8 najciekawszych wydarzeń CS:GO w 2022 roku

wydarzenia CS GO

Rok 2022 na scenie Counter Strike’a zapowiada się niezwykle pasjonująco. Po niemrawym roku 2021 organizatorzy będą chcieli się przysłowiowo odkuć i można spodziewać się znacznie większej liczby organizowanych turniejów na profesjonalnej scenie CS:GO.

Counter Strike odżywa po pandemii koronawirusa, która w poprzednim roku uniemożliwiła organizację wielu turniejów stacjonarnie. W 2021 roku udało się rozegrać tylko jeden tak zwany „major” w Sztokholmie. W tym roku organizatorzy planują bardzo wiele eventów, jednak wciąż wiele będzie zależało od szalejącej pandemii. Przedstawiony poniżej plan jest poglądowy. Niewykluczone, że zmianom ulegną nie tylko daty, ale również lokalizacje, w których odbywać się będą poszczególne wydarzenia.


Czytaj także:


1. Intel Extreme Masters Katowice 2022 – 15 luty – 27 luty 2022

Święto Counter Strike’a powraca do Katowic! Przez ostatnie dwa lata pandemia koronawirusa torpedowała organizację turnieju IEM w Katowicach, jednak teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby turniej IEM okraszony wielkim gamingowym eventem odbył się w Spodku. W tym momencie wszystko wskazuje na to, że kibice będą mogli pojawić się na obiekcie i na żywo oglądać zmagania najlepszych drużyn na świecie w CS:GO. Warto zaznaczyć, że na głównej scenie będą rywalizować także gracze StarCraft II.

Zmagania rozpoczną się 15 lutego od początkowej fazy play-in. Wielki finał zaplanowano na 27 lutego. Pula nagród w katowickim turnieju wyniesie milion dolarów.

2. Global Esports Tour 2022: Dubaj – marzec 2022

Flagowa impreza federacji Global Esports Games, w której biorą udział profesjonalne drużyny CS:GO. Formuła rozgrywania turnieju różni się od innych eventów. Udział bierze 16 drużyn. Osiem z nich gra na mocy specjalnego zaproszenia od organizatora. Druga połowa zaś musi wywalczyć swój udział w kwalifikacjach. Pula nagród to około 250 tysięcy dolarów.

3. LAN Sweet LAN w Belgradzie – kwiecień 2022

Jest to jeden z największych turniejów LAN w całym sezonie. Organizatorem wydarzenia jest serbska organizacja e-sportowa Relog Media. Pula nagród wynosi w tym przypadku 250 tysięcy dolarów. Co ciekawe, Serbowie na każdą edycję zapraszają systematycznie jedną z polskich drużyn. Można się zatem spodziewać udziału biało-czerwonych w belgradzkim turnieju.

4. Intel Extreme Masters XVII – Dallas – maj 2022

Kolejny turniej pod szyldem IEM. Jeśli pandemia koronawirusa pozwoli, event w Dallas będzie pierwszym turniejem z rangą „major”, czyli odpowiednikiem mistrzostw świata. Wciąż nie są znane szczegóły organizacyjne. Powinny się one wyklarować na kilka miesięcy przed turniejem w Dallas. Łączna pula nagród ma opiewać na sumę 250 tysięcy dolarów. Sam zwycięzca otrzyma czek o wysokości 100 tysięcy dolarów.

5. Intel Extreme Masters XVII – Kolinia – 5 lipca – 17 lipca 2022

Wielkie święto e-sportu w Kolonii. Nie znamy jeszcze dokładnych planów organizacyjnych i również nie można wykluczyć, że wielki turniej w Niemczech również będzie miał łatkę mistrzostw świata. W trakcie turnieju drużyny również powalczą o jedną z największych pul nagród, która wynosić będzie milion dolarów. Jeszcze przed pandemią na trybunach zasiadały dziesiątki tysięcy fanów. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku uda się zorganizować wydarzenie stacjonarnie przy udziale kibiców oraz tradycyjnych targów e-sportowych.

6. Turnieje  ESL Challenger DreamHack

  • Valencia – lipiec 2022
  • Melbourne – wrzesień 2022
  • Rotterdam – październik 2022

Fanom e-sportu nie trzeba przedstawiać turniejów pod szyldem DreamHack. To jeden z najsłynniejszych turniejów e-sportowych świata oraz jeden z największych konwentów graczy komputerowych. Co ciekawe, DreamHack wpisany jest do księgi rekordów Guinnessa jako największa impreza LAN-owa w kategorii e-sportu!

Przeważnie organizatorzy planują dwie cykliczne imprezy w roku. W tym sezonie plany są ambitne i planowane są aż trzy eventy DreamHacka.

7. ESL Pro League Season 16 – sierpień – październik 2022

Wielki finał największej i najbardziej elitarnej ligi Counter Strike’a, organizowanej przy współpracy ESL oraz ESEA. Drużyny z całego globu mają szansę występu w finałowych rozgrywkach, które według wstępnych planów odbędą się od końcówki sierpnia do początku października. Co roku pula nagród wynosi milion dolarów, jednak pierwsze informacje wskazują, ze organizatorzy zdecydują się tym razem na małą obniżkę i finalne wynagordzenie wyniesie 800 tysięcy euro.

8. Intel Extreme Masters ? – listopad 2022

Organizatorzy wciąż nie mają sprecyzowanych planów na swoje turnieje. Można być pewnym, że na przełomie października i listopada odbędzie się duży turniej Inter Extreme Masters z rangą „majora” i bardzo dużą pulą nagród. Nie wiadomo jednak, gdzie się odbędzie. Według plotek kolportowanych przez branżowe media, miano organizatora może otrzymać brazylijskie Rio De Janeiro. Kwestia finalnej lokalizacji powinna wyklarować się w przeciągu najbliższej półrocza.

🎮 Kursy na esport znajdziesz w STS!

Tags: