Fundacja Sport Twoją Szansą zaprasza podopiecznych Global Boxing Tarnów na mecz Cracovii.

Fundacja Sport Twoją Szansą zaprosiła wychowanków szkółki bokserskiej Global Boxing Tarnów na mecz ostatniej 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dzieci, wraz z opiekunami, zobaczą na żywo z trybun krakowskiego stadionu niedzielne spotkanie Cracovii Kraków i Pogoni Szczecin. Wyjście dzieci na mecz jest częścią inicjatywy „Kibicuj z nami”, w ramach której fundacja cyklicznie zaprasza dzieci na wydarzenia sportowe.

Wyjście dzieci z tarnowskiej szkółki bokserskiej na mecz Cracovii to kolejna już inicjatywa w ramach projektu „Kibicuj z nami”. Ideą tej akcji jest dzielenie się sportowymi emocjami z młodym pokoleniem poprzez stworzenie dzieciom możliwości kibicowania ulubionym polskim zespołom na żywo, ze stadionowych trybun – mówi Mateusz Juroszek, prezes Fundacji Sport Twoją Szansą.

Zaproszenie dzieci z Global Boxing Tarnów na mecz to kontynuacja wspólnych działań szkółki bokserskiej z Fundacją Sport Twoją Szansą. Tarnowska akademia od grudnia 2017 roku należy bowiem do grona podopiecznych fundacji.

Niedzielna wizyta wychowanków bokserskiej szkółki na krakowskim stadionie to kolejna inicjatywa w ramach organizowanego przez Fundację Sport Twoją Szansą projektu „Kibicuj z nami”. Inauguracją akcji była wizyta dzieci z Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast na stadionie w Zabrzu, gdzie na żywo oglądały mecz Górnik Zabrze – Wisła Kraków. Kolejną odsłoną projektu był wyjazd wychowanków domów dziecka z Tanowa i Polic na mecz Pogoń Szczecin – Piast Gliwice.

Organizowane przez Fundację Sport Twoją Szansą wyjścia na wydarzenia sportowe skierowane są do dzieci z klubów i akademii sportowych, a także przebywających w placówkach opiekuńczych i oświatowych, ośrodkach pomocy i domach dziecka. W ramach akcji „Kibicuj z nami” – poza biletami dla dzieci i ich opiekunów – fundacja zapewnia także transport na stadion oraz posiłki. Grupy chętne do wzięcia udziału w projekcie zgłaszać można wysyłając wiadomość na adres: [email protected].

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która od dawna wspiera polski sport. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego.

Do grona podopiecznych Fundacji Sport Twoją Szansą należą indywidualni sportowcy oraz organizacje sportowe. Nieprzerwanie od 2016 r. fundacja wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach. Od września 2017 r. patronuje reprezentacji Polski w rugby na wózkach, Pawłowi Juraszkowi oraz szkółce bokserskiej Global Boxing Tarnów. Od września 2018 r. do grona podopiecznych należy Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej organizująca darmowe zajęcia dla młodych piłkarzy, trenująca strzelectwo sportowe Aneta Stankiewicz, tenisista stołowy Rafał Czuper oraz lekkoatletka Kamila Przybyła.

Ponadto fundacja jest m.in. patronem Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast rozwijającego piłkarskie talenty, wspiera niewidomą lekkoatletkę Joannę Mazur i jej przewodnika – Michała Stawickiego, pomaga Januszowi Rokickiemu oraz Kamilowi Popowskiemu. Organizacja wspierała reprezentację Polski ampfutbolistów, lekkoatletkę Magdalenę Stefanowicz, Kamelię Babicką trenującą jazdę konno oraz gimnastyczkę Julię Siepetowską. Fundacja nawiązała również współpracę ze Stowarzyszeniem Sportów Elektronicznych (Esport Association), w ramach której udzieliła wsparcia przy organizacji akademickiej ligi esportowej dla reprezentantów uczelni wyższych z całego kraju – Edu Esports League.

Organizacja nieprzerwanie przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl. W Radzie Honorowej fundacji zasiadają obecnie sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Zimoch, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.

Nr konta Fundacji: 91 1140 1049 0000 4672 9600 1003

Więcej informacji znajdą Państwo na www.sporttwojaszansa.pl oraz na portalach Facebook i Twitter.

Tags: