5. kolejka PlusLigi siatkarzy. Hity w Bełchatowie i w Rzeszowie!

5 kolejka plusligi typy

Piąta seria spotkań siatkarskiej PlusLigi przynosi nam dwa hity. W sobotę w Bełchatowie miejscowa Skra podejmie wicemistrzów Polski – ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. W niedzielę w Rzeszowie Resovia będzie gościć we własnej hali mistrzów Polski – Jastrzębski Węgiel. Emocje gwarantowane! Sprawdź nasze typy bukmacherskie na te oraz inne spotkania PlusLigi siatkarzy!

Mecze 5. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Typy bukmacherskie

Aluron CMC Warta Zawiercie vs Cuprum Lubin

Zawiercianie w czwartej kolejce PlusLigi doznali swojej pierwszej porażki. Po zwycięstwach z Suwałkami, Treflem Gdańsk i GKS-em Katowice, noga potknęła im się w Olsztynie, gdzie niespodziewanie gładko ulegli 0:3 miejscowemu AZS-owi. Z kolei zespół z Lubina odnotował pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując w poniedziałek u siebie 3:0 Ślepsk Malow Suwałki. Wcześniej Cuprum nie zdobyło nawet punktu w meczach ze Skrą Bełchatów, Projektem Warszawa i Treflem Gdańsk.   

Z ośmiu rozegranych w PlusLidze meczów pomiędzy tymi drużynami, pięć wygrała Warta. Lubinianie wygrali w Zawierciu tylko raz – w 2018 roku. W poprzednim sezonie oba zespoły były górą we własnej hali.

Nasz typ: Zawiercie (kurs 1.07)

Kiedy i gdzie oglądać?

 • Czwartek 28.10.2021, godz. 17:30
 • Polsat Sport

Projekt Warszawa vs LUK Lublin

Kolejne spotkanie drużyn, które w poprzedniej kolejce PlusLigi doznały pierwszej porażki i pierwszego zwycięstwa. Warszawianie ulegli 2:3 w Kędzierzynie ZAKSIE, a lublinianie pokonali u siebie 3:0 GKS Katowice. Drużyna Projektu wcześniej w pokonanym polu zostawiła Czarnych Radom, Cuprum Lubin i Jastrzębski Węgiel. LUK przegrał z jastrzębianami, w Suwałkach i w Kędzierzynie.

Lublinianie w tym sezonie debiutują w PlusLidze, więc będzie to pierwsze spotkanie obu drużyn w tych rozgrywkach.

Nasz typ: Warszawa (kurs 1.06)

Kiedy i gdzie oglądać?

 • Piątek 29.10.2021, godz. 20:30
 • Polsat Sport

PGE Skra Bełchatów vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Pierwszy z hitów 5. kolejki PlusLigi. Bełchatowianie ulegając w niedzielę na wyjeździe 1:3 Jastrzębskiemu Węglowi, ponieśli dopiero pierwszą porażkę w tym sezonie, ale mają najmniej punktów spośród pięciu drużyn z takim samym bilansem, bowiem dwa razy w zwycięskich meczach tracili po dwa sety. Kędzierzynianie są za to jedyną drużyną, która w obecnym sezonie nie przegrała jeszcze meczu. Dopiero w ostatniej kolejce ZAKSA straciła pierwszy punkt, wygrywając z Projektem Warszawa 3:2.

Bilans 58 meczów pomiędzy tymi drużynami w PlusLidze jest z lekką przewagą Skry Bełchatów, która wygrała 31 spotkań, a 27 przegrała. Poprzedni sezon zdecydowanie należał jednak do ZAKSY, która najpierw dwukrotnie pokonała bełchatowian w fazie zasadniczej, a następnie wyeliminowała ich w fazie play-off, wygrywając dwa mecze u siebie i przegrywając w Bełchatowie.

Nasz typ: Kędzierzyn (kurs 1.52)

Czytaj także: Sobotni hit PlusLigi: PGE Skra Bełchatów kontra Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle! Kto będzie górą?

Kiedy i gdzie oglądać?

 • Sobota 30.10.2021, godz. 14:45
 • Polsat Sport

Trefl Gdańsk vs Stal Nysa

Gdańszczanie w sobotę przegrali w Radomiu z Czarnymi i była to już trzecia ich porażka w obecnym sezonie (wcześniej ulegli GKS-owi i Warcie). Jedyne zwycięstwo Trefl odniósł z Cuprum Lubin w 3. kolejce PlusLigi. Jeszcze gorszy bilans mają jednak siatkarze z Nysy, którzy w sobotę doznali czwartej porażki (z Resovią u siebie) i są jedyną drużyną bez zwycięstwa w lidze. We wcześniejszych kolejkach Stal nie dała rady ZAKSIE, Jastrzębskiemu Węglowi i Skrze Bełchatów, a więc miała jak dotąd do czynienia z samymi potentatami PlusLigi.

Obie drużyny zagrały ze sobą dwukrotnie w poprzednim sezonie PlusLigi i oba mecze po 3:0 wygrał Trefl Gdańsk. Ponadto gdańszczanie dwukrotnie pokonali Stal w rozgrywkach Pucharu Polski – w 2017 roku 3:1 i w 2018 – 3:0.

Nasz typ: Gdańsk (kurs 1.27)

 • Sobota 23.10.2021, godz. 20:30
 • Polsat Sport

Czytaj także:


Ślepsk Malow Suwałki vs Cerrad Enea Czarni Radom

Drużyna z Suwałk przegrała w poniedziałek 0:3 z Cuprum w Lubinie. Była to już jej trzecia porażka w obecnym sezonie. Wcześniejszych doznała z Wartą Zawiercie i AZS-em Olsztyn, a pokonała jedynie LUK Lublin. Z kolei Czarni w sobotę odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi, pokonując we własnej hali Trefl Gdańsk. W pierwszych trzech kolejkach radomianie przegrywali z wyżej notowanymi: Projektem Warszawa, ZAKSĄ i Resovią.

Z czterech meczów pomiędzy Ślepskiem Malow Suwałki a Czarnymi Radom, trzy wygrała ta pierwsza. W poprzednim sezonie PlusLigi suwalszczanie byli lepsi od radomian zarówno na wyjeździe, jak i u siebie.

Nasz typ: Suwałki (1.45)

Kiedy i gdzie oglądać?

 • Sobota 30.10.2021, godz. 20:30
 • Polsat Sport Extra

Asseco Resovia Rzeszów vs Jastrzębski Węgiel

Obie drużyny zaznały już w obecnych rozgrywkach goryczy porażki. Rzeszowianie w drugiej kolejce PlusLigi niespodziewanie ulegli 0:3 GKS-owi w Katowicach, a mistrzowie Polski z Jastrzębia zostali w trzeciej kolejce pokonani 3:2 przez Projekt w Warszawie. W pokonanym polu Resovia zostawiła AZS Olsztyn, Czarnych Radom i w ostatnią sobotę Stal Nysę. Z kolei Jastrzębski Węgiel w niedzielę pokonał Skrę Bełchatów, a wcześniej nie dał szans drużynom: LUK Lublin i Stal Nysa.

Bilans 42 meczów w PlusLidze pomiędzy Resovią Rzeszów i Jastrzębskim Węglem jest idealnie równy – po 21 zwycięstw każdej z tych drużyn. Jednak cztery ostatnie z tych spotkań – wszystkie w stosunku 3:0 – wygrali jastrzębianie.

Nasz typ: Jastrzębie (kurs 1.60)

Sprawdź: Asseco Resovia Rzeszów vs Jastrzębski Węgiel. Kto wygra w niedzielnym hicie PlusLigi?

Kiedy i gdzie oglądać?

 • Niedziela 31.10.2021, godz. 14:45
 • Polsat Sport

GKS Katowice vs Indykpol AZS Olsztyn

Katowiczanie po dwóch zwycięstwach na inaugurację nowego sezonu PlusLigi (u siebie z Treflem Gdańsk i z Resovią Rzeszów), w dwóch kolejnych meczach na wyjeździe doznali porażek: z Wartą Zawiercie i w ubiegły piątek w Lublinie. Olsztynianie z kolei rozpoczęli sezon od dwóch porażek: z Resovią i ze Skrą, po czym pokonali Ślepsk Malow w Suwałkach i Wartę Zawiercie we własnej hali w minioną niedzielę.

Obie drużyny mają równy bilans wzajemnych spotkań w PlusLidze – po sześć zwycięstw i porażek. W poprzednim sezonie górą był jednak GKS. W fazie zasadniczej był jeszcze remis, bowiem oba zespoły wygrały u siebie po 3:1, ale już w fazie play-off dwa zwycięstwa odnieśli katowiczanie.

Nasz typ: Olsztyn (kurs 1.55)

Kiedy i gdzie oglądać?

 • Niedziela 31.10.2021, godz. 20:30
 • Polsat Sport

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 27.10.2021