6 marca, zespół z Radomia wygrał 3:2.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Piątek 12.11.2021, godz. 17:30
 • Polsat Sport

Resovia Rzeszów vs Projekt Warszawa

Resovia wygra meczkurs 1.45Goście zawiedli w niedzielnym meczu ze Skrą Bełchatów, a w środę męczyli się z najsłabszą drużyną PlusLigi.

Obie drużyny poniosły porażki w hitach poprzedniej kolejki PlusLigi. Resovia w Kędzierzynie z ZAKSĄ, Projekt Warszawa u siebie ze Skrą Bełchatów. Jednak to bardziej w przypadku stołecznej ekipy możemy mówić o rozczarowaniu, bo była faworytem tego spotkania. W środę, w rozegranym awansem meczu 13. kolejki, Projekt z dużymi trudnościami uporał się z czerwoną latarnią ligowej tabeli – Stalą Nysa.

Wprawdzie cztery ostatnie rozegrane w Rzeszowie mecze z warszawianami Resovia przegrała, ale ogólnie na 20 takich spotkań wygrała 14. Rzeszowianie są też lepsi w całkowitym bilansie wzajemnych meczów: 24 zwycięstwa do 15 porażek.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Sobota 13.11.2021, godz. 14:45
 • Polsat Sport

Skra Bełchatów vs LUK Lublin

Skra wygra meczkurs 1.06Forma bełchatowian najwyraźniej rośnie, o czym w niedzielę przekonali się siatkarze Projektu Warszawa.

Bełchatowianie zaimponowali w wygranym meczu z Projektem w Warszawie przede wszystkim w polu zagrywki. Zdobyli w tym meczu aż 9 asów serwisowych (z czego sześć Mateusz Bieniek). Było to czwarte ligowe zwycięstwo Skry w obecnym sezonie PlusLigi. Beniaminek z Lublina ma na swoim koncie tylko jeden triumf – z GKS-em Katowice.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn zdecydowanym faworytem jest Skra Bełchatów.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Sobota 13.11.2021, godz. 17:30
 • Polsat Sport

Warta Zawiercie vs Stal Nysa

Warta wygra meczkurs 1.06Stal nie wygrała jeszcze w tym sezonie żadnego spotkania. Nie powinna wygrać także z wyżej notowaną Wartą.

„Jurajscy rycerze” ponieśli jak dotąd tylko jedną, ale raczej niespodziewaną, porażkę (0:3 z AZS-em w Olsztynie). W pozostałych meczach z niżej notowanymi rywalami na ogół nie zawodzili. Taki jest też ich najbliższy przeciwnik. Stal Nysa to jedyny zespół, który w obecnym sezonie PlusLigi nie wygrał jeszcze ani jednego meczu.

Obie drużyny zagrały ze sobą dotychczas dwukrotnie, w poprzednim sezonie PlusLigi. W ósmej kolejce Stal wygrała 3:1 w Zawierciu, a w 27. kolejce Warta zrewanżowała się zwycięstwem 3:2 w Nysie.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Sobota 13.11.2021, godz. 20:30
 • Polsat Sport

Trefl Gdańsk vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA wygra meczkurs 1.13Kędzierzynianie są w coraz lepszej formie, nie ponieśli jeszcze w PlusLidze porażki i mają lepszy bilans meczów z Treflem.

Gdańszczanie jak na razie kompletnie zawodzą w rozgrywkach nowego sezonu PlusLigi. Z sześciu meczów Trefl wygrał tylko dwa i zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli. W całkowicie odmiennej sytuacji jest drużyna ZAKSY. Kędzierzynianie to zdecydowany lider i jedyny zespół bez ligowej porażki. A wszystko wskazuje na to, że wicemistrzowie Polski jeszcze się rozkręcają, o czym świadczy środowe zwycięstwo 3:0 z mistrzami Polski z Jastrzębia.

ZAKSA wygrała 15 z 22 ligowych spotkań z Treflem, w tym cztery ostatnie, z czego dwa rozegrane w Gdańsku.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Niedziela 14.11.2021, godz. 14:45
 • Polsat Sport

Ślepsk Malow Suwałki vs Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel wygra meczkurs 1.08Mistrzowie Polski to lepsza drużyna od gospodarzy niedzielnego meczu, co pokazuje bilans ich spotkań oraz wyniki obecnego sezonu.

Zespół z Podlasia wygrał w obecnym sezonie tylko dwa razy, z dwoma najsłabszymi jak dotąd drużynami PlusLigi (LUK i Stal). Z kolei ekipa ze Śląska dwa razy przegrała, ale z najgroźniejszymi rywalami w walce o obronę mistrzowskiego tytułu (Projekt i ZAKSA). Z tymi niżej notowanymi przeciwnikami jastrzębianie wygrywają bez większych problemów, dlatego też w zakładach bukmacherskich są uznawani za tzw. pewniaczka.

Jastrzębski Węgiel wygrał wszystkie cztery rozegrane dotychczas ligowe mecze ze Ślepskiem Malow Suwałki. U siebie dwa razy po 3:0, na wyjeździe dwa razy po 3:1.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Niedziela 14.11.2021, godz. 17:30
 • Polsat Sport

AZS Olsztyn vs Cuprum Lubin

AZS wygra meczkurs 1.27Wprawdzie lubinianie wygrali ostatnio w Olsztynie 3:0, ale w ogólnym bilansie i w obecnym sezonie PlusLigi lepszy jest AZS.

Olsztynianie po dwóch porażkach na inaugurację wygrali cztery ostatnie mecze w PlusLidze, ale tylko w jednym z nich nie byli faworytami (z Wartą Zawiercie). Lubinianie mają odwrotny bilans dotychczasowych meczów: dwa zwycięstwa i cztery porażki. W ostatniej kolejce Cuprum pokonało dopiero wychodzący z kłopotów kadrowych GKS Katowice.

Na 16 meczów pomiędzy AZS-em a Cuprum, 11 wygrali olsztynianie. Ale, co ciekawe, lepiej wygląda dla nich bilans spotkań wyjazdowych (sześć zwycięstw i dwie porażki) od tych rozgrywanych w Olsztynie (5 do 3). W ostatnim starciu 8 listopada ubiegłego roku Cuprum wygrało w Olsztynie 3:0.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Poniedziałek 15.11.2021, godz. 17:30
 • Polsat Sport

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 12.11.2021