Lech Poznań i Fundacja STS znów pomagają. Tym razem chcą wysłać na obóz drużynę CukierAsów

fundacja sts lech poznan pomagaja

Lech Poznań i Fundacja Sport Twoją Szansą rozpoczęli drugą turę licytacji koszulek, w których piłkarze Kolejorza zagrali w eliminacjach Ligi Europy UEFA. Pierwsza zbiórka zakończyła się 1 maja, a środki z niej zostały przeznaczone na rehabilitację młodego piłkarza. Pieniądze z kolejnej akcji mają trafić do CukierAsów – drużyny piłkarskiej dzieci chorych na cukrzycę. Dzięki temu zespół będzie mógł latem wyjechać na obóz sportowy. Ambasadorem akcji został zawodnik Lecha Jesper Karlström. 

Na licytację trafiło 15 koszulek z logo Fundacji Sport Twoją Szansą na froncie, które zastąpiło logo STS, głównego sponsora klubu. Piłkarze Lecha Poznań wystąpili w nich w dwóch meczach eliminacji Ligi Europy w sezonie 2020/2021 – z Hammarby IF i Apollon Limassol.  

Wsparcie dla CukierAsów

CukierAsy to stowarzyszenie zrzeszające dzieci chore na cukrzycę typu 1, ich rodziców i opiekunów. Ich głównym celem jest udowadnianie, że cukrzyca nie musi być barierą dla sportowych marzeń dzieci. Działalność CukierAsów skupia się przede wszystkim wokół piłki nożnej, a ich flagowym projektem są Halowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą – Czerwona Kartka dla Cukrzycy, do których właśnie się przygotowują. Dzięki akcji Lecha Poznań i Fundacji Sport Twoją Szansą CukierAsy będą mogły pojechać na obóz sportowy. 

Nasza fundacja od lat prowadzi działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Stawiamy sobie za cel wspieranie różnego rodzaju inicjatywy – zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym. Pierwsza odsłona akcji, którą zorganizowaliśmy z Lechem Poznań okazała się dużym sukcesem. Pomogliśmy kolejnej osobie, co daje nam ogromną satysfakcję. Wierzę, że z CukierAsami będzie tak samo i młodzi piłkarze  będą mogli pojechać na wymarzony obóz.


Mateusz Juroszek, Prezes Fundacji Sport Twoją Szansą. 

Jesper Karlström ambasadorem zbiórki

Jesper zachorował na cukrzycę jako młody piłkarz, mając 16 lat. W wywiadach często podkreśla, że pierwszą rzeczą, o jaką zapytał lekarza po usłyszeniu diagnozy było to, czy będzie nadal mógł grać w piłkę. Odpowiedź była twierdząca, a Szwed dowiedział się również, że sport u diabetyków jest nie tyle zabroniony, co wręcz wskazany. W tamtym momencie Jesper postanowił, że chce zostać najlepszym piłkarzem wśród cukrzyków, a jego historia to dowód na to, że ta choroba nie przekreśla marzeń o uprawianiu sportu na najwyższym poziomie. 

W wieku szesnastu lat dowiedziałem się o tym, że mam cukrzycę. Grałem wtedy na turnieju piłkarskim i bardzo często musiałem korzystać z toalety. Czułem się źle i opowiedziałem o tym mamie, która od razu zabrała mnie do szpitala na badania. I właśnie te badania wykazały, że jestem cukrzykiem. Bardzo się cieszę, że mogę być ambasadorem CukierAsów, bo dzięki temu chcę pokazać dzieciakom, że cukrzyca nie jest powodem, który przekreśla możliwość uprawiania sportu, w tym piłki nożnej. Warto marzyć i warto te marzenia spełniać. Mam też nadzieję, że w przyszłości uda nam się spotkać i będę miał okazję zobaczyć, jak grają w piłkę, bo bardzo chcę dalej wspierać tych młodych graczy.


Pomocnik Lecha Poznań, Jesper Karlström

Jak licytować? 

Licytacja ruszyła w środę, 5 maja i potrwa tydzień. Wystarczy wejść na stronę zbiórki, wyszukać interesującą nas koszulkę i zaproponować swoją stawkę. Do każdej koszulki dołączony będzie oryginalny certyfikat z podpisami piłkarzy. Całość zostanie zapakowana w eleganckie, unikatowe pudełko.

Tags: