Powrót piłki przed duże P! Europejskie puchary na pierwszym miejscu, czyli sierpień w STS

sierpnien-w-sts

Tokio było i się… skończyło. W sierpniu po przerwie na salony wróciła piłka nożna w klubowym wydaniu i… zawładnęła zakładami bukmacherskimi. Gracze najchętniej obstawiali mecze europejskich pucharów, w tym z udziałem polskich zespołów. Zapraszamy na podsumowanie ostatniego miesiąca w STS!

Na nudę fani sportu i zakładów bukmacherskich w sierpniu 2021 nie mogli narzekać. Pierwszy tydzień tego letniego miesiąca upływał pod znakiem Igrzysk Olimpijskich w Tokio, ale później królowała nie lekkoatletyka, lecz piłka nożna i to w wydaniu polskim, międzynarodowym i europejskim. Działo się bardzo wiele, a jak to dokładnie wyglądano oczami naszych graczy, o tym w poniższym artykule.

Piłka nożna przebija Tokio

Piłka nożna spać nie można. Takie hasło często powtarzane jest przez kibiców. Akurat w sierpniu niewyspanie mogło kojarzyć się ze startami Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, bo część miała miejsce bladym świtem. Poprzedni miesiąc pokazał jednak, to co wiemy od dawna. W zakładach bukmacherskich na świecie, ale w Polsce również, nie ma takiego wydarzenia sportowego, które byłoby w stanie przebić mecze piłki nożnej.  Łączny wkład z zakładów olimpijskich jest oczywiście większy niż sierpniowe wkłady pojedynczych rozgrywek piłkarskich, ale gdyby podsumować wkłady sześciu najpopularniejszych rozgrywek piłki nożnej to ten łączny sierpniowy wkład dla nich, byłby prawie cztery razy większy niż wkład z całej olimpiady. Ten trend wydaje się nie do zmienienia. Widać go dokładnie w poniższym zestawieniu.

Ranking najpopularniejszych zakładów pre-match wg wkładów graczy

 1. Liga Mistrzów (piłka nożna)
 2. Liga Konferencji (piłka nożna)
 3. Ekstraklasa (Polska, piłka nożna)
 4. La Liga (piłka nożna)
 5. Liga Europy (piłka nożna)
 6. Ligue 1 (Francja, piłka nożna)
 7. Serie A (Włochy, piłka nożna)
 8. Pierwsza liga (Polska, piłka nożna)
 9. Bundesliga (Niemcy, piłka nożna)
 10. Primeira Liga (Portugalia, piłka nożna)
 11. US Open (tenis ziemny)
 12. Eerste klasse A (Belgia, piłka nożna)
 13. Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet

Jak widać klubowa piłka nożna po odpoczynku, przerwie międzysezonowej i Euro 2020, weszła nie drzwiami, ale z futryną. Na czoło rankingu popularności przebiły się europejskie puchary, co nie dziwi. Dobra gra Legii Warszawa, która najpierw walczyła w eliminacjach Ligi Mistrzów, a później przebiła się do fazy grupowej Ligi Europy mocno skupiła uwagę. Również nieźle radził sobie debiutant w Europie, czyli Raków Częstochowa, który był o włos od awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA. Jak zwykle mocno trzyma się Ekstraklasa, która uraczyła kibiców ciekawymi meczami i wynikami w pierwszych kolejkach sezonu 2021/22.

Uwaga zwrócona w stronę ligi francuskiej

W tym sezonie, jak nigdy dotąd może rosnąć popularność Ligue 1. Nie tylko ze względu na obecność Arkadiusza Milika, ale najlepszego piłkarza świata. Już sam transfer Leo Messiego z Barcelony do PSG był hitem, ale każdy jego mecz w barwach paryżan będzie budził ciekawość, a skład ekipy ze stolicy Francji na papierze wydaje się niezwykle mocny. Zobaczymy czy w lidze, jak i w Lidze Mistrzów przełoży się to na efektowną i efektywną grę. Taki był właśnie kupon jednego z naszych klientów, który mocno wierzył w strzeleckie możliwości Dmitri Payeta z Olympique Marsylia. Nasz gracz postawił kilka tysięcy złotych na to, że 34-latek zdobędzie dwie bramki na inaugurację ligi francuskiej. Payet trafił w samej końcówce meczu, a nasz gracz mógł cieszyć się z wygranej!