Grand Prix Polski na żużlu w Warszawie! Czy Polak wreszcie wygra na Stadionie Narodowym?

zuzel grand prix warszawa typy

Po trzech latach żużlowa Grand Prix wraca na Stadion Narodowy w Warszawie! Po raz ostatni najlepsi zawodnicy świata mieli okazję tu rywalizować w 2019 roku. Kto będzie najlepszy w obecnej edycji? Sprawdź nasze typy bukmacherskie!

Speedway Grand Prix Polski. Typy bukmacherskie

Bartosz Zmarzlik wygra zawody       2.25Polak wygrał pierwsze tegoroczne zawody SGP w Chorwacji, a w polskiej PGE Ekstralidze ma najlepszą średnią zdobytych punktów na wyścig.

Inauguracyjne zawody cyklu Speedway Grand Prix 2022 w chorwackim Gorican były popisem Bartosza Zmarzlika i Macieja Janowskiego. Fazę zasadniczą zakończyli na dwóch pierwszych miejscach – Janowski przed Zmarzlikiem, więc obaj mieli przywilej wybrania sobie toru jako pierwsi w półfinałach. Zmarzlik swój półfinał wygrał i był też najszybszy w finale, Janowski do finału awansował z drugiego miejsca i tę samą pozycję zajął w finale.

Najgroźniejszymi rywalami polskich żużlowców w Gorican byli Duńczycy. W wyścigu finałowym trzecie miejsce zajął Mikkel Michelsen, czwarte Anders Thomsen, a na piątej pozycji sklasyfikowany został Leon Madsen. Pozostali Polacy nie mogli być z siebie zadowoleni. Patryk Dudek zajął 12. miejsce, a Paweł Przedpełski 16. Wśród najbardziej rozczarowanych swoim występem z pewnością był trzykrotny mistrz świata na żużlu Brytyjczyk Tai Woffinden, który zakończył zawody dopiero na 13. pozycji.

Tai Woffinden, jako jedyny z uczestników obecnej edycji SGP, wygrał dwukrotnie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Było to w latach 2016 i 2018. W 2015 roku, gdy SGP zorganizowano tam po raz pierwszy, triumfował Słoweniec Matej Zagar. Zwycięzcą edycji 2017 został Szwed Fredrik Lindgren, a ostatnie rozegrane zawody w 2019 roku były popisem Duńczyka Leona Madsena. Jak widać, żadnej z pięciu rozegranych w Warszawie rund Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu nie wygrał Polak.

Czy może być lepszy moment na przełamanie tej złej passy i pierwsze zwycięstwo Polaka na Stadionie Narodowym? Wydaje się, że nie. Zarówno Bartosz Zmarzlik, jak i Maciej Janowski są w znakomitej formie i któryś z nich powinien tego dokonać. W zakładach bukmacherskich STS wyżej oceniono szanse gorzowianina, kurs na jego zwycięstwo wynosi bowiem najmniej – 2.25. Ale drugi w tym zestawieniu jest wrocławianin z kursem 6.00.

Kto może przeszkodzić „Biało-Czerwonym” w zwycięstwie? Według bukmachera największe szanse mają na to Duńczycy: Leon Madsen (10.00) i Mikkel Michelsen (12.00) oraz Szwed Fredrik Lindgren (12.00). Nie można też skreślać, mimo słabego startu w Gorican, Taia Woffindena (kurs 15.00). Brytyjczyk ostatnio w PGE Ekstralidze błysnął dobrą formą (komplet 18 punktów w sześciu wyścigach) i może sobie przypomnieć jak dobrze wygrywało się na Stadionie Narodowym.

🏁 Kursy na Grand Prix na żużlu znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na 13.05.2022


Czytaj także:


Kiedy i gdzie odbędą się zawody?

Sobota 14.05.2022, godz. 19:00
Stadion Narodowy w Warszawie

Gdzie oglądać zawody?

TTV, Eurosport Extra w Playerze

Kto jest faworytem?

Według zakładów bukmacherskich STS faworytem SGP Polski w Warszawie jest Bartosz Zmarzlik – kurs na jego zwycięstwo to 2.25.