Lech Poznań – Górnik Zabrze. Zakończyć sezon czymś pozytywnym

lech vs górnik typy

Na jesień Lech Poznań i Górnik Zabrze mogły być mimo wszystko zadowolone. Ci pierwsi awansowali do fazy grupowej europejskich pucharów, przełamując kilkuletni polski impas. Ci drudzy z kolei z wielką mocą wkroczyli w nowy sezon Ekstraklasy, imponowali swoją grą i nowym stylem taktycznym. Kolejne miesiące w obu przypadkach były jednak coraz to gorsze, dlatego sezon 2020/21 trzeba ostatecznie uznać w ich wykonaniu za nieudany. Finisz Ekstraklasy będzie ostatnią okazją do tego, aby obie drużyny pokazały jeszcze trochę dobrej gry. Sprawdź nasze typy na to spotkanie!

30. kolejka Ekstraklasy. Lech vs Górnik

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz?

  • Niedziela, 16.05.2021, godz. 17:30
  • Stadion Poznań

Transmisja telewizyjna

  • kanały pakietu Canal+, godz. 17:25

Lech Poznań – Górnik Zabrze. Aktualna forma, ostatnie wyniki

Lech

Zdecydowanie nie tak swoje wejście do Lecha wyobrażał sobie trener Maciej Skorża. 3 porażki i 2 zwycięstwa to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań, tym bardziej że licząc ostatnie 9 kolejek „Kolejorz” zdobył na 27 możliwych punktów zaledwie 8! Gra poznańskiej lokomotywy jest bardzo niestabilna, forma nierówna i właściwie trudno powiedzieć, czy Skorży udało się tak naprawdę poprawić jakiś aspekt gry zespołu. Wydaje się, że 49-letni szkoleniowiec prawdziwy chrzest bojowy przejdzie dopiero latem, kiedy kadrę Lecha trzeba będzie odpowiednio przebudować.

Górnik

W Zabrzu także nie wszystko idzie tak, jak należy, bo drużyna Górnika zaliczyła chyba jeszcze większy regres niż Lech. Poznaniacy przez większość sezonu grali słabo bądź przeciętnie, a 14-krotni mistrzowie Polski zaczęli świetnie, by następnie regularnie się staczać. Ich humory zostały co prawda ostatnio poprawione dzięki zwycięstwu z Jagiellonią Białystok, kiedy show zaprezentował Jesus Jimenez, a Górnik wygrał po passie 7 meczów bez kompletu punktów – z których przegrał aż 5! Jedna jaskółka wiosny jednak nie czyni, a pokonanie „Dumy Podlasia” nie sprawi, że nagle słaba dyspozycja zabrzan pójdzie w zapomnienie. Cały czas piłkarze trenera Marcina Brosza są w tabeli niżej niż powinni i coraz więcej osób zastanawia się nad sensem dalszej współpracy ze śląskim szkoleniowcem.

Lech vs Górnik. Dotychczasowe spotkania

Po jednorocznej banicji na zapleczu Ekstraklasy Górnik powrócił do najwyższej ligi w 2017 roku i od tamtego momentu zagrał z Lechem 8 razy. Obie drużyny wygrały dokładnie po 3 razy, dorzucając do tego 2 remisy. Sięgając do nieco dalszej rywalizacji wielkopolsko-śląskiej – jeszcze przed spadkiem zabrzan – to wyraźnie lepiej radził sobie Lech, który w tamtym okresie – tj. w 2015 roku – zostawał mistrzem Polski i w przeciwieństwie do Górnika stanowił o sile polskiej ligi. W poprzednich spotkaniach, które były rozgrywane w Poznaniu, zawsze padało dużo goli – Lech wygrał 4:1, a Górnik zwyciężył 3:0 i 4:2.

Lech Poznań – Górnik Zabrze. Typy bukmacherskie

Mimo że obie drużyny mają w lidze tyle samo punktów, to wyżej znajduje się Lech, który i ma lepszy bilans bramkowy, i lepszy wynik w pierwszym meczu (remis 1:1 w Zabrzu). STS właśnie poznaniaków uznaje za wyraźnych faworytów tego meczu, za ich zwycięstwo płacąc 1,75 złotego za każdą postawioną złotówkę, w zakładzie bez remisu 1,32, a zwycięstwo lub remis 1,21. Jeśli zaś chodzi o wygraną Górnika, to bukmacher oferuje kurs 4,65, w zakładzie bez remisu 3,40, w wygraną lub remis 2,08.

Wspomniane zostało, że w ostatnich meczach tych drużyn w Poznaniu padało dużo goli, dlatego kurs na co najmniej 2,5 trafienia jest relatywnie niski – i wynosi 1,75. Przynajmniej 3,5 bramki to kurs 2,80, a przynajmniej 4,5 gola to kurs 5,20. BetBooster zauważa, że Górnik jako pierwszy tracił bramkę w 6 z ostatnich 10 spotkań wyjazdowych i tym razem taki scenariusz można obstawić po kursie 1,58. Co ciekawe – i co również podkreśla BetBooster – Lech ma tendencje do remisowania pierwszych połów meczów rozgrywanych w Poznaniu. Kurs na takie wydarzenie wynosi 2,35.

Kursy na mecze Ekstraklasy znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na dzień 12.05.2021

Tags: