Przed nami 26. kolejka PHL. Kto faworytem spotkań?

26 kolejka polska hokej liga

„Święta wojna” w Tychach, a także seria starć, w których łatwiej wskazać faworyta. Co wydarzy się w 26. kolejce Polskiej Hokej Ligi? Kto jest faworytem spotkań? Zobacz naszą analizę i typy bukmacherskie!

JKH GKS Jastrzębie vs. Ciarko STS Sanok (czwartek, godz. 18.00)

Kto faworytem meczu?       Jastrzębie (1,50)       Sanoczanie po raz ostatni wygrali w Jastrzębiu-Zdroju w lutym 2016 roku, czyli ponad pięć lat temu.

Jastrzębianie grają w kratkę. W ubiegłym tygodniu najpierw pokonali zespół z Torunia 5:0, następnie doznali dotkliwej porażki 1:5 z Unią Oświęcim, by wygrać w Nowym Targu 2:1. Jest to jednak zespół, który dysponuje większym potencjałem od swojego najbliższego rywala. Sanok wprawdzie pokonał ostatnio Zagłębie Sosnowiec, ale zespół z Podkarpacia zmaga się z pewnymi problemami. Nadal nie znaleziono następcy trenera Marka Ziętary, który podał się do dymisji, a drużynę prowadzi jego były asystent, Marcin Ćwikła.

GKS Tychy vs. Re-Plast Unia Oświęcim (piątek, godz. 18.00)

Kto faworytem spotkania?       GKS Tychy (2,15)       Wydaje się, że tyszanie złapali wiatr w żagle. Aktualnie notują serię sześciu kolejnych zwycięstw.

Na początku sezonu zespół z „piwnego miasta” miał swoje problemy i nie punktował regularnie. Ale teraz wszystko wskazuje na to, że podopieczni trenera Krzysztofa Majkowskiego złapali właściwy rytm, o czym świadczą kolejne zwycięstwa. Najbardziej cenne spośród nich, to wygrane po dogrywce z Jastrzębiem (5:4) i w regulaminowym czasie gry z Katowicami (4:3).

Dodatkowym smaczkiem „świętej wojny” na Stadionie Zimowym jest fakt, że KS, w przypadku pokonania Unii, zbliży się do tego zespołu, czyli do pozycji wicelidera rozgrywek, na zaledwie trzy punkty. Jeszcze niedawno strata ta była znacznie większa.


Sprawdź także:


COMARCH Cracovia – Tauron Podhale Nowy Targ (piątek, godz. 18.30)

Kto faworytem meczu?Cracovia (1,30)W tym sezonie zespół spod Wawelu zgromadził na swoim koncie aż o 23 punkty więcej od najbliższego rywala.

Choć nowotarżan stać na dobry występ i sprawienie niespodzianki, to zdecydowanym faworytem spotkania są „Pasy”. W tym sezonie oba zespoły mierzyły się już raz w Krakowie i gospodarze wygrali pewnie, 4:0. Zespół Rudolfa Rohaczka musi się jednak mieć na baczności, bo również w bieżących rozgrywkach sensacyjnie przegrał w Nowym Targu po dogrywce.

Na razie sytuacja w tabeli jest taka, że Cracovia bije się o czwarte miejsce z JKH GKS-em Jastrzębie i jeżeli chce zakończyć rozgrywki jak najwyżej, to nie może pozwolić sobie na wpadkę w starciu z ostatnią drużyną w klasyfikacji. Tym bardziej na własnym lodowisku.

GKS Katowice – Energa Toruń (piątek, godz. 18.30)

Kto faworytem spotkania?GKS Katowice (1,50)Trudno jest się spodziewać, by drużyna, która przegrała cztery ostatnie spotkania była w stanie stawić czoła liderowi z Katowic.

GKS Tychy przerwał w ubiegły piątek serię pięciu kolejnych zwycięstw drużyny z Katowic, ale w ligowej klasyfikacji niewiele to zmieniło, bo „GieKSa” nadal przewodzi rozgrywkom, choć jej przewaga nad Unią zmalała do dwóch punktów.

Zespół Jacka Płachty potrafi świetnie reagować na porażki. W tym sezonie tylko raz zdarzyło się, by katowiczanie przegrali dwa spotkania pod rząd. W październiku pewnie pokonali u siebie drużynę z Torunia, 4:1. Z drugiej jednak strony Energa, w meczu u siebie, potrafiła znaleźć sposób na zespół GKS-u. Wówczas jednak ekipa z grodu Kopernika była w znacznie lepszej dyspozycji, aniżeli teraz. W czterech ostatnich spotkaniach torunianie strzelili zaledwie trzy gole.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na 30.11.

Kiedy i gdzie rozegrana zostanie 26. kolejka PHL?

Mecze 26. kolejki odbędą się w czwartek (2 grudnia) i w piątek (3 grudnia) na lodowiskach w Jastrzębiu-Zdroju, Tychach, Krakowie i Katowicach.

Kto faworytem meczów 26. kolejki?

Faworytami wszystkich spotkań są gospodarze.

Gdzie oglądać mecze PHL?

Spotkania Polskiej Hokej Ligi, w systemie pay per-view (koszt jednego meczu – 15 złotych), można oglądać na polskihokej.tv. Czwartkowe spotkanie można obejrzeć za darmo.