Ostatnia kolejka PHL przed świętami! Kto faworytem spotkań?

31 kolejka phl

W środę, 22 grudnia rozegrane zostaną ostatnia przed świętami spotkania Polskiej Hokej Ligi. Czy faworyci wywiążą się ze swoich zadań i sprawią swoim kibicom gwiazdkowe prezenty? Sprawdź, kto stanie naprzeciw siebie! Poniżej przedstawiamy analizy i typy bukmacherskie na 31 kolejkę PHL!

GKS Tychy vs. COMARCH Cracovia (godz. 18.00)

GKS Tychy wygra mecz.1,80Tyszanie radzą sobie w tym sezonie nieco lepiej od rywala z Krakowa. W tabeli PHL zajmują trzecie miejsce, podczas gdy Cracovia jest piąta.

Bieżący sezon w wykonaniu obu zespołów nie jest taki, jakiego oczekiwaliby kibice, ale nieco mniej powodów do zmartwień mają sympatycy drużyny z Górnego Śląska. GKS Tychy wygrał w tym sezonie 16 meczów i doznał 11 porażek. Zgromadził na swoim koncie 47 punktów. Z kolei Cracovia 15 meczów rozstrzygnęła na swoją korzyść, a 11-krotnie zjechała z tafli pokonana.

Zespół Rudolfa Rohaczka zgromadził w tym sezonie o cztery punkty mniej od swojego rywala. Co ciekawe w tym sezonie oba zespoły mierzyły się tylko raz. W październiku na Stadionie Zimowym w Tychach górą byli przyjezdni. Mecz był jednak bardzo wyrównany, bo zakończył się wygraną „Pasów” po dogrywce 2:1. „Złotą bramkę” w doliczonym czasie gry strzelił Collin Shirley.

Czytaj także: GKS Tychy vs. COMARCH Cracovia, czyli klasyk w Polskiej Hokej Lidze. Kto faworytem?

GKS Katowice vs. JKH GKS Jastrzębie (godz. 18.30)

GKS Katowice wygra spotkanie.1,60W tym sezonie zespół z Katowic nie ma litości dla rywala z Jastrzębia-Zdroju. Wicelider rozgrywek pokonał mistrza Polski już trzykrotnie.

Po raz pierwszym w tym sezonie oba zespoły zmierzyły się we wrześniu i na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju przyjezdni ograli mistrza Polski 3:2. W październiku w Katowicach triumfowali 5:2, a najbardziej efektowne zwycięstwo odnieśli w listopadzie. Wbili wówczas mistrzowi Polski aż 7 goli na jego terenie i triumfowali bardzo pewnie, 7:4.

GKS Katowice ma wyraźną przewagę nad najbliższym przeciwnikiem w tabeli PHL. Zespół ze stolicy Górnego Śląska zgromadził w tym sezonie 52 punkty. O osiem więcej od najbliższego rywala, ale warto zaznaczyć, że katowiczanie rozegrali od JKH GKS-u dwa spotkania mniej. Mają też na swoim koncie więcej zwycięstw. Wygrali 17 spotkań. Jastrzębianie zapisali na swoim koncie 15 zwycięstw. Przed reprezentacyjną przerwą zespół z Jastrzębia-Zdroju rozegrał jeden z najlepszych meczów w sezonie. Pokonał 6:2 GKS Tychy.


Czytaj także:


Energa Toruń vs. Zagłębie Sosnowiec (godz. 18.30)

Energa Toruń wygra mecz.1,45Torunianie niedawno przeżywali kryzys, ale wiele wskazuje na to, że już za nimi. Ekipa z grodu Kopernika wygrała bowiem trzy spotkania z rzędu.

W miniony poniedziałek zespół z Torunia mierzył się u siebie z COMARCH Cracovią i nie uchodził za faworyta tego spotkania. Podopieczni Jussiego Tupamakiego rozegrali jednak jedno z najlepszych spotkań w ostatnim czasie i pokonali wyżej notowanego rywala. To było trzecie zwycięstwo „Stalowych pierników” z rzędu. Zagłębie tak dobrą serią pochwalić się nie może. Wprost przeciwnie zespół z Sosnowca przed kadrową przerwą radził sobie kiepsko.

Przegrali podopieczni trenera Grzegorza Klicha cztery ostatnie mecze, a w dwóch ostatnich zdołali strzelić zaledwie jednego gola. Skuteczność nie jest zatem mocną stroną tego zespołu, choć w tym sezonie dwukrotnie zdołali pokonać drużynę z Torunia. Oba zwycięstwa odnieśli jednak w Sosnowcu, a w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego przegrali 4:5. To było zacięte spotkanie, choć gospodarze prowadzili już 5:2.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na 21.12.

Kiedy i gdzie odbędą się mecze 31. kolejki Polskiej Hokej Ligi?

Spotkania rozegrane zostaną w środę, 22 grudnia, na lodowiskach w Tychach, Katowicach i Toruniu.

Kto faworytem spotkań?

Faworytami wszystkich meczów w zakładach bukmacherskich STS są gospodarze, czyli GKS Tychy, GKS Katowice i Energa Toruń.

Gdzie oglądać mecze PHL?

Bezpośrednie transmisje ze spotkań Polskiej Hokej Ligi oglądać można na polskihokej.tv w systemie pay-per-view. Koszt jednego spotkania, to 15 złotych.