Najlepsi gracze CS:GO w 2021 roku. Kto zasłużył na wyróżnienie?

najlepsi gracze cs go

Kończymy rok 2021, który dla sceny Counter Strike’a był udanym okresem. W trakcie ostatniego roku rozegrano tylko jeden turniej rangi Major, jednak dzięki kilku innym rozgrywkom można wytypować najlepszych zawodników CS:GO mijającego roku. Kogo zatem wyróżnimy?

Najlepsi gracze CS: GO na świecie w 2021 roku

W roku 2021 sporo działo się na globalnej scenie esportowej. Pandemia pokrzyżowała plany organizatorom i byliśmy świadkami większej ilości turniejów online, tak jednak udało się zorganizować jeden turniej rangi major przed publicznością w Sztokholmie. Prestiżowy turniej padł łupem rosyjskiej federacji NaVi, która w szeregach ma obecnie najlepszego zawodnika na świecie. 

Oleksandr „s1mple” Kostyliev – Natus Vincere – Ukraina

Pierwsze miejsce nie mogło być inaczej obsadzone. s1mple jest aktualnie królem Counter-Strike’a i najlepszym zawodnikiem na świecie. Ukrainiec już od dawna udowadnia swoje umiejętności, przeprowadzając niesamowite akcje i popisując się unikalnymi umiejętnościami. Dzięki swojej doskonałej grze poprowadził zespół Natus Vincere do wygrania turnieju PGL Major Sztokholm 2021, który jest uważany za mistrzostwa świata w najpopularniejszej grze sieciowej. 

Nikola „NiKo” Kovac – G2 Esports – Bośnia i Hercegowina

Chorwat od kilku lat utrzymuje się w topie najlepszych zawodników na świecie. Nie inaczej było w mijającym roku. NiKo doprowadził G2 do wielkiego finału turnieju w Major w Sztokholmie. Nie udało się tam wygrać, jednak występ zawodnika niemieckiej organizacji można zapisać na wielki plus. Niemal w każdym spotkaniu swojej drużyny notuje najlepsze statystyki. 

Mathieu „ZyWoO” Herbaut – Team Vitality – Francja

Absolutny trzon drużyny Vitality. ZyWoO wielokrotnie w tym roku popisywał się niesamowitymi akcjami, ratując przy tym swój zespół. Francuzowi przydarzają się jednak gorsze momenty, choć mijający rok może zapisać sobie do jak najbardziej udanych. Udowodnił, że jest jednym z najlepszych na świecie. 

Nicolai „dev1ce” Reedtz – Ninjas in Pyjamas – Dania

Obok wcześniej wymienionego s1mple’a, dev1ce jest jednym z najlepszych snajperów na świecie. W tym roku zmienił barwy i dość sensacyjnie zamienił Astralis na szwedzką formację NiP. Jego przejście bardzo mocno podwyższyło poziom całego zespołu, dając formacji zwycięstwo w turnieju IEM Fall 2021: Europe. To pierwszy taki sukces Szwedów od 2017 roku. Dev1ce był głównym architektem sukcesu, choć jego dyspozycja nie jest aż tak wysoka, jak kilka lat temu za czasów gry w Astralis. Niemniej, wciąż zalicza się do topki światowego Counter Strike’a. 

Dmitriy „sh1ro” Sokolov – Gambit Esport – Rosja

Wyróżniająca się postać zespołu Gambit. W 2021 roku zdobył trzy tytuły najlepszego zawodnika turnieju. Rosjanin ma raptem 20 lat, a już co niektórzy nazywają go jednym z najlepszych zawodników świata. Według niektórych informacji, drużyna Gambit w 2022 roku ma zostać poddana gruntownym zmianom. Sh1ro ma być głównym punktem projektu i to pod niego będzie budowana nowa drużyna. 

🎮 Typuj esport w STS!

cs go najlepsi gracze
PressFocus // fot. Rafal Rusek

Czytaj także:


Najlepsi Polacy w CS:GO w 2021 roku

Niestety polska scena esportowa jest w niemałym dołku. Nasze drużyny nie odgrywają znaczących ról na arenie międzynarodowej, jednak mamy kilku zawodników, którzy reprezentują Polskę w zagranicznych zespołach i wzięli nawet udział w turnieju Major, rozgrywanym jesienią w Sztokholmie. 

Mateusz “mantuu” Wilczewski 

24-latek w czerwcu tego roku zmienił narodowość z brytyjskiej na polską, dlatego możemy go zakwalifikować do naszego rodzimego rankingu. mantuu jest jednym z czołowych snajperów na świecie i w 2020 roku udowodnił swoje nietuzinkowe umiejętności we władaniu tą dystansową bronią. Polskiego zawodnika zabrakło na turnieju IEM w Sztokholmie. Jego zespół OG nie zdołał się zakwalifikować, jednak biorąc pod uwagę inne rozgrywki, Wilczewski prezentował się z bardzo dobrej strony. 

Paweł „Dycha” Dycha

Zawodnik zespołu ENCE to aktualnie jeden z topowych, polskich zawodników. Jest jednym z nielicznych, który reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. Wraz ze swoją drużyną brał udział w turnieju PGL Major Stockholm 2021. ENCE zajęło 15-16 miejsce i nie zawojowało turnieju. „Dycha” kilkukrotnie pokazał się z dobrej strony i zademonstrował swoje umiejętności.

Aleksander „hades” Miśkiewicz

Kolejny Polak w składzie ENCE. Od kilku lat „hades” miał przypiętą łatkę wielkiego talentu i teraz pokazuje, że nie były to puste słowa. W trakcie turnieju major potrafił zaskoczyć rywala i nieźle radził sobie z bronią snajperską. hades jest przyszłością polskich zawodników na scenie międzynarodowej.

Michał „MICHU” Müller

MICHU podobnie jak wymienieni wcześniej zawodnicy pojawił się na turnieju rangi major razem z Evil Geniuses. Były gracz Virtus.pro czy Envy nie zademonstrował swojego skilla w Sztokholmie, jednak był jednym z trzech Polaków, który wystąpił na mistrzostwach świata i jest wciąż obecny na międzynarodowej scenie. 

Tags: